reklama

Zelený do Slavie? To je lež, rozlítil se Rada. Tvrdík se brání, musel se mu omlouvat Pelta

Petr Rada Petr Rada autor: Milan Kammermayer
Trenéra Jablonce Petra Radu rozlítily spekulace o přestupu obránce Jaroslava Zeleného do Slavie.

Jablonec - Trenéra jabloneckých fotbalistů Petra Radu na startu letní přípravy rozladily informace některých médií, že se Slavia Praha dohodla na příchodu obránce Jaroslava Zeleného a na smlouvě s ním. Devětapadesátiletý kouč to označil za lež. Rád by levého beka na severu Čech udržel, jasno by mělo být do konce týdne.

"Jarda je na tréninku, to je důležité. Jestli jsem si přečetl na Nově zprávu večera, že Zelený podepsal, že byl na testech, a ona to není pravda, tak by se někdo měl chytit za nos. A říct, jestli má smysl dělat takovéhle můry, protože to může rozhodit hráče, ale je to i nekorektní k tomu klubu. To jsou věci, které jen škodí fotbalu," řekl novinářům Rada.

Některá média před pár dny uvedla, že se Zelený se Slavií dohodl na čtyřleté smlouvě. Server iSport.cz se zároveň odvolal na twitter předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka, který podle webu svým příspěvkem naznačil Zeleného příchod.

"Já se v tom twitteru moc nevyznám, ale pan Tvrdík má na tohle čich, umí si s tím pohrávat krásně. Nikdy jsem ho neviděl osobně, ale kdybych ho potkal, musel bych mu podat ruku. Takhle si zahrávat s médii a fanoušky, to klobouk dolů," doplnil kouč třetího týmu uplynulé ligové sezony.

Sám šéf Slavie se ovšem proti tvrzení jabloneckého kouče ohradil. "Měl by mi najít a připomenout, kdy a kde jsem řekl jednu jedinou informaci o hráči Zeleném do Slavie," prohlásil prostřednictvím svého twitterového účtu.

A následně se dočkal také oficiální omluvy od majitele jabloneckého klubu. "Děkuji panu Peltovi, který se teď jménem Jablonce za svého trenéra omluvil. Pana Rada by měl rozlišovat spekulace médií od reality," dodal vzápětí Tvrdík.

Zelený normálně začal přípravu s Jabloncem. "Pokud bude nějaká nabídka, kterou bude klub akceptovat, nejsem ten, kdo by chtěl hráči bránit, pokud může jít za lepším. Ale má nějakou hodnotu, musí zareagovat klub. Chtěl bych, aby zůstal, protože jeho výkonnost byla dobrá. Zatím se to nepohnulo. Myslím, že situace by se měla vyřešit co nejdříve. Takhle jsme domluveni s majitelem klubu (Miroslavem Peltou), že do konce týdne, když přijde nějaká nabídka, bude se o ní debatovat. Pokud by to bylo později, myslím, že už to bude bezpředmětné," uvedl Rada.

"Já s hráčem mluvil, ale myslím, že dnes to není jen o hráčích, dnes se na to nabaluje spousta lidí. Samozřejmě mě tyhle spekulace znervózňují, ale pro mě je důležité, že přijdu do kabiny a hráč je tady," dodal bývalý reprezentační kouč.

reklama