Střely mimo bránu: 3 - 9

Rohové kopy: 1 - 4

Žluté karty: 5 - 6

Červené karty: 1 - 0

Dnešní hodně nervózní utkání je u konce a z vítězství se raduje favorizovaná Plzeň. Ta měla lepší vstup do zápasu, když se ve 21. minutě dostala do vedení. To ovšem netrvalo moc dlouho, neboť na branku Michaela Krmenčíka domácí v první půli dokázali odpovědět. Ve 34. minutě se totiž prosadil Marko Alvir, který tak stanovil skóre úvodního poločasu.

S postupem času měla Viktoria Plzeň stále více šancí, nicméně střelci hostujícího mužstva pálili jednu příležitost za druhou. Chvíli se z gólu naopak radoval domácí Škoda, kterému však radost znemožnilo ofsajdové postavení. Rozhodlo se proto až v 81. minutě, kdy se štěstí přiklonilo k Janu Kopicovi, jenž přeloboval gólmana Boháče. Na tuto branku už domácí nenašli odpověď, přičemž jim příliš nepomohlo ani zbytečné vyloučení kapitána Jana Rezka.

90+4.

KONEC UTKÁNÍ.

90+4.

Tak to je neuvěřitelné. Kopic dobrým sprintem připravil pozici pro Chorého. Ten byl sám v pokutovém území, ale míč vůbec nedokázal zpracovat.

90+3.

A ještě jedna žlutá karta. Zdržováním se provinil Aleš Hruška.

90+3.

Polidar se pokusil o ohrožení Aleše Hrušky, avšak střelecký pokus byl hodně nepovedený.

90+2.

Za zakopnutí míče dostává žlutou kartu David Limberský.

90+2.

Hloušek se dobře vložil do rozehrávky domácího mužstva. Příbram musí znovu jen vhazovat.

90+1.

Hosté nyní dobře drží hru v blízkosti pokutového území soupeře. Příbrami už moc času nezbývá.

90.

Zatímco bylo oznámeno čtyřminutové nastavení, Tregler nedovoleně atakoval Chorého.

90.

A po dalším faulu domácích střídá Plzeň. Defenzívu posílí Luděk Pernica, který vystřídal Aleše Čermáka.

89.

Poslední minuty zápasu si zahraje Soufiane Dramé. Ten zaujal místo uvolněné Mihailem Cmiljanovičem.

88.

Naprosto školácká chyba domácího kapitána. Na Jana Rezka byl odpískán faul, ale právě bývalý reprezentant pak zbytečně strčil do Chorého a tím si vykoledoval druhou žlutou kartu. To pochopitelně znamená kartu červenou.

87.

Nebezpečný brejk Plzně zastavil David Šimek jasným faulem vůči Chorému. Hosté budou zahrávat z levé strany.

86.

Ne a ne se domácí dostat do potřebného tlaku. Čas přitom Příbrami letí.

85.

Hodně rozhněvaný byl nyní Pavel Vrba, který vůbec nesouhlasil s přisouzením vhazování Příbrami. Žlutou kartu si ale kouč Plzně nevykoledoval.

85.

První střídání domácích. Karel Soldát zamířil na lavičku, Radek Voltr opačným směrem.

83.

Příbram se pochopitelně snaží o obsazení útočné poloviny hřiště, ale zatím to nepřináší kýžené ovoce.

81.

To je parádní branka hostujícího celku. Aktivní JAN KOPIC se ujal míče na hranici šestnáctky a následně neváhal se zakončením. Soldát sice střelecký pokus srazil, ale míč se odrazil od Kopicovy holeně a přeloboval bezmocného Boháče.

80.

Viktoria se ubránila ofenzívě domácích a Čermák rozjel rychlou akci. Jenže Hloušek sám v pokutovém území nezakončoval a zbytečnou přihrávkou už zaskočil Chorého.

79.

Po ubráněném rohovém kopu si to domácí namířili bleskově vpřed. Alvir byl ale ubráněn.

78.

Zatímco se chystá rohový kop Plzně, právě hosté střídají. Michael Krmenčík má odpracováno, na trávník vbíhá Tomáš Chorý.

77.

Obrovská škoda pro domácí. Centr z pravé strany šestnáctky sice doputoval k volnému Škodovi, který propálil Hrušku, avšak domácí útočník si nepohlídal ofsajd.

76.

Aktivita hostů se stupňuje. Po další přihrávce do šestnáctky přijde rohový kop.

75.

A bez žluté karty se dnes neobejde ani Jan Rezek.

75.

Po závaru v pokutovém území se k zakončení dostal Aleš Čermák. Z otočky však vypálil pouze do pohotového Boháče.

74.

Volný kop nepřinesl ohrožení Hruškovy brány. Plzeň může rozvíjet další snahu o vstřelení vedoucí branky.

73.

Rychlý brejk domácích zastavil Radim Řezník. Učinil tak za cenu žluté karty.

73.

Další akce Plzně už nepřinesla ohrožení Boháčovy brány. Akci rozjíždí domácí.

72.

Parádní rána Lukáše Kalvacha, který se na pravé straně šestnáctky dostal k odraženému míči. Boháč musel předvést výborný zákrok.

71.

Po rychlé akci domácího mužstva přilétl centr jen do rukavic Aleše Hrušky. Gólman Plzně v klidu rozehrává.

70.

Přerušení hry bylo hosty využito ke střídání. Jan Kovařík byl nahrazen Adamem Hlouškem.

70.

Čermák si míč hezky pustil a vynutil si nedovolený zákrok Karla Soldáta. Žlutá karta.

69.

Hosté se nyní marně snaží o další přímé ohrožení brankáře Boháče. Krmenčíkovi je pískán ofsajd.

67.

Miroslav Jedlička, tedy vedoucí týmu Plzně, obdržel žlutou kartu.

66.

Cmiljanovič zůstal po souboji s Hořavou na trávníku a hlavní rozhodčí nakonec zastavil rozvíjející se akci Plzně. Nejednalo se ovšem o faul, hrát budou hosté.

65.

Také Příbram se připomněla na útočné polovině. Jenže na rozdíl od Plzně ani nedokázala ohrozit soupeřova brankáře.

64.

Hosté přidávají pod kotlem. Dobře rozehraný rohový kop vyústil v přiťuknutí pro Hořavu. Ten ale z patnácti metrů mírně přestřelil.

63.

A teď byli hosté velmi blízko. Po akci na pravé straně si míč našel Krmenčík a jeden z beků jeho zakončení vytěsnil na tyč.

62.

Až z pokračující akce přišla nadějná příležitost hostů. Kovařík míč vybojoval u rohového praporku, načež oslovil Hořavu. Ten v dobré pozici trefil Soldáta.

61.

Také další kombinace Plzně byla neúspěšná. Krmenčík z ostrého úhlu přihrával či střílel, ale každopádně z toho nic nebylo.

60.

Krmenčík šel do sprinterského souboj s obráncem, nicméně přihrávka na něj byla příliš dlouhá. Boháč v pohodě odehrál.

59.

A je tady další žlutá karta na konto Plzně. Lukáš Kalvach šel nohou příliš vysoko a trefil Soldáta.

58.

Hořava si u postranní čáry dobře pohlídal kombinaci soupeře. Pro Viktorii tak vybojoval aspoň vhazování.

57.

Zemanův centr od rohového praporku byl hodně nepovedený. Nízký míč na bližší tyč si hostující obrana v klidu pohlídala.

56.

Po rozehrání volného kopu budou domácí zahrávat rohový kop. Bude to první standardka tohoto typu ve prospěch domácího mužstva.

55.

Kartónek žluté barvy si připíše Aleš Čermák, který důrazně zajel do Kodra.

54.

Tak teď to Krmenčík překombinoval. Pokračoval zprava sám na brankáře, ale po dvou kličkách se odhodlal k patičce na spoluhráče. Ta byla nepřesná a znemožnila ohrožení Boháče.

53.

Aktivita posledních chvil mohla přinést ovoce. Jenže po Kovaříkově posunutí míče na malé vápno hlavičkoval Krmenčík vysoko nad.

52.

A nyní už se hra vrací až k Hruškovi, kterého do kombinace zapojil Jakub Brabec.

50.

Snaha hostující Plzně. Už minutu se svěřenci Pavla Vrby drží v blízkosti pokutového území, zatím je to ale bez zakončení.

49.

Příbram má teď aktivitu na svých kopačkách. K dalšímu zakončení se zatím nedostává a navíc byl faulován Krmenčík.

48.

V závěru 48. minuty se uvolnil Alvir, který po otočce bleskově zakončoval. Bránu ale nepovedeným pokusem netrefil.

48.

Na druhou stranu zamířil Škoda, který ale nevyzrál na vracejícího se Brabce. Příbram hru naváže aspoň vhazováním.

47.

Hosté se okamžitě nastěhovali na útočnou polovinu. Řezník zůstal zapomenut za obranou Příbrami, nicméně gólovou příležitost mu znemožnil jasný ofsajd.

Žluté karty: 1 - 1

Úvodní poločasu zápasu je minulostí a stav je zatím vyrovnaný. Příbram měla solidní vstup do utkání, nicméně Rezek v druhé minutě minul bránu a poté byla aktivnější Plzeň. Výsledkem byla úvodní branka Michaela Krmenčíka, jenž se prosadil ve 21. minutě a poslal tak hosty do vedení. To ovšem trvalo pouze čtrnáct minut, neboť na parádní centr Zemana si v pokutovém území naskočil nehlídaný Marko Alvir, který bezpečně překonal brankáře Hrušku. Uvidíme, s čím týmy přijdou do druhé půle.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

45+1.

Po nepřesném centru ze strany domácího mužstva je odpískán konec první půle.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45.

K rozehrání přímáku se postavil Hořava a div, že jeho centr na vzdálenější tyči netrefil zcela osamocený Radim Řezník.

44.

Snaha Příbrami končí nedovoleným zákrokem Martina Zemana. Navíc je tady žlutá karta a volný kop z levé strany, kousek od pokutového území.

43.

Rezek si to odvážně namířil do pokutového území, ale záhy jej přibrzdil pozorný Brabec. Domácí kapitán je ovšem každopádně velmi dobře naladěn.

41.

Boháčův odkop sice nebyl přesný, ale hned po následném vhazování zahrál rukou Krmenčík. Hrát se bude znovu z blízkosti půlící čáry.

40.

Na druhé straně se znovu připomněli hosté. Kopicův centr byl prodloužen Čermákem, ale poté už přišel jen faul Řezníka.

40.

Příbram se konečně dostala k míči, avšak od poloviny hřiště jej domácí poslali pouze k Hruškovi. Hodně nepovedená akce.

38.

Ani z další akce Viktoria vůbec nic nevytěžila. Pokračuje se s kombinací spíše ve středu hřiště.

37.

Plzeň se nadále snaží o rychlou odpověď. Krmenčík hru roztáhl napravo, ale z následného obléhání pokutového území nic nebylo.

36.

S iniciativou okamžitě přispěchala Plzeň. Jenže Kalvach ve finále akce nepřihrál přesně.

34.

Je vyrovnáno! Fantastickým centrem ze strany se prezentoval Zeman, který poslal prudký míč na malé vápno. Mezi stopery hostujícího celku si to namířil MARKO ALVIR, jenž zblízka hlavou v pohodě zakončil do brány.

33.

Aleš Čermák byl příliš aktivní při snaze o zisk míče. Výsledkem byl nedovolený zákrok vůči Cmiljanovičovi.

32.

Momentálně nesledujeme zrovna nejlákavější ofenzivní podívanou. Po chvíli příbramské převahy má míč v útoku tentokrát Plzeň.

31.

Řezník si dal dobře tělo v souboji s Polidarem. Domácí záložník tak nemohl jinak než faulovat.

30.

Míč nyní znovu doputoval pouze k Aleši Hruškovi. Ten zatím mohl být relativně v klidu, neboť nebezpečná akce byla zatím jen ta Rezkova z druhé minuty.

28.

Ještě nějakou tu dobu se Příbram snažila i ofenzivní překonání obranné vazby Plzně. Následovat bude pouze aut ve prospěch hostů.

28.

Polidar zleva odcentroval do pokutového území. Jenže defenzíva Plzně si věděla rady.

27.

Příliš důrazně byl tentokrát atakován Krmenčík, proti kterému šel jeden z domácích šlapákem. Žlutá karta ale nepřichází.

26.

Faulem si tentokrát pomohl Jakub Brabec. Hostující kapitán měl v souboji s Alvirem až příliš aktivní horní končetiny.

24.

Příbram je po inkasované brance poněkud zaskočená a momentálně se nemůže dostat k zajímavější akci na útočné polovině.

23.

V závěru 23. minuty to pro Plzeň znovu vypadalo nadějně. Po přihrávce na střed šestnáctky byl u míče Kopic, kterému však střela vůbec nesedla.

21.

Po chybě v rozehrávce Příbrami je tady úvodní branka. Za obranu domácích si dobře zaběhl Řezník, který zprava nezakončoval, ale oslovil MICHAELA KRMENČÍKA. Ten si míč pustil mezi nohama a po rychlé otočce zakončil mimo dosah brankáře Boháče.

21.

Kalvach obdržel těžší přihrávku na střed hřiště. Ve prospěch hostujícího záložníka hrál alespoň následný faul.

20.

Krásně se napravo uvolnil Zeman. Následně ovšem přetáhl centr, čehož využila defenzíva Viktorie.

19.

Hruška si pohlídal dlouhý centr Zemana a dlouhým výhozem okamžitě oslovil Kovaříka. Ten ale povalil Jana Rezka.

18.

Na levé straně hřiště byl podkopnut Škoda, na kterého si vyšlápl Hejda. Volný kop bude zahrávan z úctyhodné vzdálenosti.

17.

A nyní se hra znovu přesouvá k půlící čáře. Příbram se ale nemůže prodrat blíže k pokutovému území.

16.

Plzeň už je znovu na míči a okupuje útočnou polovinu hřiště. Po sražené střele Hořavy je pískán ofsajd Krmenčíka.

15.

Poněkud nevýrazná pasáž úvodu zápasu. Hraje se především ve středu hřiště.

13.

Po delší době se Příbram udržela na útočné polovině aspoň několik desítek vteřin. Ohrožení Aleše Hrušky se nekonaly.

12.

Kopic míč zprava navedl na střed hřiště, kde byl připravený Tomáš Hořava. Jenže hostující záložník vypálil vysoko nad bránu.

11.

Cmiljanovič si neporadil s Řezníkem, který nadvakrát odcentroval do pokutového území. Tam už nebyl připraven nikdo z hostů.

10.

Stále má míč pod kontrolou hostující celek. Narušit se to pokusil Rezek, ale kulatý předmět šel od jeho kopačky pouze do autu.

9.

Alvir tentokrát nedostihl míč na pravé straně. Vhazovat bude Plzeň, jenž je v posledních desítkách vteřin více u míče.

8.

Krmenčík míč hrudí zpracoval pro Čermáka, který byl následně povalen. Hrát budou nadále hosté.

7.

Dobře se vrátil Alvir, který využil nepozornosti hostujícího hráče a poté míč potáhl na polovinu hřiště. Jenže jeho spoluhráč si pak nepohlídal ofsajd.

6.

Žlutou kartu si vykoledoval Tomáš Hořava, jenž na polovině hřiště zastavil soupeře.

5.

První zákrok pro Boháče. Po další akci na levé straně šel míč zpět na hranici pokutového území. Tam si seběhl Kalvach, ale jeho slabé zakončení domácího brankáře nevystrašilo.

4.

Po Kovaříkově akci se hosté na levé straně dostali k centru. Ten byl ale sražen a to znamená rohový kop pro Plzeň.

3.

Domácí se drali do dalšího útoku. Škoda ale u postranní čáry podklouzl.

2.

Iniciativu nyní převzala Příbram a okamžitě z toho bylo potenciální nebezpečí pro Hruškovu bránu. Rezek si skvěle naběhl na střed pokutového území, odkud nebráněn hlavičkoval. Míč ovšem zamířil nad bránu.

1.

Krmenčík se poprvé zapojil do ofenzívy hostujícího celku, avšak záhy si počínal nedovoleným způsobem.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Plzeň

SESTAVA PLZNĚ

Hruška - Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský - Kalvach, Hořava - Kopic, Čermák, Kovařík - Krmenčík

Kozáčik - Beauguel, Hloušek, Chorý, Janošek, Pernica, Procházka

Příbram

SESTAVA PŘÍBRAMI

Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič - Alvir, Rezek (C), Soldát, Zeman, Polidar - Škoda

Kočí - Antwi, Drame, Hájek, Jablonský, Nový, Voltr

Na rozdíl od svého dnešního soupeře je Plzeň jedním z adeptů na boj o titul. Po sedmi zápasech mají svěřenci kouče Vrby 14 bodů, což aktuálně stačí na druhé místo. Nicméně forma Viktorie není zdaleka ideální, neboť náskok například na šestý Baník čítá pouhé dva body. Navíc venku Plzeň nevyhrála proti Teplicím, Antverpám, Bohemians ani Olympiakosu. Zatím poslední zápas však doma proti Opavě zvládla s naprostým přehledem, když vyhrála 4:0.

Příbram je aktuálně na osmé příčce tabulky Fortuna ligy a s tímto prozatímním umístěním musí být domácí rozhodně spokojeni. Tým, který byl také letos pasován do pozice barážového celku má na svém kontě tři domácí vítězství, jednu remízu a tedy celkových devět bodů. Jak již bylo naznačeno, především na domácí půdě je Příbram velmi silná, když si poradila s Bohemians, Českým Budějovicemi i Jablonec. Navíc skóre ze čtyř domácích zápasů je 10:3!

Na druhou stranu, v dosud posledním utkání Příbram prohrála v Chlumci nad Cidlinou 1:2, čímž vypadla z poháru. Tento obrovský neúspěch se dnes tedy Příbramští pokusí napravit.

Vítejte u online přenosu z utkání 8. kola Fortuna ligy mezi 1. FK Příbram a Viktorií Plzeň. Utkání se odehraje v sobotu 31. srpna od 19:30.