1:0
Konec utkání
Mladá Boleslav
7. Peter Olayinka

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání 7. kola Fortuna:Ligy mezi Slavií Praha a Mladou Boleslaví. Duel začíná v neděli 8. listopadu v 16:00.

Domácí SK Slavia Praha jde do restartu FORTUNA:LIGY s výhodou rozehranosti a také dvěma velkými v zádech nad Leverkusenem a Nice. V tabulce ligy jsou sešívaní momentálně na 2. místě s 16 body, když dosud neprohráli a jen jednou remizovali (na půdě Pardubic). Otázkou je, kolik hráčů, kteří ve čtvrtek v EL chyběli, se stihne dát pro ligový duel dohromady.

Hostující Mladá Boleslav je narozdíl od soupeře nerozehraná, vždyť poslední duel hrála před měsícem, kdy v poháru vyhrála na penalty na hřišti druholigové Chrudimi. V tabulce je tým z města automobilů momentálně na 14. místě s pěti body a pouhou jedinou výhrou - to vše po šesti odehraných duelech. Na hřišti mistra může pouze překvapit.

Lukáš Budínský
Lukáš Budínský | Foto: ČTK

Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: O. Kolář (C) - Masopust, Hovorka, Zima, Oscar - Ševčík, Holeš - Sima, Stanciu, Olayinka - Kuchta.
Náhradníci: Tecl, Takács, Traoré, Lingr, Musa.

FK Mladá Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma, Tatajev, Křapka - Zahustel, Janošek, Túlio, Mazáň - Budínský (C), Fulnek - Michal Škoda.
Náhradníci: Šeda - Douděra, Drchal, D. Ikaunieks, Mašek, Šimek.

Rozhodčí: Rejžek - Paták, Kotí

Utkání začíná.

1

Výkopu se ujali domácí, kteří nastupují tradičně v červeno-bílé kombinaci.

2

Domácí jsou v úvodu podle očekávání aktivní, Boleslav se zatáhla a čeká na možnost brejku.

3

Hrdina čtvrtečního duelu s Nice Kuchta táhl akci po levé straně, přetažený balón měl najít na zadní tyči Simu, ten ale nezpracoval podle svých představ.

5

Dopředu se po pěti minutách hry vydali také Mladoboleslavští, jenže Michal Škoda se nacházel v ofsajdu.

6

První větší šance. Kuchta dostal míč na hranici vápna, odkud vypálil a plachtící ránu dokázal brankář Mikulec se štěstím vyrazit.

7

Slavia dává gól! Teď už jdou domácí do vedení. K míči se dostal navrátilec do sestavy Stanciu, který parádně vysunul Petera Olayinku a ten si v úniku počínal jako mazák. Brankáře Mikulce chytře obstřelil na zadní tyč a otevřel skóre duelu - 1:0.

8

Hosté mohou rychle reagovat, na útočné polovině vybojovali rozehrávku volného přímého kopu.

9

Exekuce se ujal Budínský, který kroutil míč na zadní tyč, kde našel jednoho ze spoluhráčů, ale možné nebezpečí zastavila obrana Slavie.

10

Sima ve čtvrtek získal potřebné sebevědomí, což nyní náležitě potvrdil. V individuální akci chtěl nakonec vystřelit, míč si však nepřipravil ideálně.

12

Stanciův centr šel jen do rukavic Mikulce, který se pokusil rychle rozehrát, ale míč už opět patří domácím.

14

Ševčík centrem tlačil míč někam na penaltu, domácí se do zakončení nedostali, ale úvod duelu zůstává v jejich režii.

15

A mohlo to být o dva góly! Právě Ševčík skvěle vysunul Simu, který šel zprava sám na Mikulce, ale z velkého úhlu jej nepropálil, a Olayinka dorážku nezvládl.

16

Mladá Boleslav je zalezlá kolem vlastní šestnáctky a domácí ji zatím nedávají "čuchnout". Další dva centry však hosté odvrátili.

17

Teď se hosté k míči dostali a Janošek dlouhým míčem hledal Škodu, ten se k němu přes dobře postaveného Hovorku neprotlačil.

18

Masopust se vytáhl vpřed a chtěl vysunout Holeše, ten ale Mazáně nepředběhl a tuto akci tak hosté přežili.

19

Stanciu získal míč ve středu hřiště a kolmicí vyslal vpravo Simu. Ten mu míč vrátil do druhé vlny na hranici vápna, jenže rumunskému záložníka střela vůbec nesedla.

20

Další akci Slavie zastavil hvizd sudího - v ofsajdu se nacházel útočník Kuchta.

22

A vzápětí po delší kombinaci stejný scénář, v ofsajdu se nacházel pro změnu Sima.

23

Obrázek hry je prakticky neměnný, Slavie neustále kontroluje balón a v pohybu kombinuje, hosté však zatím odolávají.

24

Sima se tentokrát pasoval do role nahravače a chtěl najít centrem před brankou nabíhajícího Kuchtu, dříve byl u míč však Mikulec.

25

Olayinka vysunul chytou kolmicí do vápna Oscara, který podpořil ofenzívu, ovšem jeho centr do druhé vlny nikoho v sešívaném nenašel.

26

V pokračování akce se k míči dostal kousek před vápnem Stanciu, který se opřel do prudké rány a Mikulec jeho pokus musel vyrazit nad břevno.

27

Následná standarka od rohové zástavky nic nepřinesla, Masopustovi centr nevyšel.

28

Třetí ofsajd v krátkém sledu zastavuje akci obhájce titulu, v něm se nacházel opět Kuchta.

29

Mladoboleslavští s postupem času vytahují svůj presink o něco výše, domácí to však nikterak nerozhazuje.

30

Znovu velká šance Pražanů! Stanciu z jedničky vysunul Olayinku, který nebyl daleko od druhé branky v zápase, ale levačkou z dobré pozici branku přestřelil.

31

Po Zahustelově faulu na Olayinku zahrávali domácí přímý kop, prudký centr si ale Mikulec pohlídal a míč dokázal vyboxovat.

32

Stanciu zatím rozdává jednu lepší přihrávku než druhou a chtěl nyní vysunout Masopusta, ten se ovšem po souboji s Mazáněm skácel k zemi, ovšem rozhodčí ukazuje "Vstávej", takže se faul pískat nebude.

34

Mikulec drží svůj celek nad vodou. Stanciu se opřel do míče, který se mu odrazil proti noze a balón směřující do dolního rohu branky hostující strážce svatyně parádně vytáhl na roh.

35

A svou práci hostující brankář splnil i při následném rohovém kopu, kdy si opět došel pro centr a míč ukryl ve svých rukavicích.

36

Stoper Zima vyrazil na útočný výlet, ale nakonec si míč moc předkopl. Vykopávat bude Mikulec.

37

Hovorka se nepříjemně srazil se spoluhráčem Oscarem a zůstává v bolestech ležet na trávníku, hra je přerušena.

38

Hovorka nejprve vstal a vypadalo to, že bude v pohodě, ale není. Klidně to může být otřes mozku, tady bude nutné střídání…

40

Hra mezitím pokračuje a po faulu Oscara vytahuje rozhodčí dnes poprvé žlutou kartu.

40

Přímý kop rozehráli hosté nakrátko, jenže Budínského centr šel do země nikoho.

41

Chvíli poté přichází zmíněné vynucené střídání domácích barev. Otřesený Hovorka míří do útrob stadionu a do hry jde Takács.

43

Hosté začínají být o něco aktivnější a derou se více dopředu, jejich akce ale postrádají potřebnou přesnost.

44

Janošek centroval z levé strany a vybojoval roh. Následně se tentýž hráč dostal opět k ostrému centru, jenže znovu se nikdo v oranžovém k hlavičce nedostal.

45

Po dlouhém autu a dvojitém prodloužení se Zima srazil s Tatajevem a domácí stoper zůstává na ležet na zemi. To by byla pro Slavii další pohroma.

45+1

Ani se Zimou to nevypadá moc dobře, domácí stoper se přesto postavil na nohy a zkusí celou situaci rozchodit.

45+2

Opět se hraje. Ševčíkův centr směřoval na úplně volného Simu a na poslední chvíli dobře zasáhl Budínský, který míč srazil na roh.

45+4

Velká šance v závěru první půle. Po chybě Tatajeva šel Kuchta ze strany sám na Mikulce, kterého chtěl z prvního doteku prohodit, ale rána mu vůbec nevyšla, a tak hostující gólman zasáhl.

První poločas skončil.

Úvodní půle je za námi a domácí jdou do kabin spokojenější. Do vedení se dostali v 7. minutě, kdy se trefil po povedené akci na zadní tyč Peter Olayinka. Domácí poté měli ještě několik šancí, zejména Stanciu pálil dvakrát hodně nebezpečně. Hosté toho v prvním poločase moc nepředvedli, do druhého dějství se musí viditelně zlepšit, chtějí-li pomýšlet aspoň na remízu.

Druhý poločas začíná.

46

Hosté jdou do druhé půle se dvěma změnami. Na hřišti už se neobjeví Klíma, místo nějž jde do hry Douděra. Do hry jde také Ikaunieks, a to místa Fulneka.

47

Právě Douděra se ihned vydal dopředu a dostal se ke střele, jeho pokus byl ovšem zablokován obráncem.

48

Na druhé straně stál na konci rychlé kombinace Masopust, ten však místo míče trefil nohu protihráče.

49

V první větší šance druhé půle se objevil před brankou osamocený Kuchta, ale Mikulce tváří v tvář nepropálil!

50

U míče jsou nyní v kombinaci hosté, kteří se chtějí ve druhé půli prezentovat daleko lepší hrou, než jakou předvedli v prvním poločase.

52

Boleslavští však cestu vpřed hledají zatím marně, obrana a střed hřiště ze strany Slavie jsou neprostupné.

54

Olayinka od levé lajny vysunul Stancia, ten se ovšem kolem Mazáně k centru neprotáhl.

55

Douděra svedl na lajně tvrdý souboj se Ševčíkem, rozhodčí nakonec odpískal faul hostujícímu hráči.

56

Několik chyb z obou stran nyní zastavilo akce jednoho či druhého celku, hra je trochu rozlítána.

57

Mazáňovi utekl míč od kopačky, čehož využil Sima, a slovenský obránce musel faulovat.

58

Domácí rozehráli rychle, ale míč vracejí na svou polovinu a do kombinace se zapojí i Kolář.

59

Stanciu si míč naváděl před vápnem na slabší levačku a ke střele se nakonec vůbec nedostal.

61

Na hřišti se prakticky nic neděje, hra je vyrovnaná, ale plná nepřesností.

62

Nakonec přišel z levé strany skákavý centr, který slávisté natřikrát netrefili, a z otočky pálil Budínský, leč vedle.

64

Hra hostů se postupem času zlepšuje, ale na vážnější šanci z jejich strany stále čekáme.

65

Hosté získali míč a rázem z toho byl brejk, Škoda dostal míč proti noze, ale jeho rána z hloubky vápna byla zablokována!

67

Ševčík se vydal vpřed po levé straně, ale nakonec se k ničemu nedostal, protože podklouzl.

70

Dvacet minut před koncem domácí oživí hru dvojitým střídáním.

71

Ze hry jde Kuchta, místo něj jde na plac Lingr. Utkání končí i pro Stanciua, kterého nahrazuje Traoré.

72

Domácí se snaží rozhýbat útok oživeními, střídání ale připravují také hosté.

72

A take jade o dvojitou změnu. Odcházejí Škoda a Janošek, přicházejí Drchal s Dominikem Maškem.

73

Po delší době šance! Oscar dostal skvělou kolmici, dokonce stihl udělat kličku Mikulcovi, ale přihrávku k brankové čáře hosté odvrátili.

74

Po přihrávce Lingra se na hrotu objevil Masopust, tomu však jeden z hostů na poslední chvíli ukopl míč.

75

Oscar po sklepnutí od Ševčíka dobře odcentroval a nabíhající Lingr hlavičkoval kousek nad branku.

77

Po nepřesné přihrávce mohl Tulio rychle otočit hru, ale byl faulován. Holeš takticky zastavil možný brejk.

79

Po dobré práci Ševčíka přišel rohový kop Slavie, kterého se ujal sám středopolař domácích, jeho centr ale nepatřil do kategorie nejpřesnějších.

80

Pomalu se rozbíhá poslední desetiminutovka duelu a domácí jsou usazeni v útoku, kde kontrolují jednobrankový náskok.

81

Dopředu šel Lingr, který chtěl vysunout Olayinku, skvěle však ve skluzu zasáhl vracející se Zahustel.

82

Vzápětí byl Ševčík sestřelen kousek před vápnem a domácí budou zahrávat hodně zajímavou standardní situaci.

83

Masopust se ujal rozehrávky, ale prudkou ranou zeď nepropálil. Následně v akci pokračoval Olayinka, o míč však přišel.

85

Poslední střídání hostů, místo Tulia jde do hry šestnáctiletý Lukáš Mašek, který debutuje ve FORTUNA:LIZE.

87

Drchal pláchl s míčem středem hřiště a byl zcela jasně faulován Simou, který dostává žlutou kartu.

88

Dlouhý centr prodloužil Tatajev za sebe na Zahustela, jeho centr skončil ale jen na brankové síti za břevnem.

89

Ještě jedno střídání na straně domácích, místo Masopusta míří na trávník Musa.

90

Zahustelovi utekl míč a ostře zajel do Olayinky, což opět zastavuje akci hostů.

90+1

Nastavují se dvě minuty.

90+2

Maška zastavil nedovoleně Lingr, který také odejde ze zápasu se žlutou kartou. Poslední šance pro hosty.

90+3

Centr nic nepřinesl, míč odvrátil Sima.

Utkání končí.

Utkání je u konce, Slavia drží ligovou neporazitelnost a má na svém kontě tři body. O těch rozhodl už v sedmé minutě Peter Olayinka a zejména v tomto úseku hry mohli domácí přidat i další zásahy, ale nestalo. Druhá půle byla naopak jen stínem poločasu prvního, vlastně jsme se nedočkali ani jedne velké šance.