reklama

Zeman mohl letět až do Vídně, komentoval penaltu Plzně Šumulikoski

Martin Zeman Martin Zeman autor: Tomáš Liška
Další kontroverzní penaltu přinesla česká nejvyšší soutěž. Tentokrát se o rozruch postaral plzeňský záložník Martin Zeman, který zřejmě přifilmoval penaltu v zápase se Slováckem.

Plzeň - Viktoria zůstává na prvním místě tabulky, když porazila Slovácko 2:0. Hosty nicméně rozladila situace ze 66. minuty, kdy rozhodčí po pádu Martina Zemana ve vápně nařídil penaltu. Plzeňský hráč ovšem zákrok pravděpodobně přifilmoval.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Faulujícím hráčem měl být podle rozhodčího Pavla Orla hostující kapitán Veliče Šumulikoski. "Bohužel jsem tu penaltu už stihl vidět i ze záznamu a Zeman mohl letět až do Vídně," neodpustil si štiplavou poznámku Šumulikoski. "Sudí mi ani nedal odpověď, proč penaltu pískl. Spíš než proti soupeři jsem šel blokovat střelu," dodal.

Nejde přitom na jaře o první podobnou situaci v české lize. Nedávno vzbudila emoce podobná situace například v závěru derby Slavie se Spartou. "Myslím si, že už to bránící hráče nebaví. Takový silný mančaft a musí si pomoct tímhle způsobem," divil se Šumulikoski. "Je to špatně pro celou republiku."

Slovácko sice přišlo o sérii devíti zápasů bez porážky, kapitán měl ale přesto pro spoluhráče slova chvály. "Kluci se snažili. Chtěli jsme si to s nimi rozdat na rovinu. Je vidět, že jsme se od minulého roku posunuli. Výkon byl vyrovnaný, měli jsme dvě šance, které jsme nedali. Pak jsme dostali gól, druhý poločas jsme začali hrát, byla penalta a bylo po zápase," podotkl.

Dva góly, 100. gól Bakoše a důvod k objetí. Plzeň si před duelem se Spartou pojistila čelo tabulky Dva góly, 100. gól Bakoše a důvod k objetí. Plzeň si před duelem se Spartou pojistila čelo tabulky Prohlédněte zde

K rozpačitým výkonům Viktorie se Šumulikoski příliš nechtěl vyjadřovat. "O Plzeň mi nejde. Jde mi o naše kluky, daří se nám. Hrajeme každý zápas, chceme držet balon. Že se nedaří Plzni, to je její problém. Takoví hráči mají zodpovědnost za sebe," řekl.

Viktoria poté zápas dovedla bez větších potíží do vítězství 2:0 a na Spartu, která ji čeká za týden, má náskok 13 bodů. "Nehraje to ale žádnou roli," předpověděl před důležitým zápasem pro Plzeň hlavní trenér domácích Zdeněk Bečka, který se ke sporné penaltě nechtěl vyjadřovat. Pod tlak se vítězstvím Západočechům dostala i Slavia, která bude v pondělí hrát doma proti Hradci.

reklama