reklama
20:00 • Fortuna:Liga • 28. kolo
0:1
0:0
Synot liga - Bohemians Praha - logo
Bohemians 1905
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
  • 85. Tetteh

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 28. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Bohemians a Spartou. Malé pražské derby začne v sobotu 6. června ve 20:00. 

Bohemians se s fotbalem před vynucenou pauzou rozloučili vítězstvím 3:2 ve Zlíně, na které po pauze navázali dalšími skvělými výkony. Ze tří zápasů totiž získali plný počet bodů s celkovým skóre 8:2 a vylepšili tak své umístění v tabulce na 10. příčku, která jim zajišťuje postup do skupiny o Evropskou ligu. Bohemka dnes navíc může proti silnému soupeři těžit z faktu, že na domácím hřišti patří mezi nejlepší celky v lize.

Sparta se nepotýká s formou, s jakou by si přední český klub přál. Po 27 odehraných zápasech se totiž Pražané, kteří pravidelně mívali ambice na titul, sotva drží v první šestce, která jim zajišťuje postup do skupiny o titul. Po domácí prohře 1:2 s Plzní však alespoň trochu přesvědčili dvěma vítězstvími, kdy nejprve zdolali Karvinou na jejím stadionu 4:1 a poté na vlastním stadionu 3:0 Teplice.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

Podzimní vzájemné měření sil zvládla lépe Sparta, která na Letné s přehledem zvítězila 4:0.

14. kolo Fortuna:Ligy:

Sparta Praha - Bohemians 1905 4:0 (2:0)

Branky: 4. Kozák, 31. Kanga, 53. Hašek, 71 Kaya.

Známy již jsou také sestavy obou týmů. Domácí nastoupí v této sestavě.

Dnešní sestava Sparty.

Přestože se Sparta pohybuje v úplně jiných vodách, než jsme zvyklí, v posledních dvou utkáních rozhodně nezklamala.

Dnešní utkání bude jako hlavní arbitr řídit pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou asistovat pánové Radek Kotík a Radim Dresler. Jako čtvrtá rozhodčí je připravena Jana Adámková a funkci VAR bude zastávat Pavel Rejžek.

V Ďolíčku je vše připraveno k zahájení utkání, to za malý moment začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Mosquera v souboji u rohového praporku neuspěl, Sáček si situaci s přehledem pohlídal a Sparta může od vlastní branky rozjet první postupný útok.

2.

Spartě se první snaha o útoky nevydařila, avšak po nahrávce až na Heču je nadále u míče.

2.

Kangův nákop byl příliš vysoký na to, aby se k němu Hložek dostal. Nic to nemění na faktu, že ani nyní se Bohemians k míči nedostanou.

4.

Mosquera se dravě hnal až před Heču, kde také vyčkával na centr ze strany. Jeho počínání však sudí Proske vyhodnotil jako nedovolené a píská se útočný faul.

5.

Hancko dostal přihrávku na paty a Bohemians budou házet aut.

5.

Hložek na pravé straně fauloval a domácí budou rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.

6.

Hancko dostal přesnou nahrávku do běhu a ve velké rychlosti se ještě snažil přikopnout si balón před sebe. Právě tato skutečnost mu možná zabránila v nebezpečnějším zakončení, avšak i tak to mezi hrstkou fanoušků na tribuně jen zahučelo.

8.

Dočkalova nahrávka mezi dva hráče byla velmi čitelná, při odkopu balónu v podání domácích hráčů navíc Hložek zahrál rukou.

Obrana Sparty byla na Köstlův dlouhý nákop velmi dobře připravena a snaha nabíhajícího si Květa přišla vniveč.

9.

Další rodící se akci Bohemians zastavuje zvednutý praporek - ofsajd.

reklama