• 29. Holeš
  • 56. Provod
  • 61. Tecl
  • 77. Jusúf (pen.)

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání 26. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi první Slavií Praha a třetím Jabloncem. Zápas začíná v Edenu v sobotu 30. května ve 20:05.

Fortuna:Liga pokračuje po dlouhé koronavirové pauze druhým kompletním kolem, celkově tedy 26. kolem. Vedoucí Slavia Praha bude ve svém zápase bezprostředně reagovat na výsledek ze hřiště druhé Plzně, která ani ne ve dvou třetinách zápasu vede 6:0 nad Mladou Boleslaví. Viktoriáni tedy stáhnou náskok sešívaných na pět bodů a slávisté budou chtít v duelu s třetím Jabloncem odskočit znovu na rozdíl osmi bodů. Čeká nás tedy velmi zajímavá podívaná.

V tuto chvíli jsou již známy sestavy, pojďme si je projít.

Základní sestava Slavie: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) - Takács, Holeš - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl. Trenér: Jindřich Trpišovský.

Náhradníci: Kovář - Hellebrand, Oscar, Frydrych, Traoré, Jusúf, Musa.

Slavia v úterním prvním zápase po přestávce vyhrála v Mladé Boleslavi 1:0 gólem Petra Ševčíka z dvaadvacáté minuty. Až na jednu šanci domácích, ve které Ondřej Kolář fantasticky vychytal Tomáše Ladru, měli slávisté zápas pod kontrolou a jen Stanislav Tecl měl tři další gólové šance. Výborné utkání odehrál Nicolae Stanciu, který Ševčíkovi přihrál na gól a vymýšlel právě Teclovy příležitosti.

Oproti utkání v Mladé Boleslavi udělal trenér Jindřich Trpišovský v základní sestavě dvě změny. Chybí střelec Ševčík, jenž kvůli zranění minulé utkání nedohrál, a pouze na lavičce začne Ibrahim Traoré, který měl stejný problém. Místo Ševčíka je v základu Lukáš Provod a start od první minuty si skvělým výkonem v druhé půli v Mladé Boleslavi zasloužil defenzivní střední záložník Ladislav Takács.

25. kolo Fortuna:Ligy, úterý 26. května, Mladá Boleslav, 20:00:

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 22. Ševčík. Diváci: 147.

Nicolae Stanciu potvrdil v Mladé Boleslavi svou důležitost pro Slavii. Dnes se může předvést v domácím utkání proti dalšímu silnému soupeři.

A zde je sestava hostů.

Základní sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob - Hämäläinen, Považanec (C) - Pleštík, Pilík, Kratochvíl - Chramosta. Trenér: Petr Rada.

Náhradníci: Hanuš - Dočekal, Acosta, Peřina, Breda, Velich, Černák.

Kouč Petra Rada byl spokojený s výkonem svého mužstva v úterním utkání proti Zlínu, které Jablonec doma vyhrál 1:0. Tři body zajistil po půlhodině hry gól Libora Holíka, který trefil odražený balon z voleje do brány.

Jenže na startu druhé půle byl vyloučen Dominik Plechatý, a tak dnes nemůže hrát. Nenastoupí ani Jakub Jugas, Jan Matoušek a Jan Sýkora, kteří jsou v Jablonci na hostování právě ze Slavie. Oproti duelu se Zlínem nenastoupí ani Tomáš Hübschmann a Tomáš Dočekal a stejně jako v úterý chybí zraněný kanonýr Martin Doležal. Slavii dlouhodobě schází David Hovorka s Peterem Olayinkou.

Pěti novými hráči v sestavě Severočechů jsou stopeři Michal Jeřábek a David Štěpánek, finský záložník Kasper Hämäläinen, Miloš Kratochvíl, zkušený Tomáš Pilík a útočník Jan Chramosta.

25. kolo Fortuna:Ligy, úterý 26. května, Jablonec, 18:00:

FK Jablonec - FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 31. Holík. Červená karta: 48. Plechatý (JAB). Diváci: 100.

Příbram se odlepila ode dna tabulky na hřišti Olomouce, kde poprvé pod trenérem Pavlem Horváthem zvítězila 2:1. Liberec porazil Slovácko 3:1, Zlín remizoval s Baníkem 1:1 a Plzeň drtí Mladou Boleslav 7:1 v 84. minutě.

Vzájemné utkání v podzimní části zvládli lépe slávisté, kteří v říjnu zvítězili v Jablonci brankami ze závěru utkání 2:0. Jablonec porazil Slavii naposled v srpnu roku 2018, v Edenu tehdy zvítězil 2:0 brankami Martina Doležala a Tomáše Holeše, nynějšího člena sešívané party.

12. kolo Fortuna:Ligy, neděle 6. října, Jablonec, 18:00:

FK Jablonec - SK Slavia Praha 0:2 (0:0)

Branky: 70. Souček, 73. Olayinka. Diváci: 4 863.

Utkání Slavie proti Jablonci se odehraje ze zřejmých důvodů před liduprázdnými tribunami vršovického Edenu. Sedačky ale prázdné nezůstaly, sešívaní si připravili ozdobný nápis…

… a svým fanouškům dali Pražané možnost poslat na stadion svého papírové dvojníka. Z celkové ceny 499 korun jde 249 korun na vytisknutí a umístění fotografie v životní velikosti a 250 korun na podporu a rozvoj klubové akademie.

Hlavním rozhodčím zápasu je Pavel Královec. Na čarách mu pomohou Ivo Nádvorník a Tomáš Mokrusch.

Viktoria deklasovala Mladou Boleslav a stáhla náskok vedoucí Slavie na pět bodů. Ve Štruncových sadech padlo celkem osm branek.

Start zápasu se pozdržel, čeká se už jen na nástup slávistů.

Slavia a Jablonec jsou sice první a třetí tým tabulky, nicméně dělí je propastných osmnáct bodů. Podívejte se na grafiku.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Holeš se v první minutě blýskl průnikem po levé straně a centrem, který ale obrana Jablonce odvrátila. Holeš byl v minulém kole hojně chválen za výkon na postu defenzivního záložníka. Zastával ho poprvé a zastává ho i dnes.

2.

Zima kombinoval na levé straně s Bořilem, jenže ukopl si v souboji s Holíkem balon do autu. Sešívaní začínají aktivně.

3.

Přihrávka Masopusta na Stanciua nedoputovala. Míč skončil až u brankáře Hrubého, jenž rozehrál nakrátko. Jeho spoluhráči však o míč brzy přišli.

4.

Nenápadná akce Slavia po pravém křídle došla až k úvodní šanci. Tecl si skvěle pokryl balon, přihrál pod sebe Stanciuovi a Rumun střílel z otočky ze vzduchu nad bránu. Zajímavý pokus.