reklama

Vzteklý Rada zaplatí za extempore v Ostravě 20 tisíc korun

Petr Rada Petr Rada autor: Reuters
Trenér Jablonce Petr Rada dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 20 tisíc korun za nesportovní chování v utkání 22. kola první ligy s Ostravou.

Radu naštvalo, že rozhodčí Ondřej Pechanec nepotrestal zákrok Martina Filla na Jana Sýkoru a naopak ve čtvrté minutě nastavení vyloučil po druhé žluté kartě Jana Kroba. Po utkání pak směrem ke kameramanovi O2 TV naznačil úder do kamery.

Pokutu ve stejné výši jako jablonecký trenér obdržela za stejné utkání také Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu kvůli pronesení a použití pyrotechniky.

Trenér Martin Svědík bude kvůli čtyřem žlutým kartám chybět na lavičce Slovácka v sobotním duelu 24. kola v Teplicích.

Svědík si trest za čtyři žluté karty odpyká jako třetí trenér v české nejvyšší soutěži. Prvním se stal v říjnu liberecký Pavel Hoftych a v listopadu olomoucký Radoslav Látal.

Za vyloučení po druhé žluté kartě ve středečním čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu na Spartě si jedno soutěžní utkání nezahraje ostravský útočník Ondřej Šašinka.

Naopak Sparta může pro nedělní derby v Edenu proti Slavii počítat s Georgesem Mandjeckem. Kamerunský stoper si červenou kartu ze sobotního ligového duelu 23. kola se Zlínem odpykal ve středečním pohárovém duelu proti Baníku.

Kvůli čtyřem žlutým kartám si jedno soutěžní utkání nezahrají Tomáš Wágner z Mladé Boleslavi, Jan Kopic z Plzně, Vojtěch Kubista z Jablonce, René Dedič z Opavy a Jakub Pokorný z Ostravy.

reklama