11. Beauguel
86. Chorý
63. Hůlka
73. Jindřišek

Vítejte u online reportáže z utkání 26. kola Fortuna ligy mezi Viktorií Plzeň a Bohemians 1905. Utkání začne v neděli 31. března v 17:30.

Přeji příjemný nedělní podvečer. Šestadvacáté kolo Fortuna Ligy dnes končí a nás čeká závěrečný souboj mezi Viktorií Plzeň a Bohemians 1905. Favoritem jsou rozhodně domácí, nicméně Klokani umí překvapit.

Viktoria Plzeň si jarní část sezóny představovala poněkud jinak. Místo útoku na titul totiž zatím na první Slavii výrazně ztrácí a dnes nutně potřebuje zvítězit. Plzeňský celek totiž dvakrát za sebou prohrál, když nestačil na Spartu ani Teplice. Navíc v těchto dvou utkáních vstřelila Viktoria pouze jednu branku, což je pro elitní tým české ligy tristní. Nicméně dnes může Plzeň využít zaváhání Slavie a snížit ztrátu na rozdíl sedmi bodů. Navíc Spartě může odskočit na osmibodový rozdíl.

Bohemians 1905 mají momentálně jiné trable než jejich dnešní soupeř. Klokani sice dvakrát za sebou neprohráli, avšak vítězství nad Karvinou a remíza s Opavou jim příliš nepomohly. Aktuálně je totiž pražský tým stále až třináctý a na postup do skupiny o Evropskou ligu ztrácí hned osm bodů. Ve prospěch Bohemians ale hraje fakt, že ve venkovních zápasech se jedná o sedmý nejlepší celek ligy a momentálně drží sérii dvou vítězství v řadě, při skóre 5:0.

Co se týče vzájemných zápasů, v posledních pěti utkáních vyhrála dvakrát Plzeň, jednou se radovali Bohemians a dvě utkání skončily remízou. Nicméně na půdě Plzně hosté již velmi dlouho nevyhráli. Naposledy před rokem a půl padla Bohemka v Doosan Aréně 1:2.

Bohemians - Plzeň
Bohemians - Plzeň | Foto: Milan Kammermayer
Plzeň

SESTAVA PLZNĚ

Hruška - Řezník, Hubník (C), Brabec, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic, Čermák, Kovařík - Beauguel

Kozáčik - Chorý, Kayamba, Pačinda, Pernica, Petržela, Procházka

Bohemians

SESTAVA BOHEMIANS 1905

Fryšták - Bederka, Hůlka, Pokorný - Záviška, Levin, Jindřišek (C), Schumacher - Reiter, Puškáč, Vaníček

Valeš - Dostál, Krch, Nečas, Vodháněl, Vondra, Yusuf

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Klokani se natlačili na útočnou polovinu, kde se prezentovali napadáním rozehrávky soupeře. K zisku míče to nevedlo.

2.

Viktoria kombinuje za půlící čárou. Zatím se nedostává do blízkosti pokutového území.

3.

Radim Řezník se zapojil do ofenzívy Plzně a sraženým centrem pro domácí vytěžil rohový kop.

4.

V úvodu čtvrté minuty přilétl do pokutového území jedovaté centr, kde se zjevil Jakub Brabec. Jeho hlavička byla zablokována, což znamená další roh.

4.

Těžkou práci měl Kovařík, který musel rychle pelášit zpět. Stihl to ale včas, aby míč odehrál před dotírajícím Vaníčkem.

5.

Vaníček míč dostal do vzdálenosti, ze které mohl ohrozit bránu Plzně. Obstřelem však kulatý předmět nedostal do potřebného prostoru.

6.

Do důrazného souboje šel Hubník, který míč razantně odehrál do autu. Pak byl sice trochu přistrčen Záviškou, avšak Bohemians budou vhazovat.

7.

Je tady úvodní branka zápasu. Dobrou akci předvedl Limberský, který nalevo využil dostatek prostoru a po přistrčení od Beauguela šajtlí nacentroval do pokutového území. Míč následně proskákal k Řezníkovi, jehož střílenou přihrávku do brány umístil nehlídaný JEAN-DAVID BEAUGUEL.

9.

Po chybné rozehrávce domácích se Bohemka prezentovala rychlou akcí. Vaníček pak zleva prudkou přihrávkou hledal spoluhráče, avšak Puškáčovi šel míč na paty.

10.

K míči se přes jednoho hráče protlačil Beauguel, který zatím nemá pozici pro zakončení. Akce Viktorie ale pokračuje.

11.

Je to 2:0! Nedostatečně odvrácený centr se dostal k Hrošovského, který míč dostal na Kopice. Záložník domácích okamžitě oslovil JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který neomylně zakončil ke vzdálenější tyči brány. Již po 11 minutách je tady načatý hattrick domácího kanonýra.

13.

Plzeň je momentálně naprosto v pohodě a vůbec soupeře nepouští do kombinace. Fotbalisté Bohemians jsou naopak zcela zaskočeni dosavadním průběhem.

14.

Hosté se pokusili o aktivnější napadání, nicméně výsledkem byl pouze nedovolený zákrok Jindřiška na Beauguela.

15.

Ofenzivní choutky domácích fotbalistů jsou ukončeny faulem. Provinil se Radim Řezník, jenž při náběhu povalil soupeře.

16.

První standardní situace ve prospěch Bohemians. Centr z levé strany byl bezpečně odvrácen do zámezí.

17.

Pražané se trochu osmělují, avšak Hruška je nadále bez zákroku. Viktoria se však momentálně soustředí spíše na defenzívu.

18.

Pokračující akce Bohemians je zakončena ofsajdem Rudolfa Reitera.

19.

Znovu nepovedená akce, která se týkala Reitera. Tentokrát byl hostující ofenzivní hráč vysunut příliš dlouhou přihrávkou, jež skončila v zámezí.

20.

Nepřesnosti na obou stranách. Řezník míč nejprve posunul jen k Hůlkovi, ten posléze centroval daleko od Reitera.

21.

Výborný zápas zatím hraje David Limberský. Znovu se obránce Plzně zapojil do ofenzívy a i tentokrát z toho domácí těží. Rohový kop.

22.

Centr od rohového praporku přistál u Beauguela, který hlavičkoval na Fryštákovu bránu. Gólman Bohemians ale neměl práci, neboť míč šel ještě od Řezníkovy nohy pryč.

24.

Konečně to od hostů vypadalo zajímavěji. Puškáč se po Reiterově přenechání míče otočil v pokutovém území, ale poté jeho střelu zablokoval pozorný Jakub Brabec.

25.

Na druhé straně registrujeme ubráněný centr na Davida Limberského. Domácí ale vytěžili roh.

25.

Skvělý centr na střed pokutového území letěl znovu k aktivnímu Beauguelovi. Ten byl nakonec uhlídán Pokorným.

27.

Josef Jindřišek hledal centrem z volného kopu Bederku, nicméně bránící hráči Viktorie si poradili a Čermák byl záhy poté faulován.

28.

Defenzíva Bohemians se teď velmi dobře pohybovala a vyvíjela nátlak na kombinaci Plzně. Ta se nedostala k zakončení.

29.

Nalevo znovu kombinovala aktivní ofenzíva Viktorie Plzeň. Centr byl okamžitě zablokován, načež byl faulem zastaven brejk Reitera.

30.

Nízký centr letěl do pokutového území, kde si neohrabaně počínal Jakub Brabec. Domácí stoper míč zastavil rukou a celá situace se tak řeší s videem.

33.

PENALTA PRO BOHEMIANS.

34.

Sudí Ondřej Berka dostal od Miroslava Zelinky echo, že si má situaci zkontrolovat a nakonec je z toho penalta pro hosty. Nutno říci, že Brabec evidentně zahrál rukou.

35.

Tak to je další obrovská rána pro Bohemians. K exekuci pokutového kopu se postavil Josef Jindřišek, který sice Hrušku poslal na opačnou stranu, ale sám o kousek netrefil bránu.

37.

Reiter napravo kombinoval se Záviškou. Místo hrozby pro obranu Viktorii přišla nepřesná přihrávka.

38.

Obrovská příležitost Plzně. Kovařík přihrál na malé vápno, kde se k míči po jednom odraze dostal Beauguel. Jeho zakončení zblízka zablokoval obětavým skluzem Hůlka.

39.

První střídání na straně Bohemians. Jan Záviška má odpracováno, na trávník vbíhá Martin Dostál.

40.

Pěkná akce Kopice. Nadvakrát se domácí záložník dostal do šestnáctky, načež hledal spoluhráče. Zpětnou přihrávku si ovšem pohlídal Jindřišek.

42.

Další příležitost domácích. Čermákova přihrávka doputovala až k Řezníkovi, jenž se bleskově otočil a razantní střelou prověřil Fryštáka. Ten předvedl skvělý zákrok.

43.

Puškáč byl úspěšný ve vzdušném souboji, nicméně Reiter už na něj nenavázal. Byl totiž výborně ubráněn Hořavou.

44.

Reiter opět nenalezen. Hostující útočník je dnes velmi aktivní, avšak kolmice jej zatím nenachází.

45.

Nepřesnost také na druhé straně. Dopředu se hnal Kovařík, nicméně přihrávka na něj byla příliš prudká.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut. Koná tak především kvůli dlouhé diskuse s videorozhodčím při penaltě Bohemians.

45+1.

Velmi dlouhý aut do pokutového území poslal Martin Dostál. Následoval ale faul na Romana Hubníka.

45+3.

Neurovnaná pasáž hry končí rozvážnou kombinací Bohemians. Uvidíme, zda se hosté ještě dostanou k ohrožení Hrušky.

45+4.

Klokani se teď prezentují velmi sympatickou hrou. Vaníčkova přihrávka do šestnáctky byla defenzívou Plzně prodloužena až do autu.

45+5.

Dva dlouhé auty znovu vyprodukoval Dostál. Ani jednou však Hruška nemusel řešit nic závažného.

45+5.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Prvních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější je zatím rozhodně domácí Plzeň. Viktoria měla fantastický vstup do zápasu, když se dvakrát během čtyř minut prosadil Jean-David Beauguel. V jedenácté minutě tak favorit výrazně nakročil za vítězstvím, ovšem fotbalisté Bohemians mohli snížit. Bohužel pro Klokany však Jindřišek ve 35. minutě neproměnil penaltu. Navíc se pak Plzeň dostala ještě do několika šancí, nicméně skóre prvního poločasu určil jen úvod.

47.

Neurovnaný vstup do druhé půle z obou stran. Vše zakončila nepřesná přihrávka Plzně, po které bude Fryšták odkopávat od brány.

48.

Nadále se hraje především kolem středu hřiště. Oba celky se zatím spíše hledají.

49.

Bederka výborně zakročil proti Kovaříkovi, který se zjevil na levé straně pokutového území a okamžitě volil střelu. Ta byla zablokována.

50.

Jean-David Beauguel si hattrick nepřipíše. Je totiž nahrazen Tomášem Chorým.

51.

Rohový kop Viktorie nepřinesl další ohrožení Fryštákovy brány. Bohemka míč v pohodě posouvá k polovině hřiště.

52.

Hosté se sice nastěhovali na útočnou polovinu, ale po dlouhé nákopu je odpískáno ofsajdové postavení Hůlky.

54.

Čermák nalevo dobře kombinoval s Limberským, ale nakonec mu poslal hodně dlouhou přihrávku. Mezitím se chystá další střídání Bohemians.

56.

Abdulla Yusuf jde na trávník a opačným směrem míči David Puškáč.

57.

Viktoria se dostala až do pokutového území. Hrošovský si míč narazil s Chorým, nicméně pak trefil jen bránícího hráče.

58.

Tak to byla tutovka Bohemians. Yusuf skvěle vysunul Reitera, který šel středem sám na brankáře Hrušku. Zakončení ale vůbec nezvládl.

59.

Už už to vypadalo na nebezpečnou situaci ve prospěch domácích. Kovařík byl zastaven ofsajdem.

61.

Menší závar na hranici pokutového území Aleše Hrušky. Výsledkem byl ovšem pouze ofsajd Yusufa.

62.

Nepovedená souhra mezi Brabcem a Hruškou. Domácí gólman míč zahrává pouze na roh.

63.

A je to gól. Rohový kop přistál na hlavě Jindřiška, který míč dokázal posunout na osamoceného LUKÁŠE HŮLKU. Hostující stoper byl nebráněn na levé straně šestnáctky a pohotově zblízka prostřelil vyběhnuvšího Hrušku.

64.

Domácí okamžitě přispěchali s rychlou akcí. Po rohovém kopu šel míč od Čermáka k Hrošovskému. Ten zakončil vysoko nad bránu.

65.

Řezník si naběhl hluboko na útočnou polovinu, kde jej ovšem nedovoleným způsobem zastavil Schumacher. Zajímavá standardní situace pro Viktorii Plzeň.

66.

Před rozehráním standardky je tady střídání domácích. Jana Kopice střídá Milan Petržela.

67.

Yusuf byl důraznější v souboji s Hořavou a poté míč dostal až do šestnáctky. Reiterův centr odvrátil Hubník.

68.

Velmi viditelný je od svého příchodu na trávník Abdulla Yusuf. Znovu tento vytáhlý forvard ovládl vzdušný souboj a hlavou vysunul Vaníčka. Ten byl ale v ofsajdu.

70.

Ke srážce dvou hráčů došlo na nějakých čtyřiceti metrech od brány Fryštáka. Na zemi zůstává Čermák s Jindřiškem.

71.

Hosté v rámci fair-play vrací míč na kopačky domácích fotbalistů. Plzeň může pokračovat v ofenzívě.

72.

Hrošovský centroval do pokutového území, avšak vzdušnou přihrávku si bez problémů pohlídal Fryšták.

73.

Tak to je obrovská rána pro domácí. Parádní akci rozjel JOSEF JINDŘIŠEK, který kolmicí v pokutovém území oslovil Reitera. Aktivní forvard Bohemka míč vrátil na střed pokutového území, kde byl právě kapitán hostů a ten bez problémů skóroval.

75.

Jindřišek chtěl obloučkem za obranu domácích oslovit některého ze spoluhráčů. Nikdo jej ale nepochopil.

76.

Hodně zbrklý centr zprava letěl daleko mimo dosah všech fotbalistů. Fryšták bude odkopávat.

77.

Hosté jsou při chuti. Vaníček znovu spěchal do blízkosti pokutového území, poradil si s jedním hráčem, avšak druhý už mu vystavil stopku.

79.

Tak teď měli domácí obrovské štěstí. Yusuf vysunul Reitera, který ještě oslovil volného Levina. Ten střílel do prázdné brány, nicméně za Hrušku zakročil fantastickým návratem Řezník.

80.

Aktivita Bohemians přináší ovoce. Viktoria je pod tlakem a vůbec si s aktivně hrajícím soupeřem neví rady.

81.

Hosté kombinovali na pravé straně, avšak nakonec je zastavil faul Jindřiška.

82.

Poslední změna v sestavě Viktorie. Erik Pačinda jde posílit ofenzívu, učiní tak na úkor Aleše Čermáka.

84.

Plzeň vybojovala rohový kop. Kovařík ovšem nacentroval příliš blízko k Fryštákovi.

85.

Erik Pačinda mohl být hrdinou domácího mužstva. Fryšták podskočil centr od rohového praporku, načež slovenský útočník mohl skórovat. Hlavou v záklonu trefil břevno.

86.

Domácí fotbalisté znovu vedou! Dlouhý nákop doputoval ke Kovaříkovi, který zvládl hlavičkový souboj a posunul tak míč před rozběhnutého TOMÁŠE CHORÉHO. Urostlý forvard Viktorie se zjevil za zády obránců, načež v pohodě propálil Martina Fryštáka.

86.

V samotném závěru už na trávníku neuvidíme Josefa Jindřiška. Hostující kapitán přenechal místo Jakubu Nečasovi.

87.

Domácí samozřejmě hodlají hrát na útočné polovině. Teď je ale odmáván ofsajd.

88.

Nedovoleným zákrokem se dle sudího Berky provinil Pokorný, jenž zezadu povalil Chorého.

89

Ofsajd odmáván Nečasovi, který si zabíhal na nákop Fryštáka. Hrušku ale určitě neohrozí.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+2.

Viktoria hraje závěr zápasu s velkým přehledem a drží se v blízkosti pokutového území soupeře. Navíc domácí získali roh.

90+3.

Po rozehrávce nakrátko si to do šestnáctky namířil Milan Petržela. Přihrávku zleva zastavil jeden z hostů.

90+3.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní divoké utkání je minulostí a domácí Viktoria nakonec slaví vítězství. Plzeň šla bleskově do dvougólového vedení, když dvakrát během čtyř minut v úvodu skóroval Jean-David Beauguel. Navíc pak Jindřišek neproměnil penaltu a vše tak vypadalo na jasné vítězství domácího favorita. Jenže v druhé půli Klokani domácím sebrali vítr z plachet. V 63. minutě se prosadil Lukáš Hůlka, o deset minut později se trefil také Josef Jindřišek a nakonec to vypadalo na velké drama. Levin měl na kopačce vedení Pražanů, avšak gólovku zastavil skvělý Radim Řezník a to byl rozhodující moment. Viktoria rázem přidala, z čehož vyplynul gól Tomáše Chorého z 86. minuty. Závěr už pak Viktoria bez problémů zvládla, čímž stáhla náskok vedoucí Slavie.