reklama
18:00 • HET liga • 28. kolo
0:2
0:1
Synot liga - FK Dukla Praha Logo
Dukla Praha
SK Slavia Praha – logo
Slavia Praha
  • 10. Sýkora
  • 90+4 Stoch

Vítejte u online reportáže z utkání 28. kola HET ligy mezi Duklou a Slavií. Duel začne v pondělí 14. května v 18:00.

Dukla Praha již má záchranu definitivně zajištěnou, a tak může jít do dnešního duelu s naprosto klidnou hlavou. Aktuálně jí totiž patří 9. místo s celkovým počtem 32 bodů. Na čem by však měla zapracovat, tak je určitě defenzíva. Ta v dosavadním průběhu inkasovala 47 branek, což je nejvíc v celé soutěži. Před vlastním publikem sehrála prozatím třináct zápasů, z nichž dokázala sedm dovést do vítězného konce. Náleží jí tedy 9. příčka v tabulce domácích týmů. Dnes se však bude muset obejít bez vykartovaného Jana Holendy a nejspíše i bez zraněného Maria Holka.

Slavia Praha v minulém kole výhrou proti Plzni ještě uživila šanci na titul a tu navíc ještě Viktorka podpořila domácí ztrátou se Slováckem. Slavia má nyní sice s 53 body sedmibodové manko na čelo ligy, ale v případě výhry na Dukle se může dotáhnout na rozdíl čtyř bodíků. Zároveň si však musí hlídat i záda, neboť na ni zle dotírají Sigma, Jablonec a také Sparta. Spolehnout se však může, na rozdíl od svého dnešního soupeře, na svou obranu. Ta je s pouhými 16 obdrženými góly nejlepší v soutěži. Na cizích hřištích to již tak slavné není. Ze třinácti duelů vyhrála jen čtyři a patří jí 5. pozice v tabulce venkovních celků se ziskem 19 bodů. Jindřich Trpišovský se nemůže dnes spolehnout na služby zraněných Mešanoviće, Mingazova a van Burena. Nejistý je také start Deliho, Floa či Hromady.

Vzájemná utkání vyznívají lépe pro Slavii. V posledních třech měřeních sil si připsala 2 výhry a jednu remízu. Naposledy ze vítězství radovala právě ona, když v listopadu loňského roku rozmetala v Edenu Duklu 5:0.

Úvodní sestavy:

 

Dukla: Rada - Milošević, Ostojić, Jiránek, Podaný - Brandner, Hanousek (C), Bilovský, Albiach - Schranz, Djuranović

Náhradníci: Hruška - Koreš, Douděra, Tetour, Bezpalec, Preisler, Kušnír

 

Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (C) - Tecl

Náhradníci: Kovář - Danny, Kúdela, Škoda, Hromada, Necid, Pokorný

 

Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Paták

Oba tým jsou již nastoupeny na hrací ploše a za malou chvíli utkání začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Dukla začíná hned útočnou aktivitou. Centr z pravé strany byl sražen do zámezí a bude z toho první rohový kop pro domácí.

2.

Slavia se ovšem ubránila centru na přední tyči a do brejku pospíchal Stanislav Tecl. Toho však zastavila defenzíva Dukly, ale i přesto hosté zůstanou u balónu.

3.

Souček se svými kolegy využil zmatků v rozehrávce domácích. Poté však pokazil svůj centr a míč končí mimo pokutové území.

4.

Poprvé se do slibné šance dostali hosté. Hušbauer ovšem v rychlém kontru zahnal Sýkora jeho slabou střelu srazil na roh Martin Jiránek.

5.

Centr Slavistů od poté směřoval na malé vápno, kde ovšem kraloval Filip Rada, který míč stáhl do svých rukavic.

6.

Bořil následně adresoval velmi dobrý centr do vápna, ale byl to opět Jiránek, kdo odvracel balón na malém čtverci.

7.

Ngadeu si nyní míč příliš předkopl a ten mu posléze utekl až do zámezí. Vhazovat tak bude domácí celek.

8.

Tecl nyní trochu naslepo hledal Miroslava Stocha, avšak jeho přihrávka skončila na kopačkách fotbalistů Dukly.

9.

Podaný se poté odhodlal ke střele z úctyhodné vzdálenosti. Ta ovšem neměla patřičnou razanci ani přesnost a Kolář si tak chystá míč k odkopu.

10.

Teď to vypadalo velmi slibně pro Slavii, avšak Tecl po převzetí míče nechal míč za sebou na hranici vápna a Dukla se tak ubránila.

10.

Nyní už se Slavia prosazuje a relativně rychle se ujímá vedení. Bořil poslal příliš prudkou přihrávku z levé strany vápna, na kterou Tecl nedosáhl. Na zadní tyči ovšem situaci dobře dohrál JAN SÝKORA, jenž poslal míč do poloodkryté brány.

11.

Další nákop Slavie domácí obrana pustila až do zámezí. Práci má tak Filip Rada, který bude odkopávat.

Albiach posléze nadělal menší problémy hostující obraně, avšak z pohledu Slavie vše vyřešil Jugas.

Radomír Fukala
14. 5. 2018
reklama