Příbram
SK Slavia Praha Logo
Slavia Praha
  • 82. Musa

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 27. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi poslední Příbramí a první Slavií Praha. Zápas začíná na Stadionu Na Litavce v úterý 2. června ve 20 hodin.

Fotbalová Fortuna:Liga se po vynucené pauze opět rozjela na plné obrátky. V tomto online přenosu se můžete těšit na podrobné informace ze zápasu 27. kola mezi Příbramí a Slavií Praha, který je v pořadí třetím na dnešním programu. Od 18 hodin totiž hraje Liberec v Jablonci, kde diváci v 1. poločase branku neviděli, ve stejný čas začal také duel mezi Mladou Boleslaví a Zlínem, kde je stav po 1. půli vyrovnaný 1:1.

Příbram se v aktuálním ročníku nejvyšší české fotbalové ligy trápí. Před dočasným přerušením jarní části sezóny totiž okupovala se 14 body poslední příčku tabulky, přičemž obdržela nejvíce branek. Po návratu českého fotbalu na scénu přinesly alespoň malé světlo naděje a šanci na odlepení se ode dna skvělé dva zápasy, které Příbram zatím stihla po pauze odehrát. Ve 25. kole nejprve zapsala cennou remízu v domácím zápase s Baníkem, o 4 dny později dokonce vyloupila olomoucký Andrův stadión, kde vyhrála poměrem 2:1.

Slavia Praha má o poznání příjemnější starosti. Již od prvních zápasů sezóny je horkým adeptem na zisk titulu, což se snažila důrazně potvrdit v obou zápasech, které minulý týden odehrála, a povedlo se. Sešívaní nejprve nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 ovládli zápas v Mladé Boleslavi a v jejich doposud posledním zápase na vlastním hřišti doslova rozdrtili poměrem 5:0 Jablonec. Pražané navíc za 26 zápasů obdrželi pouze neuvěřitelných 8 branek, a tak to dnes bude mít domácí ofenziva opravdu nesmírně složité.

Nejen o náročnosti návratu k ligovému fotbalu mluví v zajímavém rozhovoru zkušený chirurg Jiří Váchal, který měl dříve jako lékař na starost pražskou Spartu nebo i národní tým.

Vzájemné zápasy v sezóně 2020/21:

V podzimním utkání na pražském Sinobo Stadium dokázala zvítězit domácí Slavia. Nutno podotknout, že Příbram nesehrála vůbec špatné utkání a ve 31. minutě se po góle Michala Škody dokonce ujala vedení. Ve druhé půli však přišla smrtící desetiminutovka sešívaných, kteří mezi 63. a 73. minutou dokázali vstřelit 3 rychlé branky a v podstatě bylo po zápase. Do konce utkání již žádná branka nepadla a stav 3:1 pro Slavii tak zůstal nezměněn.

13. kolo Fortuna:Ligy, 19. října 2019, Praha, 19:00:

Slavia Praha - Příbram 3:1 (0:1)

Branky: 63. Souček (pen.), 68. Kodr (vla.), 73. Souček - 31. Michal Škoda. Diváci: 16 437.

V tuto chvíli jsou již známy také sestavy. Sestava Příbrami se oproti minulému utkání nemění, v brance domácích nastoupí ke třetímu prvoligovému zápasu v kariéře devatenáctiletý brankář Martin Melichar.

Základní sestava Příbrami: Melichar - Dramé, Kingue, Tregler, Nový - Polidar, Soldát, Rezek (C), Antwi - Kvída, Zorvan.

Náhradníci: Kočí - Cmiljanovič, Hájek, Pazdera, Slepička, Šimek, Michal Škoda.

Sestava Slavie oproti předchozímu zápasu s Jabloncem kromě změny v rozestavení velkých změn nedoznala. Namísto Holeše však v zákaldní sestavě začne devatenáctiletý Zima.

Základní sestava Slavie: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) - Traoré, Takács - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl.

Náhradníci: Kovář - Tijani, Hellebrand, Oscar, Frydrych, Júsuf Hilál, Musa.

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude pan Ondřej Pechanec, kterému budou na čarách asistovat Kamil Hájek a Adam Horák. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Petr Dorušák, jako VAR byl na zápas delegován Jiří Adam.

Minulé kolo bylo nejgólovější v historii samostatné nejvyšší soutěže. Dočkáme se většího počtu vstřelených branek i v tomto utkání?

Ze zřejmých důvodů se také toto utkání odehraje před omezeným počtem diváků.

Ještě před startem duelu prvního s posledním vám přinášíme výsledky dvou dalších utkání, které se dnes odehrály. Jablonec nakonec na domácím hřišti podlehl Liberci 0:1, v Mladé Boleslavi zůstal poločasový výsledek nezměněn a Zlín si tak z města automobilového průmyslu odvezl cenný bod za remízu 1:1.

Než bude utkání zahájeno, ještě připomeneme jednu statistiku. Slavia si s Příbramí poradila již sedmkrát v řadě, z toho šestkrát minimálně dvoubrankovým rozdílem.

V Příbrami je vše připraveno k zahájení utkání! Výkopu se ujmou hráči Slavie.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Masopust si netroufl vrhnout se do defenzivního bloku Příbrami. Následná přihrávka na Stancia přesná nebyla. Slavia se však opět dostává k míči.

2.

Provodova střela z otočky postrádala přesnost. Záložník Pražanů ale dostal na levé straně šestnáctky až nebezpečně moc prostoru.

3.

Přibram v prvních minutách utkání předvádí solidní poziční hru a Slavia i přes naprosté vládnutí nad balónem nemá šanci proniknout blíže k pokutovému území.

4.

Nový se ve vápně skvěle zorientoval a po jeho dobré práci měla Slavia aut. Krátce po něm následoval odkop brankáře Melichara, po kterém si Příbramští mohou alespoň na chvíli oddechnout.