reklama

Zákrok Limberského na Van Burena faul nebyl, tvrdí komise rozhodčích. Příhoda prý v Plzni nechyboval

Radek Příhoda s Martinem Zemanem Radek Příhoda s Martinem Zemanem autor: Tomáš Liška
Podle Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR neudělali sudí v uplynulém 13. kole první ligy žádnou závažnou chybu. V pořádku tak byl i výkon hlavního arbitra Radka Příhody v nedělním šlágru mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha (1:0).

Praha - Radek Příhoda ve 29. minutě v Plzni nenařídil pokutový kop po kontaktu Davida Limberského se slávistou Mickem van Burenem. Rozhodčí neposoudil jako penaltový ani předchozí souboj Jakuba Jugase s domácím Michaelem Krmenčíkem z páté minuty.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

Podle předsedy komise rozhodčích Michala Listkiewicze se čeští sudí od začátku ročníku zlepšili. "V úvodu sezony jsme s některými výkony nebyli spokojeni, ale v posledních kolech byli rozhodčí velmi dobří," uvedl Listkiewicz na twitterovém účtu komise.

Domnívá se, že za horšími výkony z úvodu sezony byla nekoncentrovanost sudích. "Přidali jsme analýzy, semináře, ještě víc s rozhodčími mluvili a zlepšení přišlo," konstatoval polský šéf komise. "V závěrečných třech kolech podzimu chceme udržet nasazenou úroveň. Dobrý finiš bude velmi důležitý, rozhodčím to zdůrazňujeme," dodal Listkiewicz.

reklama