reklama

Za domácím utkáním více než 150 kilometrů? Opava hledá stadion, ve hře jsou Brno či Znojmo

Opavští fanoušci budou muset za domácími utkáními v úvodu příští sezony cestovat. Opavští fanoušci budou muset za domácími utkáními v úvodu příští sezony cestovat. autor: Dalibor Sosna
Fotbalová Opava bude v létě pracovat na úpravách svého stadionu, tak aby tam od 7. září mohla hrát HET ligu. Do té doby budou hrát Opavané domácí utkání nejspíš v Brně nebo ve Znojmě.

Opava - Opavský fotbalový klub hledá město, kde by mohl odehrát úvod příští sezony první ligy. Nováček nejvyšší soutěže bude po postupu mezi elitu na svém stadionu přes léto instalovat vyhřívání trávníku, potřebné k udělení licence, a práce by měly skončit na začátku září. Příští ligový ročník přitom odstartuje už v červenci.

"Aktuálně probíhá výběrové řízení na realizátora vyhřívání. Pokud vše půjde podle plánu, 7. září by mělo být hřiště k dispozici a věřím, že budeme moci odehrát domácí zápasy v Opavě. Kromě trávníku se musí vybudovat ještě kotelna a upravit prostory VIP a tiskového střediska," citoval Opavský deník technického ředitele klubu Jaroslava Rovňana.

Dle regulí musela Opava oslovit všechny kluby, jejichž stadion splňuje prvoligová kritéria. Z nejrůznějších důvodů ale k dohodě zatím nedošlo a nejreálněji tak podle technického ředitele vypadá varianta, že slezský celek začne ligu v azylu na druholigovém stadionu v Brně nebo ve Znojmě.

Ve věci se výrazně angažovala opavská radnice, která vlastní většinový podíl v klubu. "Ze strany města je snaha všechny podmínky pro udělení licence splnit v co nejkratším termínu. Projekt se připravuje. Je ale potřeba dodržet všechny zákonné náležitosti při hledání dodavatele," řekl ČTK primátor města Radim Křupala (ČSSD).

Dopisem se obrátil na kolegy v několika městech, oslovil zástupce Karviné, Olomouce, Znojma či Ostravy. V krajské metropoli by však byly zápasy vítěze uplynulého ročníku druhé ligy velkým bezpečnostním rizikem, neboť mezi opavskými fanoušky a příznivci Baníku panuje dlouhodobá nevraživost. Proto není překvapením, že ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) žádost odmítl.

reklama