reklama

Zlín chce zopakovat loňskou podzimní jízdu. Máme na to, věří Grygera

Synot liga - Zlín-Baník Synot liga - Zlín-Baník autor: Dalibor Sosna
V sobotu vstoupí fotbalový Zlín zápasem s Příbramí do letošní sezóny. Pro "ševce“ půjde o druhou sezónu po návratu do první ligy. Loni Zlín překvapil úspěšným podzimním tažením, na jaře se ale po odchodu Lukáše Železníka musel strachovat o udržení v soutěži. Před letošní sezónou je z kabiny cítit odhodlání, říká generální manažer týmu Zdeněk Grygera.

Praha – Bez výrazných změn nastoupí do nového ročníku První fotbalové ligy Fastav Zlín. Loňského navrátilce mezi tuzemskou elitu čeká opět především boj o udržení v soutěži. Oproti minulé sezóně ale budou Moravanům chybět klíčoví hráči – Lukáš Železník a Štěpán Koreš.

Změny v mužstvu Zlína

Odchody:
Štěpán Koreš (Slavia, návrat z hostování)

Příchody:
David Štípek (Plzeň, roční hostování)
Josef Hnaníček (Příbram)

Se Železníkem a Korešem odešlo ze zlínské Letné patnáct branek. Loni byl po podzimu Zlín šestý, jenže na jaře mu došel dech a bojoval o záchranu. Zimní přestup Železníka do Slavie byl jedním z hlavním důvodů, proč se soukolí trenéra Bohumila Páníka na jaře zadrhlo.

"Loňský podzim je pro nás inspirací. Taky nám moc lidí nevěřilo, ale zvládli jsme to," připomněl bývalý reprezentant a generální manažer A-týmu Zdeněk Grygera. "Kabina se těší. Cítím velké odhodlání," přidal Grygera. Naopak na jarní část chce co nejrychleji zapomenout.

Body důležité pro záchranu pomohl na jaře vybojovat Koreš, který v klubu hostoval ze Slavie. Jenže po konci sezóny se jej Zlínu nepodařilo udržet a tvořivý záložník podepsal smlouvu s pražskou Duklou.

"Odchody se nám podařilo nahradit," byl přesvědčený Grygera. Vedení přivedlo jako náhradu za Koreše Davida Štípka. Čtyřiadvacetiletý záložník bude ve Zlíně rok hostovat z Plzně. Obranu posílil Josef Hnaníček. Oba hráči v minulé sezóně působili v Příbrami.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Grygera z nadcházející sezóny nemá obavy. "Sice je těžké cokoliv dopředu odhadovat, ale kádr máme dobrý," řekl. "Klíčové hráče se nám podařilo udržet a navíc jsme posílili," poukázal Grygera. Mluvilo se hlavně o odchodu Poznara a Hájka. Cílem podle bývalého reprezentačního obránce bylo tým stabilizovat.

Zlín v letní přípravě prohrál jen jednou, když na úvod sezóny nestačil na slovenskou Myjavu. V dalších konfrontacích s vesměs druholigovými celky si vedl úspěšně. Z generálky s Frýdkem-Místkem (2:2) však panují rozporuplné pocity. "Nebylo to podle našich představ, je to varování," upozornil Grygera.

Přípravné zápasy Zlína

Zlín – Myjava 0:2 (0:1)
Zlín – FC Dunajská Streda 2:1 (1:1)
Zlín – RKS Radom 4:1 (3:1)
Zlín – Táborsko 2:1 (0:0)
Zlín – Varnsdorf 4:0 (3:0)
Zlín – Třinec 1:1 (1:0)
Zlín – Ostrava 1:1 (0:1)
Zlín – Frýdek-Místek 2:2 (0:2)

O poločase Zlín v generálce prohrával 0:2, ale ztrátu dokázal smazat. "Něco jsme s výsledkem udělali, přepnuli jsme na přímočarý fotbal. Pro mě to byl důležitý zápas, ukázal mi, kteří hráči takto dovedou hrát," uvedl trenér Bohumil Páník pro klubový web.

Zlín nastoupí k prvnímu letošnímu kolu v sobotu od 17 hodin proti Příbrami. V následujících utkáních jej postupně čekají Slavia, Liberec, Plzeň a nováček z Karviné.

reklama