reklama

Prahou šlo na derby 500 fanoušků Sparty, šest policie zadržela

Pochod fotbalových fanoušků Prahou patří už ke koloritu novodobých derby. Pochod fotbalových fanoušků Prahou patří už ke koloritu novodobých derby. autor: Zlata Vostrá
Tradiční pochod Prahou před derby tentokrát pořádají sparťané, kteří míří na stadion domácí Slavie. Sledují je policisté, kteří zajišťují pořádek.

Praha - Prahou prošel pochod zhruba pěti stovek fanoušků Sparty, kteří mířili na fotbalové derby se Slavií. Policie během průvodu zadržela šest lidí kvůli nedovolenému používání pyrotechniky.

Čtyři účastníky pochodu pyrotechnika zranila. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Na bezpečnostních opatřeních, která ligový zápas doprovázejí, se podílí několik stovek policistů. Zápas na vyprodaném stadionu v Edenu začne v 17:30.

Živě: Slavia - Sparta 1:1, sparťané přišli o výhru až po Škodově penaltě v nastavení Živě: Slavia - Sparta 1:1, sparťané přišli o výhru až po Škodově penaltě v nastavení Čtěte zde

Proti jednomu ze sparťanských fanoušků policie zasáhla hned u stadionu na Letné, odkud průvod vyšel. Další tři zadržela na Klárově a na Mánesově mostě a dva u stanice metra Želivského. Jeden z nich odpálil dýmovnici ve vestibulu stanice. "Použili nebezpečnou pyrotechniku v rozporu se zákonem," řekl Hulan.

Pochod šel přes Staroměstské náměstí na metro na Václavské náměstí, ze stanice Želivského pak opět pěšky do Edenu. Čtyři lidé z průvodu byli zraněni dělbuchem na Klárově. "Prvotní ošetření tam poskytovali naši policisté z pořádkové jednotky," uvedl Hulan.

Pochod fanoušků omezil automobilovou dopravu. Kvůli očekávané návštěvě až 20.000 diváků policie předem hlásila, že může ve Vršovicích uzavřít některé ulice. Příznivce obou celků proto žádala, aby na stadion jeli raději posílenými spoji městské hromadné dopravy.

Bezpečností opatření před derby:

Bezpečnostní opatření - derby pražských "S".

Zveřejnil(a) Týdeník Policie dne 02. Duben 2017
reklama