reklama

Zavoš nekončí. Nejstarší hráč ligy Pavel Zavadil prodloužil smlouvu s Opavou

Pavel Zavadil v akci. Pavel Zavadil v akci. autor: Dalibor Sosna
Dvaačtyřicetiletý záložník Pavel Zavadil bude v Opavě působit i v příští sezoně. O víkendu prodloužil smlouvu s prvoligovým klubem o další rok.

"Domluvili jsme se velice rychle. Pro naše mužstvo je stále obrovským přínosem jak na hřišti, tak mimo něj. Zavoš má spoustu zkušeností a pro mladé hráče je vzorem," uvedl na webu Opavy sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann.

"Fotbal mě stále ohromně baví. Miluju ho a podřizuji mu všechno, ve svém věku už se o sebe musím dobře starat, ale to mi nevadí. Jsem na to zvyklý. Navíc mám kolem sebe plno mladých kluků, kteří mi dodávají elán, a já jim zase můžu pomoci, když bude potřeba. Cítím, že pro svůj tým jsem stále platný," prohlásil Zavadil.

Součástí smlouvy je i klauzule, která mluví o budoucnosti Zavadila v klubu po skončení aktivní kariéry. 

Zavadil v nejvyšší soutěži sehrál 263 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na 36 jich přihrál. Během kariéry získal dva tituly, český s pražskou Spartou a druhý dobyl s izraelským celkem Maccabi Haifa. Sedm let působil ve Švédsku, po návratu hrál pět sezon za brněnskou Zbrojovku, v létě roku 2017 přestoupil do Opavy, kde působí dodnes.

V této sezoně, kterou přerušila pandemie koronaviru, odehrál ostřílený záložník za aktuálně předposlední tým nejvyšší soutěže 18 ligových utkání a jednou skóroval.

reklama