reklama
19:00 • FORTUNA:LIGA • 27. kolo
1:5
0:3
Synot liga - FK Dukla Praha Logo
Dukla Praha
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia Praha
  • 77. David Douděra
  • 13. Lukáš Masopust
  • 18. Miroslav Stoch
  • 22. a 53. Josef Hušbauer
  • 90+1. Tomáš Souček

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání FORTUNA:LIGY mezi Duklou Praha a Slavií Praha. Malé pražské derby začne v sobotu 6.4. v 19:00.

Domácí Dukla Praha se v této sezóně hodně trápí a až do samotného konce bude bojovat o záchranu. V tabulce se nachází na posledním 16. místě devatenácti bodů. Na příčky, které zaručují neúčast v baráži, ztrácejí Pražané propastných patnáct bodů. Oslnivá není ani forma celku z Julisky, který v jarní fázi zatím vyhrál jen jeden z šesti duelů. Naposledy před týdnem Dukla prohrála 0:2 v Opavě.

To hostující Slavia Praha prožívá zcela opačnou sezónu, chtělo by se říci až snovou. Sešívaní nyní načnou hodně náročný týden, když během jeho osmi dní vyzvou dvakrát v rámci čtvrtfinále Evropské ligy londýnskou Chelsea FC a vše proloží pražským derby proti Spartě příští neděli. V tabulce jsou svěřenci Jindřicha Trpišovského stále na 1. místě, a to se ziskem 65 bodů a sedmibodovým náskokem na druhou Plzeň. Naposledy ale v lize Slavia klopýtla, když doma jen remizovala s Libercem 1:1.

Podzimní měření sil dopadlo lépe pro pražskou Slavii, která doma nad Duklou zvítězila pohodlně 4:1.

Úvodní sestavy: 


FK Dukla Praha: F. Rada (C) - Bezpalec, Ďurica, D. Souček - Douděra, Doumbia, Marek Hanousek, Podaný - Hadaščok, Holenda, Lu. Holík. 
Náhradníci: M. Hruška - Dancák, Djuranović, P. González, Kovaľ, Krunert, Daniel Tetour. 

SK Slavia Praha: O. Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Král, T. Souček - Masopust, Hušbauer, Stoch - Milan Škoda (C). 
Náhradníci: Kovář - Deli, Frydrych, Olayinka, Ševčík, Traoré, Van Buren. 

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž.

Oba celky jsou již na trávníku, ochozy na Julisce jsou dnes velmi slušně zaplněny. Domácí nastupují tradičně v tmavě červené barvě, hosté se oděli do typicky sešívaného.

Utkání začíná.

1

Domácí fotbalisté uvedli míč do hry a úvod duelu začínají v kombinaci na své polovině.

2

Hosté se první akci Dukly ubránili, ale na druhé straně Souček se Škodou nezakombinovali dobře, a tak ani akce Slavie nevyšla.

3

První střelu nakonec zapsali domácí, když míč do rychlého brejku vedl Holík. Ten se nakonec odhodlal k ráně, ale jeho pokus zamířil po zemi do rukavic brankáře Koláře.

4

Sešívání se opět usadili v útoku, jenže centr zprava byl nepřesný. Na druhé straně musel zasahovat Ngadue, ale soupeře nepustil vpřed.

5

Domácí Souček vyrazil dopředu, ale nakonec přihrál nepřesně, a hosté vyrážejí dopředu.

6

Po nepřesném centru Škody domácí měli míč, ale ten získal Král. Hostující mladík mohl střílet, ale místo toho chtěl ještě přihrávat Stochovi, a jeho pas domácí zablokovali.

7

Na protějším pólu hřiště nevyšel Podanému centr, míč doletěl k Bořilovi. Ten však svého protivníka napodobil a míč poslal hodně nepovedeným odkopem do autu.

8

Po dobré práci Holendy dokonce domácí získali premiérový rohový kop. Centr z něj mířil na zadní tyč na Ďuricu, ale ten byl dobře ustrážen.

9

Dukla hraje v úvodu utkání zatím nebojácně a hlavně aktivně. Celek z Julisky je častěji u míče a má spoustu nápadů směrem vpřed.

11

Hned dva zdvižené praporky čárového v krátkém sledu uťaly akce domácích, v obou případech šlo o jasné ofsajdy.

12

Ngadeu se dostal pod tlak a Doumbia jej dobře napadal, a výsledkem je nakonec zisk míč právě po nepřesné přihrávce kamerunského stoperu.

13

Slavia dává gól! První větší šance a sešívaní vedou. Milan Škoda se v pozici útočníka přesunul na levou stranu, kde si několikrát narazil se spoluhráči, aby následně parádním křižným centrem našel ve vápně Lukáše Masopusta. Ten si míč zpracoval na prsa a z první nasměroval svůj volej přesně na zadní tyč - 0:1!

14

Domácí se snažili co nejrychleji odpovědět, ale Douděrův centr byl nepřesný, a zpětný centr z pravé strany Podaný přeběhl.

Sport
Sport
6. 4. 2019
reklama