reklama
19:00 • Fortuna:Liga • 5. kolo
0:2
0:1
SK Slavia Praha – logo
Slavia Praha
FK Jablonec - nové logo
FK Jablonec
  • 44. Doležal
  • 77. Holeš

Vítejte u online přenosu z utkání pátého kola Fortuna:Ligy mezi Slavií Praha a Jabloncem. Zápas začne v sobotu 18. srpna v 19:00.

Slavia Praha zatím v lize prožívá skvělé časy. Ze čtyř zápasů vytěžila plný počet 12 bodů a vévodí tak české nejvyšší soutěži. Zároveň se může pyšnit i nejlepším útokem sezóny, když v dosavadním průběhu nastřílela 11 branek. Rovněž její defenzíva se řadí k ligové špičce, kterou v tomto ohledu okupuje společně se Spartou a Plzní.

 

Poslední ligové zápasy

10.8.2018 Mladá Boleslav - Slavia 0:1

3.8.2018 Slavia - Opava 3:1

28.7.2018 Slavia - Karviná 3:1

22.7.2018 Sigma - Slavia 0:3

 

FK Jablonec do nového ročníku nevstoupil ideálně a prozatím zůstává za očekáváním. Po čtyřech zápasech mu totiž patří až 12. místo se ziskem 4 bodů. Celek ze Střelnice vyšel v prvních dvou utkáních naprázdno a z výhry se neradoval ani poté. Na první tři body si tak musel počkat až do minulého týdne, kdy uspěl na domácí půdě proti Karviné.

 

Poslední ligové zápasy

11.8.2018 Jablonec - Karviná 4:1

4.8.2018 Zlín - Jablonec 1:1

29.7.2018 Jablonec - Sparta 1:2

23.7.2018 Baník - Sparta 1:0

 

Posledních pět vzájemných zápasů

19.5.2018 Slavia - Jablonec 1:3

9.5.2018 Slavia - Jablonec 3:1

27.11.2017 Jablonec - Slavia 1:1

30.4.2017 Slavia - Jablonec 1:1

30.10.2016 Jablonec - Slavia 0:0

Úvodní sestavy: 

SK Slavia Praha: O. Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Zelený - Souček - Stoch, Sýkora, Hušbauer, Baluta - Milan Škoda. (C)
Náhradníci: Kovář - Tecl, Kúdela, Frydrych, Pokorný, Valenta, Bořil. 

FK Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek - Trávník, Hübschman (C), V. Kubista - Masopust, Doležal, Jovović. 
Náhradníci: Hanuš - Považanec, D. Ikaunieks, R. Acosta, Janković, Břečka. 

Rozhodčí: Berka - Flimmel, Dobrovolný.

Slavia hořké vypadnutí v Lize mistrů s kyjevským Dynamem nenechá jen tak, podala oficiální protest.

Trenér Trpišovský udělal oproti odvetnému utkání v Kyjevě tři změny. Do základu se na úkor Bořila, Zmrhala a Tecla podívají Zelený, Baluta a Škoda.

Oba celky právě nastupují na hrací plochu a šlágr pátého kola mezi Slavií a Jabloncem za malou chvíli vypukne. Utkání můžete sledovat na O2 Sport.

Utkání právě začalo.

1.

Hned v první minutě musela být hra přerušena kvůli menším nepokojům za domácí bránou, ale byla to jen chvilka a na druhou stranu již pádí sešívaní.

2.

Slavia teď útočila asi po své silnější pravé straně, kde působí neúnavný Coufal. Po druhé centru rozehraje Slavia úvodní rohový kop.

3.

Po Stochově nepovedeném centru pokračovali domácí v dobývání. Stoch teď přetáhl další nabídku z pravé strany na Škodu, jenž ještě vracel balón do ohně a vše vyústilo v ránu z hranice vápna, která byla sražená na další roh.

4.

Ani z něj však pro Slavii nezapršelo. Deli se do zakončení nedostal a lépe se nevedlo ani Coufalovi při dalším pokusu o centr zprava.

5.

Jablonec teď trochu dokázal otupit slavistický tlak a může se sám pokusit ohrozit Koláře.

6.

Jeho protiakce ovšem byla zastavena těsně za půlkou, ale Jablonec bude pokračovat autovým vhazováním.

7.

Nyní to již vypadalo nadějně pro hosty. Ti následně rozehrávali rohový kop, který Trávník posadil na hlavu Lischky, jenž hlavičkoval z prostoru mezi malým vápnem a penaltou. Zadní tyč Kolářovy brány ovšem minul.

8.

Pro Jablonec se rýsovala další zajímavá šance. Matěj Hanousek navedl míč od lajny, načež balón předal do dobré palebné pozice Kubistovi. Ten si ale míč při zpracování trochu ukopl a jeho ránu tak stačila domácí defenzíva zablokovat do rukavic Koláře.

9.

Jablonec v posledních okamžicích pobývá na polovině Slavie a zůstane tam i nyní a rozehraje rohový kop.

10.

Velmi zajímavou situaci teď viděli diváci v Edenu. Do odraženého míče se na pětadvaceti metrech opřel jeden z jabloneckých, avšak ránu mu soupeř stačil zablokovat. Jelikož se jednalo o posledního hráče, tak poté z hloubi své půlky uháněl vstříc Hrubému Stoch. Byl však po chvíli dostižen Hanouskem a do zakončení se tak vůbec nedostal.

11.

Sešívaní posléze přispěchali s dalším kontrem, ale Jablonec se bez problémů dokázal ubránit a může sám zaútočit.

Radomír Fukala
18. 8. 2018
reklama