reklama

Výpadek si nedokážu vysvětlit, musím se zeptat hráčů, co se stalo, lamentoval Vrba

Plzeňský kouč Pavel Vrba Plzeňský kouč Pavel Vrba autor: Milan Kammermayer
Plzeň v náročné pondělní dohrávce 15. kola fotbalové Fortuna:Ligy remizovala ve Zlíně 1:1. Západočeši trpělivě dobývali domácí branku, jenže po gólu, který je poslal do vedení, nečekaně odpadli.

Viktoria postupovala podle scénáře, který jí Pavel Vrba pro zápas se Zlínem napsal. Šance sice neproměňovala, ale pečlivě obehrávala domácí obranu a čekala na rozhodující úder. Ten nakonec v 72. minutě zdánlivě přišel. Centr Joela Kayamby usměrnil za bezmocného brankáře Michael Krmenčík.

Zápletku do scénáře ovšem dopsal Zlín. Po inkasované brance okamžitě začal pracovat na vyrovnání, zjednodušil hru, hrál přímočařeji a plzeňský tým nedokázal na změnu taktu odpovědět.

"Musíme se zeptat hráčů, co se stalo," odpověděl trenér Vrba na příčiny herního propadu. "Nevím, proč ten výpadek nastal, a nedokážu si to vůbec vysvětlit," přiznal.

Na hřišti, jako by byl najednou jiný tým. Plzeň ztratila iniciativu a o záchranu hrající Zlín toho využil. Za sedm minut po úvodní brance zápasu vyrovnal Tomáš Wágner na 1:1.

"Nezvládli jsme vůbec minuty po inkasovaném gólu," věděl Vrba. "Dokud jsme hráli aktivně, tak měli domácí s rozehrávkou problém. Potom se mužstvu hraje dobře, když se soupeř zatáhne. Vybojovali z toho dobrý centr se skvělým zakončením. To byla ta chyba," hodnotil plzeňský Adam Hloušek.

Pro Plzeň mohl zápas nakonec dopadnout katastrofou. Dokonalý obrat měl na kopačce opět Wágner, ale trefil břevno. "Brabec udělal obrovskou chybu. To je realita," vracel se Vrba k laciné ztrátě míče. "Zatrnulo nám v závěru. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát a otevřeli jsme to," přitakal Hloušek.

Podle něj Západočeši přišli o body hlavně kvůli neproměněným šancím. "Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát. Věděli jsme, že zápas bude těžký a Zlín bude válčit, bojovat, protože jim jde o hodně. Měli jsme proměnit naše šance, protože ty byly velké. Hráli jsme trpělivě, ale scházely nám góly, a tím jsme asi urazili fotbalového boha, protože nás za to pak potrestal," řekl.

Souček podle Pasky a Tvrdíka Slavii v zimě neopustí Souček podle Pasky a Tvrdíka Slavii v zimě neopustí Čtěte zde

Ztráta Plzně na Slavii narostla po polovině základní části na jedenáct bodů. Sešívané čeká v posledním zápase před reprezentační pauzou domácí zápas s Teplicemi, Plzeň bude doma hostit Liberec.

reklama