reklama

Žhavé přestupové hity pro Slavii: brankář Kolář, bek Kúdela a záložník Pavelka, který září v Turecku

David Pavelka David Pavelka autor: Milan Kammermayer
Éra drahých neprověřených posil je ve Slavii pravděpodobně definitivně minulostí. Nový sportovní ředitel Jan Nezmar bude při zimním posilování kádru spoléhat na hráče, která zná. Na červenobílém seznamu vánočních přání jsou tedy hodně vysoko tři muži: brankář Ondřej Kolář, stoper Ondřej Kúdela a záložník David Pavelka.

Praha - Mocný severní vítr zaduje v zimní přestávce stadionem v Edenu. Slavia už zlanařila sportovního ředitele Jana Nezmara, toho by měl brzy následovat kouč Jindřich Trpišovský. A pokud se tak stane, červenobílí zahájí lov tří hráčů s libereckou příslušností či minulostí.

Nejzvučnějším jménem slávistického seznamu je šestadvacetiletý David Pavelka, čtrnáctinásobný reprezentant, který v Liberci strávil tři roky. V létě 2016 přestoupil do Kasimpasy, letos na podzim v jejím dresu odehrál 17 zápasů a v Turecku si vypracoval výborné jméno. Půl roku před koncem smlouvy je tak opora istanbulského klubu velmi žádaným zbožím.

Jeho přestup do Slavie by byl pikantní, protože je odchovancem konkurenční Sparty. V obráceném gardu by tak napodobil kariéru Lukáše Váchy, který jako nechtěný odešel ze Slavie do Liberce, aby se nakonec ocitl v týmu největšího rivala.

Podle důvěryhodných zdrojů Aktuálně.cz je Pavelka na seznamu Slavie, ovšem oficiální jednání zatím neproběhla. To by se mělo změnit po příchodu trenéra Trpišovského. 

Sparťanskou (byť jen letmou) minulost má za sebou i další vyhlédnutá posila sešívaných Ondřej Kúdela. Třicetiletý bek může nastupovat jak uprostřed obrany, tak i napravo obrany. Slavia by ho ráda získala nejen proto, že při zranění Simona Deliho jí na podzim chyběl stoper, který by byl schopen konstruktivní rozehrávky.

Zemřel fotbalový trenér Josef Pešice. Získal titul pod Masopustem a byl u tažení Slavie Evropou Zemřel fotbalový trenér Josef Pešice. Získal titul pod Masopustem a byl u tažení Slavie Evropou Čtěte zde

V Edenu v zimě musí řešit i pozici brankáře. Zkušený Jan Laštůvka nebyl na podzim takovou oporou, jakou si červenobílí po letním odchodu Jiřího Pavlenky představovali. Personální mizérii mezi tři tyčemi by měl vyřešit příchod třiadvacetiletého brankáře Ondřeje Koláře, zřejmě nejlepšího gólmana podzimní části HET ligy.

reklama