reklama
18:30 • FORTUNA:LIGA • 4. kolo
0:1
0:1
Synot liga - FK Mladá Boleslav logo
FK Mladá Boleslav
SK Slavia Praha – logo
Slavia Praha
  • 35. Milan Škoda

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání čtvrtého kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Mladou Boleslaví a Slavií Praha. Duel začne v pátek 10. srpna v 18:30.

Domácí Mladá Boleslav nevstoupila do sezóny tak, jak si asi sama představovala. Po třech duelech má na svém kontě jen tři body za jednu výhru a nachází se na 12. místě v tabulce. Středočeši prohráli v úvodním kole ve Zlíně 2:3, ačkoliv dlouho vedli o dva góly, a následně doma schytali debakl 0:4 od Olomouce. Až v minulém kole se konečně zadařilo, když Weberovi svěřenci vyhráli v Karviné po divoké přestřelce 4:3. Tabulku střelců se dvěma zásahy vede Nikolaj Komličenko.

Mladá Boleslav (Tomáš Ladra, Antonín Křapka a Jan Král slaví branku) Mladá Boleslav (Tomáš Ladra slaví branku) | Foto: ČTK

Hostující Slavia Praha naopak nový ročník zahájila nejlépe, jak mohla, a zaslouženě je s devíti body a skóre 10:1 v čele celé soutěže. Sešívání zvítězili nejprve 3:0 v Olomouci, a následně doma 4:0 proti Karviné a 3:1 proti Opavě. Snový start pro celek z hlavního města. V týdnu navíc Trpišovského svěřenci vkročili do třetího předkola Ligy mistrů a doma remizovali s kyjevským Dynamem 1:1, když v nastavení vyrovnával Hušbauer. 

Úvodní sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Král, Keresteš - Hubínek, Hůlka (C) - Pauschek, Ladra, Konaté - Komličenko.
Náhradníci: Kamenár - Mareš, Kateřiňák, Přikryl, Valenta, Mebrahtu, Jaroslav Diviš.

SK Slavia Praha: O. Kolář - Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Zelený - Souček - Baluta, Stoch, Hušbauer, Olayinka - Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář - Coufal, Zmrhal, Tecl, Kúdela, Bořil, Valenta.

Rozhodčí: Pavel Julínek - Ondřej Pelikán, Marek Podaný.

Oba celky v těchto momentech za doprovodu rozhodčí vstupují na hrací plochu. Domácí nastoupí v modrém s bílými rukávy, to hosté se představí v typicky sešívaném červeno-bílém.

Oba týmy ještě držely minutu ticha, teď však můžeme jít na věc.

Utkání začalo.

1

Domácí uvedli míč do hry a kombinovali na obranné polovině, nicméně Slavia vytáhla svůj presink hodně vysoko a hned aktivně napadá.

2

Hosté se poprvé dostali do kombinace, ale jejich akce byla nakonec zastavena, protože Škoda se nacházel v ofsajdu.

3

První větší šance duelu, a to pro domácí. Ti rozjeli akci z pravé strany, po Pauschekově akci střílel z vápna Hubínek, ale jeden z hostů jeho pas vykopl z brankové čáry, a sešívaní zvládli zblokovat i dvě dorážky.

4

U míče už byli opět červeno-bílí, k míči se dostal Hušbauer, ovšem byl hodně rychle faulován, a tak hosté zahrávají přímý kop.

5

Rozehrávky se chopil Miroslav Stoch, ale jeho pas ke Škodovi v šestnáctce nedoletěl, a Pauschek rozjíždí protiakci.

6

Ta byla ale rychle zabržděna a dopředu šli opět hosté. Zelený našel Stocha, který chtěl chytrou ulicí vysunout Součka, ten však jeho úmysl nepochopil a zůstal stát.

7

V hodně tvrdém souboji se na polovině hostů srazili ve vzduchu Pokorný a Komličenko, oba zůstali ležet na zemi s bolestivou grimasou, ale oba budou schopni ve hře pokračovat.

8

Přímý kop modro-bílým nevyšel, a tak šli dopředu opět hosté. Stoch hledal pro změnu Olayinku, který instinktivně pouštěl míč do lajny za sebe na Frydrycha, ale ten ve zmíněném prostoru vůbec nebyl.

9

Olayinka to následně zkoušel individuálně, když se protáhl po levé straně, ale Křapka jej čistě odzbrojil a s Pauschekem rozjíždí akci opačným směrem.

10

Právě Křapka ale na začátku desáté minuty chyboval, k míči se dostal Stoch, který se okamžitě napřáhl k ráně z dálky, přízemní pokus však neměl ty správné parametry, a mířil daleko vedle pravé tyče.

11

Baluta se na pravé straně dobře uvolnil a ještě lépe odcentroval, ale Škoda se v tísni k hlavičce nedostal. Do odraženého míče se opřel z voleje na hranici pokutového území Hušbauer, blok ale nepropálil.

12

Hosté jsou, poté co přežili první šanci soupeře, výrazně aktivnější, a ženou se do obrany soupeře s jedním útokem za druhým.

13

A hned tu byla asi zatím největší šance sešívaných. Centrovaný míč po třech odrazech propadl na vápně ke Škodovi, ten tlačil svou ránu k tyči, ale balón byl nakonec sražen kousek vedle ní na roh.

Daniel Kinc
10. 8. 2018
reklama