reklama
18:00 • HET liga • 24. kolo
3:2
1:1
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia Praha
MFK OKD Karviná - logo
MFK Karviná
  • 28. a 59. Miroslav Stoch
  • 78. Jakub Jugas
  • 14. Jan Kalabiška
  • 87. Tomáš Wágner

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání čtyřiadvacátého kola fotbalové HET ligy mezi Slavií a Karvinou. Duel začne v pražském Edenu v pátek 13. dubna v 18:00.

Domácí Slavia Praha stále není vzhledem k výkonům lídra tabulky z Plzně stále ze hry o titul. Na druhém místě ztrácí na Západočechy sedm bodů a dnes se mohou Viktorii opět v tabulce v případě výhry přiblížit. Slaviu na jaře zatím trápí ztráty body v zápasech, v nichž se očekávají výhry. Naposledy doma sešívaní prohráli 1:2 se Zlínem, před týdnem ale dokázali vyhrát 1:0 v Brně. Pražanům dnes budou určitě chybět Mešanovič, van Buren či Zmrhal, nebo také vykartovaný Ngadeu.

Hostující MFK Karviná se na jaře rozjela, stoupá tabulkou vzhůru a zatím v jarní části překvapivě nepoznala hořkost porážky. Obrat o body dokázala doma Spartu (remízu 1:1), venku naopak Liberec či Olomouc. V tabulce patří Slezanům 9. místo se ziskem 25 bodů, přičemž na záchranářské příčky drží náskok pěti bodů. Uvidíme, zdali Karviná překvapí také v Edenu. Naposledy doma remizovala bez branek se Slováckem.

Vzájemné utkání
Oba celky se potkaly v polovině října na východě republiky a Slavia si duel jednoznačně podmanila, po gólech Škody a van Burena zvítězila na hřišti Karviné 2:0.

Sestavy:

SK Slavia Praha: Kolář - Frydrych, Jugas, Kúdela, Sobol - Souček - Stoch, Hromada, Hušbauer, Bořil - Škoda (C). 
Náhradníci: Kovář - Danny, Flo, Necid, Sýkora, Pokorný, Tecl. 

MFK Karviná: Le Giang - Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann (C) - Šisler - Štepanovský, Weber, Budínský, Kalabiška - Panák. 
Náhradníci: Krnáč - Ramírez, Wágner, Šulek, Moravec, Štěrba. 

Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Pospíšil.

Oba celky v těchto chvílích za doprovodu rozhodčích vstupují na zelený pažit stadionu v Edenu. Domácí tradičně v sešívaném červeno-bílém, hosté se oděli do žlutého.

Utkání začíná.

1

Domácí fotbalisté na pokyn píšťalky sudího Zelinky uvedli míč do hry, ihned se vydali dopředu, nicméně první centr byl odvrácen a Kúdela následně fauloval Panáka.

2

Jan Bořil dobře zachytil rozehrávku vydal se dopředu, proti přesile ale neuspěl. Následně však Dreksa namazal na ránu Součkovi a jeho tvrdý pokus byl sražen na roh.

3

Rohový kop rozehrával Stoch, ale svůj centr hodně přetáhl, a tak se hosté v čele s Dreksou nadvakrát dokázali ubránit.

4

Zatím se bojuje převážně ve středu hrací plochy, hosté z Karviné hýří aktivitou a rozhodně se proti favoritovi nezdráhají.

5

Zajímavá akce hostů začala na levé straně, Kalabiška následně vysunul do vápna Budínského a jeho ránu z voleje na poslední chvíli zblokoval Kúdela na rohový kop.

5

Zajímavá akce hostů začala na levé straně, Kalabiška následně vysunul do vápna Budínského a jeho ránu z voleje na poslední chvíli zblokoval Kúdela na rohový kop.

6

Ani Slezanům ale první rohový kop nevyšel, rozehráli jej sice nakrátko, nicméně ostrý centr obrana sešívaným pohodlně zneutralizovala.

7

Kapitán domácí Škoda si zabíhal na dlouho kolmici podél pravé lajny u spoluhráče, nicméně při běhu trefil nedovoleně dotírajícího Hoška, a tak budou rozehrávat opět hosté.

8

Škoda následně na polovině hřiště vybojoval také faul na svou osobu, domácí bleskově rozehráli. Sobol si nabíhal úplně volný po levém křídle, jenže přihrávka Stocha byla hodně nepřesná.

9

Karviná zatím vede všechny své akce středem hřiště, ten je však přehuštěný a slávisty velmi dobře pokrytý. Fotbalisté ve žlutém musejí hledat cestu jinudy.

10

V nepřehledné situaci na podmáčeném trávníku nakonec hasil chybu Kalabišky spoluhráč Budínský, ten ale místo míče trefil ve skluzu Bořila. Ten se nakonec postavil na nohy a ve hře může pokračovat.

11

Weber skvěle četl hru a po levé lajně vyslal kolmicí vpřed Panáka. Ten měl dost místa, nakonec se sám pokusil ještě šajtlí vysunout Budínského, jenže středopolař hostů svůj náběh zastavil.

11

První šance duelu. Hušbauer si ve vápně zpracoval parádně dlouhý pas spoluhráče, prudce vypálil na bližší tyči po zemi, ale Le Giang jeho pokus nohou vyrazil na rohový kop.

Daniel Kinc
13. 4. 2018
reklama