reklama

Zemana nám vzala vyšší moc, prohlásil Tvrdík. A Kozel? Stejně by se do Slavie nehodil

Jaroslav Tvrdík s novým trenérem Jaroslavem Šilhavým an tiskové konferenci Jaroslav Tvrdík s novým trenérem Jaroslavem Šilhavým an tiskové konferenci autor: ČTK
Fotbalová Slavia v úterý představila nového trenéra Jaroslava Šilhavého. Zástupce majoritního vlastníka Jaroslav Tvrdík na tiskové konferenci uvedl, že celkem při hledání nového kouče oslovili osm koučů. Zdeňka Zemana jim prý sebrala "vyšší moc", Radoslava Látala polské Gliwice a Luboše Kozla únik informací.

Praha – Fotbalová Slavia oslovila při hledání nového trenéra po odvolaném Dušanu Uhrinovi mladším osm adeptů včetně Zdeňka Zemana. Podle předsedy představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka odmítl pouze Luboš Kozel, novým koučem se nakonec stal Jaroslav Šilhavý.

Zeman na bílém koni nepřijede. Škoda, byla by to pěkná válka v matrixu, míní Mádl Zeman na bílém koni nepřijede. Škoda, byla by to pěkná válka v matrixu, míní Mádl Čtěte zde

"S výběrem jsme začali minulé pondělí. Oslovili jsme tři české a čtyři zahraniční trenéry plus Zdeňka Zemana. Jaroslav Šilhavý naplnil všechna naše očekávání. Získali jsme trenéra, kterého jsme si přáli," uvedl Tvrdík na tiskové konferenci.

"Velmi kvalitních zájemců jsme měli pět šest. Nejsme v situaci, že by nám zbyl Jaroslav Šilhavý, a bylo to narychlo. Vedli jsme s ním jednání několik dní. U všech ostatních nás mrzí, že nemáme tým C a D, abychom je vyzkoušeli. Na konci jsme měli zamotanou hlavu, koho vybrat," doplnil.

Je náš, sešívaný

Šilhavého považuje za nejvhodnějšího kandidáta. "Obsadil v české lize první místo a dvě třetí, postoupil ze skupiny Evropské ligy. Je bývalým slávistou, kapitánem týmu, členem Odboru přátel. Je náš sešívaný, má srdce a nasazení. V tomhle vidíme aktuálně největší rezervy týmu. Souhra a nasazení nejsou na takové úrovni, jakou si představujeme," uvedl Tvrdík.

Potvrdil, že zájem měl i Radoslav Látal, který se před pár dny vrátil do polského Piastu Gliwice, a také Zeman, jenž se proslavil v Itálii. "Velmi si vážíme toho, že zájem projevil Zdeněk Zeman, jednání s ním nešla odmítnout. Chtěl zanechat také stopu v České republice, bohužel jednání skončila z důvodu vyšší moci dříve, než začala," uvedl Tvrdík.

Kdo vynesl informace?

Žádný z kandidátů podle něj Slavii neodmítl, až na kouče reprezentační osmnáctky Kozla. Ten byl zpočátku hlavním adeptem, jenže poté unikly do médií informace o údajných platových podmínkách smlouvy a z trenérova angažmá sešlo. Slavia obvinila z úniku Fotbalovou asociaci ČR, ta to však odmítla.

Konec nejistoty. Novým trenérem Slavie je Šilhavý, oznámil šéf klubu Tvrdík Konec nejistoty. Novým trenérem Slavie je Šilhavý, oznámil šéf klubu Tvrdík Čtěte zde

"Na samém začátku byl jedním z hlavních favoritů na tuto pozici. Měli jsme pocit, že jsme si podali ruku, že zbývá doladit jen technické detaily, ale pak byly zveřejněny informace o technických aspektech našich jednání a trenér si to rychle rozmyslel," uvedl Tvrdík.

"Mrzí nás, že únik nešel z vyjednávacího týmu. Kdo a proč tyto informace poskytl, myslím, že už je všem poměrně jasné. Mrzí nás to, ale byla to zkušenost. Pravděpodobně to nebyl vhodný trenér pro klub, který pracuje pod tlakem a má velká očekávání," dodal Tvrdík.

Slavia figuruje až na desátém místě tabulky se ztrátou osmi bodů, podle Tvrdíka ale klub nic nemění na ambicích skončit do třetí příčky. "Máme odehrána teprve čtyři kola, karty se stále rozdávají," podotkl.

reklama