reklama
14:30 • FORTUNA:LIGA • 18. kolo
1:0
1:0
FC Viktoria Plzeň. Logo
Viktoria Plzeň
Synot liga - Bohemians Praha - logo
Bohemians 1905
  • 32. Kalvach

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 18. kola české fotbalové ligy mezi Plzní a Bohemians 1905. Zápas začíná ve Štruncových sadech v neděli 1. prosince ve 14:30.

Fotbalová Fortuna:liga se přehoupla už do svého osmnáctého kola. Taktéž kalendářní rok se neúprosně chýlí ke konci. Dnes nám začal poslední měsíc roku a hned první prosincový den nám nabídne čtyři utkání. V nich se představí hned čtveřice týmů z první pětky ligové tabulky. Doma dnes hrají Jablonec, Boleslav nebo vedoucí Slavia. My se však budeme věnovat duelu plzeňské Viktorie. Ta na domácí půdě v Doosan Areně přivítá klokany z Bohemians. A Západočeši určitě nebudou brát nic jiného než tři body. Jen tak si udrží teoretickou naději na doběhnutí Slavie.

Viktoriáni se stále vyhřívají na druhém místě tabulky, v posledních týdnech však jejich ztráta na vedoucí Slavia hodně vzrostla. Velký vliv na to měla domácí prohra se sešívanými, která tak trochu Vrbovy svěřence nalomila. Ti poté ztratili i ve Zlíně, kde mohli dokonce i prohrát. Na vítěznou notu se chtěli naladit proti Liberci. Zápas plný kontroverzí sice dokázali zvládnout, jenže o týden později zaváhali na půdě poslední Karviné. Jen díky ztrátě Slavie v Olomouci zůstala ztráta na lídra "pouze" jedenáctibodová. Duel s Bohemians však pasuje do kategorie "must win", tedy zápas, který se musí vyhrát. V případě ztráty se k Plzni mohou bodově přiblížit Boleslav a Jablonec.

V této sestavě dnes nastoupí plzeňská Viktoria. Chybí zranění Limberský s Kayambou. Na levé straně si zřejmě budou měnit místa univerzálové Hloušek s Kovaříkem. 

Body ale nutně potřebuje také vršovický celek. Zatím sice okupuje jedenáctou příčku a nachází se v relativním odstupu od spodních příček, přesto to tak optimistické není. Na předposlední Příbram mají Klokani náskok pouhých šesti bodů. Navíc se potýkají s rozdílnými výsledky doma a venku. Po změně trenéra přišlo doma zlepšení, venku je to ale bída i pod vedením Luďka Klusáčka. Nutno sice dodat, že šlo i těžká utkání na Spartě a v Mladé Boleslavi, přesto by konečně Bohemáci venku bodovali. Doma zvládají body získávat, na hřištích soupeřů to drhne. Navíc naposledy víc než jednu branku dali Pražané 6. října v Českých Budějovicích při derniéře kouče Martina Haška. Na zlepšení gólové i bodové bilance je dnešní zápas možná až moc velkým oříškem. O překvapení ale letos není nouze.

Tuto sestavu zvolil kouč Bohemians Luděk Klusáček. Po delší době dostává šanci německý obránce Till Schumacher. 

Oba celky nastupují na hrací plochu ve svých typických barvách dresů. Utkání brzy začne. 

Utkání v Plzni začalo. 

3

V úvodu je vidět spousta nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů nedokáže udržet míč po delší časový úsek. 

4

Podaného centr propadl do vápna, plzeňská obrana jej ale včas odkopla. 

6

Kovařík za obranou hledal Hlouška, první u míče byl však brankář Bohemians Patrik Le Giang. 

8

Plzeň se po krkolomné kombinaci dostala do vápna, rána Čermáka ale přes hradbu těl neprošla. 

12

Domácí drží více míč, ale k bezprostřednímu ohrožení soupeřovy brány se nedostali. 

17

Plzeňskou nepřesnou rozehrávku hosté zachytili, jenže brejku Nečase zamezil faulem Lukáš Hejda. 

20

Centr Podaného skončil pouze v náruči Aleše Hrušky. 

22

Krmenčík se uvolňoval a chtěl pálit levačkou, rána mu však nesedla a bránu netrefila. 

25

Krmenčík opět v zakončení, tentokrát se dostal k míči na hranici vápna. Jenže skákající míč trefil tak špatně, že nastřelil jen vlastní ruku. 

29

V posledních minutách přibývá centrů do vápna Bohemians, Viktoriáni však pořádně bránu svého soupeře neohrozili. 

32

Tak dlouho bránila Bohemka perfektně, jenže po půl hodině přišla první chyba a hned byla ztrestána. Zkušený kapitán Josef Jindřišek ztratil míč v nejhorším možné pozici před vlastním vápnem. Dostal se k němu Lukáš Kalvach a tváří tvář Le Giangovi se nemýlil. 

37

Ke střele zpoza vápna se dostal hostující Hronek, ale jeho pokus byl zablokován. Klokani budou moct rozehrávat alespoň rohový kop. 

Tomáš Chudý
1. 12. 2019
reklama