reklama

Za podpis ve Slavii dostal Altintop šest milionů. Po půl roce odchází, vábí ho Kaiserslautern

Halil Altintop Halil Altintop autor: Milan Kammermayer
Měl být hvězdou ligy, jménem, ze kterého jde vítr. Jenže angažmá Halila Altintopa ve Slavii se nepovedlo. A po půl roce se turecký záložník s Edenem loučí.

Praha - Když Halil Altintop společně s Dannym a Rotaněm přicházel v červenci do Edenu, tehdejší trenér Jaroslav Šilhavý jen zářil: "Nevěřil jsem, že se tu mohou objevit hned všichni tři. Nicméně zázrak se podařil."

Po půl roce už to takové Lurdy nejsou. Slavia si na jaře poháry nezahraje, v lize ztrácí na Plzeň čtrnáct bodů. Altintop a Rotaň dostali svolení k odchodu, v Edenu není ani sám Šilhavý.

Slavii se podzim nepovedl a symbolem neúspěšné strategie vábení zahraničních hvězd se stal právě muž, který odehrál v Bundeslize 351 utkání. Mimochodem - jak v pondělí uvedla na svých webových stránkách Slavia, jen za podpis smlouvy dostal Altintop šest milionů korun.

A nyní odchází z Edenu zadarmo, jako volný hráč. Podle německých médií už si ho oťukává Kaiserslautern, který je po osmnácti zápasech v těžkém průšvihu: na posledním místě druhé Bundesligy mu schází deset bodů na záchranu.

Ale má být pětatřicetiletý Turek vážně spasitelem klubu, který proslavili třeba Pavel Kuka nebo Vratislav Lokvenc? Ve Slavii se totiž vůbec nechytil, scházela mu přesnost, rychlost a hlavně výbušnost. V soubojích byl pozdě, nestíhal. V červenobílých barvách odehrál pouhých 400 ligových minut, mnohdy skončil ne na lavičce, ale rovnou na tribuně.

Do podvědomí fanoušků se tak zapsal bez vlastního přičinění - sice na trávníku, ale už po zápase. To když šli slávisté po srpnovém vršovickém derby na děkovačku ke svým fanouškům. Altintop jim hodil dres a ten okamžitě přilétl zpátky. Neuctivé gesto, nicméně podložené špatnými výkony turecké hvězdy.

Slávisté se sice spojili pod heslem "Všichni jsme Halil", šéf klubu Jaroslav Tvrdík měl dokonce fotografii Altintopa jako profilový obrázek na svém twitterovém účtu. Podle zpráv ze slávistické kabiny se ale kvůli incidentu zkušený záložník zrovna nevěšel, spíš ho štvalo, že nehraje.

A dál už taky moc nehrál. Příznačnou rozlučku absolvoval v posledním ligovém kole. Proti Baníku si zahrál pouhou minutu, když střídal Miroslava Stocha. A další už nepřidá. 

Slavia získala talentovaného kanonýra z Bosny Rondiče Slavia získala talentovaného kanonýra z Bosny Rondiče Čtěte zde
reklama