1:0
0:0
FC Viktoria Plzeň
88. Frydrych

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání 19. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy mezi Slavií Praha a Viktorií Plzeň. Zápas začíná v Edenu v neděli 5. března v 16:00.

Základní sestava Slavie:

Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Sýkora, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Škoda (C). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Náhradníci: Kovář - Bílek, Bořil, Mešanovič, Ščuk, Tecl, Van Buren.

Jak se dívá na důležitý zápas jara bývalý trenér Slavie Dušan Uhrin mladší?

Základní sestava Plzně:

Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský - Hromada, Hrošovský - Petržela, Hořava, Zeman - Krmenčík. Trenér: Roman Pivarník.

Náhradníci: Bolek - Matějů, Kopic, Kovařík, Hájek, Bakoš, Ivanschitz.

Plzeň přezimovala na vedoucí pozici ePojisteni.cz ligy a byla na nejlepší cestě za obhajobou titulu. Sparťanům navíc začátek jarní části nevyšel dobře, jenže ještě je tady Slavia. Ta se aktuálně dostala na první místo, ovšem Západočeši mají vůči vršovickému klubu jedno utkání k dobru. Na jaře zatím svěřenci trenéra Romana Pivarníka nepodávají zrovna přesvědčivé výkony. Po utrápeném vítězství 1:0 nad Příbramí před osmi dny remizovali 0:0 na hřišti Zlína. Tam měli větší šance rozhodně domácí Moravané a s trochou štěstí mohli brát tři body. Nestalo se, a tak pokud dnes Plzeň v Edenu neprohraje, stále může být relativně v klidu.

18. kolo, sobota 25. února, 17:00, Zlín:

FC Fastav Zlín - FC Viktoria Plzeň 0:0

Diváci: 5 109.

Roman Pivarník
Roman Pivarník | Foto: Tomáš Liška

Slavia během zimní přípravy mohutně posílila kádr a vyhlásila útok na nejvyšší příčky. Začátek jarní části ePojisteni.cz ligy v jejím podání podle toho také vypadal, byť hrála proti soupeřům bojujícím o záchranu. V prvním jarním kole fotbalisté pod vedení kouče Jaroslava Šilhavého zdolali ve velmi ofenzivním zápase Jihlavu 2:0. Před týdnem v nedívaném duelu rozdrtili Příbram na jejím hřišti 8:1. Michael Ngadeu zaznamenal ve druhé půli hattrick, Sýkora přidal ke gólu tři asistence. Sešívaní ale potřebují setřást euforii a vrátit se nohama zpět na zem. Plzeň bude soupeř z úplně jiného soudku.

18. kolo, sobota 25. února, 19:15, Příbram:

1. FK Příbram - SK Slavia Praha 1:8 (0:3)

Branky: 59. Divíšek - 55., 73. a 79. Ngadeu, 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 61. Mešanovič, 82. Bořil. Diváci: 5 962.

EPL, Slavia-Jihlava: radost Slavie
EPL, Slavia-Jihlava: radost Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Slavia udělala v základní sestavě oproti veleúspěšnému mači v Příbrami jedinou změnu. Trenér Šilhavý posadil na lavičku Murise Mešanoviče a od první minuty si zahraje Michael Ngadeu. Letošní mistr Afriky s týmem Kamerunu nastoupil v Příbrami až ve druhé půli, přesto stihl nasázet hattrick. Na střídačce budou spolu s Mešanovičem hráči, kteří byli připraveni také v Příbrami. Slavii stále chybí zdravotně indisponovaní Dušan Švento s Ruslanem Mingazovem.

Plzeňský lodivod Pivarník sáhl do své základní sestavy na třech místech. Pouze mezi náhradníky začne rakouská posila Andreas Ivanschitz a od začátku nenastoupí ani Jan Kovařík. Místo nich dostávají prostor v základu Tomáš Hořava a Martin Zeman. Třetí změnu registrujeme mezi útočníky. Ve Zlíně se příliš nedařilo Tomáši Poznarovi, a proto ho nahrazuje Michael Krmenčík. Poznar bude dnes pouze na tribuně stejně jako Erik Janža a zraněný Jan Baránek. Novými muži mezi náhradníky jsou Aleš Matějů a Jan Kopic.

Michael Ngadeu
Michael Ngadeu | Foto: Milan Kammermayer

V Edenu by měl být při zápase s Plzní pořádný randál.

V pátém kole letošní sezony na konci srpna vedla Slavia po prvním poločase v Plzni o jednu branku, jenže viktoriáni průběh otočili třemi zásahy ve druhé půli. Na výhře 3:1 se gólově podíleli Petržela, Hejda a Krmenčík. První gól zápasu vstřelil Bílek.

V loňské sezoně Slavia doma rozstřílela Plzeň 5:0, ale to až v posledním kole, kdy už za sebou Západočeši měli oslavy mistrovského titulu. Naposled Plzeň v Edenu zvítězila v dubnu 2014, a to poměrem 2:0. Bilance vzájemných zápasů obou soupeřů z posledních sezon je docela vyrovnaná.

Česká liga: Plzeň - Slavia: Marek Bakoš, Jiří Bílek
Česká liga: Plzeň - Slavia: Marek Bakoš, Jiří Bílek | Foto: Tomáš Liška

Šlágr devatenáctého kola bude rozhodovat sudí Radek Příhoda. Jeho asistenty jsou pánové Ivo Nádvorník a Zdeněk Dobrovolný.

Mužstva jsou již nastoupena na trávníku. Milan Škoda přebírá před zápasem cenu za nejlepšího střelce Slavie v novodobé historii. Sešívaní hrají v červeno-bílých dresech, Plzeň v černém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Jeden z nejočekávanějších duelů jarní části byl odstartován. První plzeňský útok skončil za brankou Pavlenky, brankáři Slavie se přihrávka na Baráka příliš nepovedla.

2.

Barák rozehrál útočnou akci slávistů doleva na Zmrhala, jehož centr mířil na hlavu kanonýra Škody. Nejlepší střelec Slavie hlavičkoval v záklonu a Kozáčika neohrozil.

3.

Limberský přihrával šajtlí po čáře na Krmenčíka, ale u míče byl Lüftner. Vůbec nechtěl nic podcenit ani riskovat, a tak napálil balon vysoko na tribunu.

4.

Hubníkova přízemní přihrávka středem hřiště nebyla vůbec špatná, naneštěstí pro Plzeň na ni Krmenčík o půl kroku nedosáhl. Hubník později uspěl v hlavičkovém souboji se Škodou.

5.

Vzdušná přihrávka Ngadeua výrazně postrádala a přesnost, ale balon zamířil do zámezí ještě před rohovým praporkem. Limberský proto vhazuje v ne zrovna výhodné pozici.

6.

Po Škodově centru se míč odrazil k Barákovi. Přes něj se balon dostal až k Frydrychovi, a ten poslal oblouček před bránu. Flo se při zakončení srazil s Kozáčikem a oba jsou lehce otřeseni. První větší šance utkání.

7.

Norský obránce i slovenský brankář jsou v pořádku, pokračuje se ve hře. Limberský zatáhl míč po levé straně a přihrál Zemanovi. Toho však v poklidu ubránil Frydrych.

8.

Pavlenka neměl komu rozehrát, a tak vykopl míč od branky na polovinu. Škoda prodloužil na Zmrhala, který o balon přišel. Hra se vrací zpět k Pavlenkovi.

9.

Deli při rozehrávce trochu prohnal svého spoluhráče a Flo hrál na jistotu zpět gólmanovi. Po dalším dlouhém výkopu si poradil Hubník ve spolupráci s Kozáčikem.

10.

Zeman zakroutil první rohový kop Plzně do malého vápna, kde byl připraven hlavičkující Barák. Slávisté se ubránili, balon je za pokutovým územím.

11.

Viktoria po rohovém kopu ještě obléhala šestnáctku. Hubník vracel míč na hraně ofsajdové pozice, Hořavova střela následně zmizela mezi fanoušky za Pavlenkou.

12.

Lüftner pokazil jednoduchou přihrávku na Frydrycha a u míče jsou viktoriáni. Plzeň na začátku zápasu velmi dobře napadá a nutí Slavii k chybám nebo vysokým nákopům.

13.

Hra se teď odvíjí u postranní čáry na útočné polovině Slavie. Nejdříve vhazovali domácí, nyní už několikrát pro změnu Plzeň. Míč třímá v rukách Limberský.

14.

Hořava zahnal Ngadeua k půlící čáře a Lüftnerův dlouhý pas sklepl pro Kozáčika bránící Řezník. Plzeň rozehrává po levém křídle.

15.

Zmrhal přesprintoval plzeňské hráče na levé straně a zkusil odcentrovat na nabíhajícího Škodu. Centr dokázal s menšími potížemi odvrátit kapitán Hubník.

16.

Slávističtí fanoušci si připravili choreo přes půl stadionu s nápisem Věčná Slavia. Sešívaní mezitím rozehrávají zajímavou standardní situaci zprava.

17.

Sýkorův centr Západočeši v pohodě odvrátili a sami se vydali do protiútoku. Řezníkův pas však zahnal Zemana až těsně za brankovou čáru.

18.

Znovu ten samý problém. Hromada mohl proniknout po pravém křídle, jenže nezachytil Řezníkovu rychlou rozehrávku. Slavia rozehrává vzadu nakrátko.

19.

Flo nestihl pronikajícího Petrželu, a tak za něj zaskočil Deli. Důrazný obránce z Pobřeží slonoviny svalil bývalého českého reprezentanta čistě a vysloužil si hlasitý potlesk.

20.

Pražané ubránili plzeňskou akci středem hřiště a sami rozehráli přímý kop z poloviny hřiště nakrátko. Později však skončila jedna z přihrávek u Kozáčika.

21.

Hořava posunul míč na levou stranu, odkud se snažil ostře odcentrovat Zeman. Frydrych odrazil balon hlavou do autu, Plzeň bude kopat druhý rohový kop.

22.

Petrželův nepříjemný roh dokázal Pavlenka v záklonu vyrazit, a navíc byl faulován Hejdou. Hra je proto přerušena a slávistický gólman si rovná míč na rozehrávku.

23.

Slavia se k ničemu výraznému neprobojovala a od branky rozehrával Kozáčik. Míč se jako bumerang vrátil od Hejdy zpět k plzeňskému brankáři.

24.

Sýkora si neporadil s těžkou přihrávkou od Hušbauera, na druhé straně si Krmenčík marně snažil vymodlit faul. Zato plzeňský Zeman si v souboji se Sýkorou počínal nedovoleně.

25.

Sýkora zkusil rozehrát přímo na branku, možná mu spíše nesedl zamýšlený centr. Míč před Kozáčikem sice poskočil, ale plzeňský gólman neměl problémy s jeho zakrytím.

26.

Petržela pronikl po pravé straně a odcentroval na zadní tyč. Balon odvrátil do autu Frydrych. Limberský jde vhazovat a soudě podle pískotu tribun ani na Slavii nepatří mezi oblíbené hráče.

27.

Limberský zahrál dvěma soupeřům v řadě na housle, ale plzeňská akce záhy skončila v zámezí. Sýkora přešel přes Hubníka, Limberský však nepustil do hry Hušbauera.

28.

Hubník se nedomluvil dobře s Kozáčikem a Škoda se pokoušel plzeňského brankáře přehlavičkovat. Neměl ale dobrou pozici a Kozáčik si pro míč nakonec v klidu doběhl.

29.

Pomalu za sebou máme půlhodinu hry a hraje se bez střel na bránu, bez šancí. Flo na útočné polovině šlapákem zastavil Petrželu.

30.

Zeman pokryl balon před Frydrychem a vybojoval rohový kop. Lüftner svou nepovedenou hlavičkou věnoval Viktorii třetí roh v prvním poločase.

31.

Zeman po nacvičeném signálu s Petrželou centroval do šestnáctky z dobré pozice, ale nikdo z hráčů Plzně se k balonu nedostal. Hejda později opět fauloval Pavlenku.

33.

Barák na polovině včas zastavil pronikajícího Hromadu, ač si pomohl nedovoleným zákrokem. Plzeň rozehrála z jiného místa, a proto si Hubník střihne opakování.

34.

Hubník zůstal po souboji s Hušbauerem ležet na trávníku a drží se za hlavu. Plzeňský kapitán se nezvedá, má krev v obličeje a rozhodčí Příhoda přerušil hru.

35.

Hušbauer při pádu na zem kopl nohou a nešťastně zasáhl Hubníka do obličeje. Rozhodně v tom ze strany slávisty nebyl žádný úmysl, Hubník musí být na střídačce ošetřen.

36.

Deliho nepřesná přihrávka na Zmrhala rezultovala v nedovolený zákrok záložníka Slavie, který sáhl rukou na Řezníka. Hubník je stále mimo hru, a tak Kozáčik s rozehrávkou nespěchá.

37.

Viktoria se po pravé straně prodrala až k pokutovému území, ale potom u postranní čáry Hromada zajel pod nohy Ngadeuovi. Jednoznačný faul, který by snesl i žluté ocenění.

38.

Hušbauer a Škoda se natahovali po Sýkorově centru, nicméně nakonec odehrál míč do zámezí Řezník. Krmenčík zablokoval zakončení Slavie po jejím premiérovém rohu.

39.

Dobrá zpráva pro Plzeň, Hubník se vrátil po ošetření zpět na hřiště. Kozáčik stáhl ze vzduchu Ngadeuův centr, Hromada nalevo zahnal do autu Zemana, jenž mu pořádně vyčinil.

40.

Na Deliho pas si naběhl Škoda, jenže ještě před ním odkopl balon do zámezí Hejda. Zápas o čelo tabulky nejvyšší české ligy si nenechal ujít ani premiér Bohuslav Sobotka.

41.

Lüftner se jal vhazování na pravé straně a hodil balon do pokutového území. Plzeň si poradila, Slavia kombinuje na půlící čáře, ale na trávníku mezitím leží Deli.

42.

Deli je zpět ve hře a Limberský vrací míč sportovně Pavlenkovi. Slavia před koncem poločasu ožila, ještě zbývají tři minuty regulérního času.

43.

Frydrych si na první pokus nedokázal zpracovat vzdušnou přihrávku a narazil na Hubníka. Plzeňský kapitán se sešitou tváří si počínal v souladu s pravidly.

44.

Zmrhal pronikal po levé straně do nebezpečné pozice a Radim Řezník (PLZ) svého soupeře stáhl k zemi. Sudí Příhoda pochopitelně udělil hříšníkovi první žlutou kartu.

45.

Hušbauerův centr odhlavičkoval některý z plzeňských obránců, dorážku Baráka z nebezpečné pozice zablokoval Hejda. Pokud by míč prošel na bránu, měl by se Kozáčik co ohánět.

45+1.

První poločas se nastavuje o jednu minutu. Slavia se ještě tlačí do útoku, ale Plzeň brání velmi dobře. Viktoriáni chtějí udržet do přestávky nerozhodný výsledek.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

Šlágr devatenáctého kola mezi Slavií a Plzní je po prvním poločase nerozhodný. Jediný náznak gólové příležitosti měli v šesté minutě slávisté, kdy si do šestnáctky na Frydrychův oblouček naběhl Flo, ale srazil se s Kozáčikem, a gól z toho nebyl. Pavlenka na druhé straně nemusel proti střeleckému pokusu Západočechů zasahovat ani jednou. Hraje se spíše ve středu pole a utkání je velmi bojovné. První žlutou kartu obdržel těsně před koncem poločasu Řezník po faulu na Zmrhala. Do druhého poločasu zůstává vše naprosto otevřené.

Žluté karty: 0 - 1

Podívejte se na choreo fanoušků Slavie přes půl stadionu.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhá půle začala beze změn v sestavách. Druhá polovina utkání začíná v klidném tempu. Slavii nevyšla první útočná akce, vhazovat se chystá Řezník.

47.

Krmenčík se po Hubníkově přihrávce nedokázal dostat do hry, a tak skončil balon u Deliho. Slavii se však rozehrávka také nepovedla, uprostřed hřiště odevzdala míč soupeři.

48.

Zeman převzal Limberského přihrávku, ale v souboji proti dvěma slávistům na levé straně neuspěl. Sýkora odkopl balon pouze k dalšímu hráči Viktorie, Hubníkovi.

49.

Zmrhal získal balon na polovině hřiště a přihrál do běhu Škodovi. Ten si zasekl míč před Hejdou a v souboji s Kozáčikem jej vytáhl ven ze šestnáctky. Pokus o lob plzeňského brankáře potom nevyšel. Škoda není s řešením situace spokojen.

50.

Vzápětí už ale přišla gólová příležitost. Sýkorův přímý kop z pravé strany kdosi ze slávistů přizvedl a na zadní tyči mohl zakončovat Deli. Jenže netrefil balon a skácel se do branky.

51.

Hušbauer ještě po dohrání celé situace atakoval Kozáčika, což rozhodčí Příhoda viděl a odpískal faul. Plzni se nepovedla rozehrávka, balon mají uprostřed znovu sešívaní.

52.

Hromada si zakombinoval na hranici pokutového území a přihrál doprava Petrželovi. Jeho střela skončila v boční síti, ale po teči Slavie. Rohový kop pro Zemana.

53.

Zeman kopl roh velmi dobře na hranici malého vápna a Pavlenka se zastavil při výběhu pro centr. Toho ovšem nevyužil Hejda a ve složité pozice neusměrnil míč do branky.

54.

Frydrych zastavil Zemana a rozehrál autové vhazování na Ngadeua. Ten mu míč vrátil, jenomže následná přihrávka blonďatého obránce Slavie už adresáta nenašla.

55.

Deli se dostal na levém křídle k odraženému balonu, avšak centr do vápna šel po zemi, a tak s ním neměli Plzeňští problém. Ngadeu zastavil protiútok Viktorie faulem na Petrželu.

56.

Tomáš Hořava (PLZ) obdržel zpětně žlutou kartu za faul ve středu hřiště, po kterém byla Slavii ponechána výhoda. Ve druhé půli se počet faulů rychle vrší. Hořava fauloval Hušbauera.

57.

Skutečně se teď neodehraje jediná minuta bez nedovoleného zákroku. Krmenčík fauloval ve vzduchu Ngadeua. Slávisté byli chyceni na pravé straně v ofsajdu.

59.

Petržela si z pravé strany navedl míč na střed, ale nepřipravil si jej dobře ke střele. Petržela si balon předkopl a střílel pramálo nebezpečně. Výkop Pavlenky odhlavičkoval Hubník.

60.

David Limberský (PLZ) je třetím plzeňským hráčem, který v dnešním utkání uviděl žlutou kartu. Limberský vlétl do Sýkory na půlce nedovoleným způsobem, i když se na sudího hodně zlobí.

62.

Zeman si postrčil míč mezi Frydrychovýma nohama a zkusil prověřit Pavlenkovu pozornost. Nešlo však o nijak nebezpečnou střelu, slávistický brankář byl připraven.

63.

Plzni nevyšla ani další útočná akce po levém křídle, za čárou se intenzivně rozcvičuje Bakoš. Slavia zatím rozehrává odzadu, Ngadeu vrací Delimu.

64.

Krůček po krůčku se Slavia za konstantní pomoci stoperů posouvá na útočnou polovinu. Petržela po odehrání míče jednoznačně u postranní čáry fauloval Hušbauera.

65.

Standardní situace nic zajímavého v plzeňském pokutovém území nepřinesla.

66.

Dalším dohraným soubojem se provinil Barák a Západočeši nakopli balon dopředu. Nedokázali jej ale podržet a rozehrávat bude gólman Pavlenka.

67.

A znovu další nedovolený zákrok. Sýkora u postranní čáry v rozporu s pravidly složil Limberského. Hra je hodně rozkouskovaná, rychlé tempo postupně opadá.

68.

Petrželův rohový kop odhlavičkovali slávisté na přední tyči, rychlý protiútok Pražanů hosté bleskově přerušili. Poprvé se bude na obou stranách střídat.

69.

Trenér Pivarník stahuje ze hry Michaela Krmenčíka, nastupuje Marek Bakoš. Slávistickou sestavu opouští dnes nevýrazný Antonín Barák, do hry jde Muris Mešanovič.

70.

Sýkorův rohový kop směřoval k Frydrychovi na zadní tyči a obránce Slavie hlavičkoval k pravé tyči. Kozáčik se vrhl po balonu a tygřím skokem jej polapil.

71.

Radim Řezník (PLZ) pokazil rozehrávku a vzápětí zatáhl za záchrannou brzdu v podobě faulu na Zmrhala. Sudí Příhoda neváhal a po druhé žluté kartě vyloučil plzeňského beka.

73.

Řezník proti druhé žluté kartě nijak výrazně neprotestoval, moc dobře si byl své chyby vědom. Hejdu spláchli slávističtí fanoušci po souboji s Mešanovičem sprškou piva.

74.

Plzeňský kouč reaguje na vyloučení Řezníka druhým střídáním. Aleš Matějů nastupuje místo Milana Petržely, jde o čistě defenzivní střídání.

75.

Sýkora taktak stihl Ngadeuovu přihrávku na hrací ploše a přihrál pod sebe Frydrychovi. Jeho centr nenašel nikoho jiného než brankáře Kozáčika.

76.

Opět se žlutí na plzeňské straně. Pár minut po příchodu na trávník vidí žlutou kartu Marek Bakoš (PLZ) po ostrém faulu proti Ngadeuovi. Kamerunskému záložníkovi se nechce na nohy.

Utkání sleduje 19 084 diváků, oficiálně je v Edenu vyprodáno.

78.

Frydrych pronikal po pravé straně a Martin Zeman (PLZ) ho zezadu podrazil. Západočeši nestíhají, Zeman je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.

79.

Bakoš a Zeman sice obdrželi další žluté karty, ale jinak se Slavii nedaří početní výhodu zatím zužitkovat. Nicméně do konce zápasu stále zbývá čas. Plzeň už jen brání.

80.

Zeman nyní vykoledoval žlutou kartu pro Josefa Hušbauera (SLA). Ten šel na útočné polovině do ostrého skluzu a zasáhl plzeňského záložníka.

81.

Hušbauer protančil po pravém křídle a odrazem o Hubníka vybojoval rohový kop. Ještě předtím střídá trenér Šilhavý Jaromíra Zmrhala. Nastupuje třetí útočník Stanislav Tecl.

82.

Kozáčik vyboxoval těžký centr z malého vápna, střela z halfvoleje se následně nepovedla Teclovi. Ten střílel okamžitě po nástupu na trávník nad branku.

83.

Sýkora a Hromada se srazili uprostřed hřiště, byla to nezaviněná srážka s menšími důsledky pro oba hráče. Za chvíli se oba zpoza postranní čáry vrátí do hry.

84.

Škoda sklepl dlouhý balon na Mešanoviče, který se však ve slibné šanci nedokázal pořádně opřít do míče. Kozáčik vyrazil balon před sebe a následoval plzeňský odkop.

85.

Sýkora při centru trefil ruku Hrošovského, ale penalta se nepískala. Následně vznikla před Kozáčikem obrovská skrumáž, ale Škoda ani Mešanovič nedopravili míč za ležícího brankáře.

86.

Viktoria naposled v zápase střídá. Martina Zemana nahrazuje Jan Kovařík.

87.

Prodloužený centr Slavie z pravé strany vyrážel Kozáčik po Teclově zásahu raději na roh. Pavel Horváth ze střídačky zamyšleně sleduje Sýkoru, jenž bude rozehrávat.

88.

Po rohovém kopu Sýkory a několika tečích už byl Kozáčik naprosto bezmocný. Balon prodloužil Deli až na zadní tyčku, kde MICHAL FRYDRYCH přelstil bránícího Limberského a poslal hlavou míč do odkryté brány - 1:0!

90.

Sešívaní dosáhli kýžené branky a nyní už běží poslední minuta regulérního hracího času. Plzeň se v deseti ještě vrhá do útoku a bude usilovat o vyrovnání.

90+1.

Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu. Po Teclově akci bude rozehrávat Slavia rohový kop. Předtím ještě Jasmin Ščuk střídá Josefa Hušbauera.

90+2.

Viktoria ubránila rohový kop, její snahu o protiútok zabrzdil včasným faulem Jan Sýkora (SLA). Záložník Slavie obdržel žlutou kartu, Západočeši nakopávají dopředu.

90+3.

Sýkora bude rozehrávat standardní situaci z levé strany. O vítězství Slavie je s největší pravděpodobností rozhodnuto, do konce zbývá pár vteřin.

90+4.

Utkání skončilo.

Slavia poráží Západočechy o jedinou branku a potvrzuje vedení v tabulce ePojisteni.cz ligy. Pět minut po zahájení druhého poločasu nedokázal Deli dopravit odražený míč na zadní tyči do branky. O dvacet minut později se zase Kozáčik vyznamenal proti hlavičce Frydrycha. Minutu nato se však po druhé žluté kartě nechal vyloučit plzeňský Řezník a Slavia dohrávala v početní výhodě.

Plzeň se dlouho i za cenu dalších žlutých faulů držela na nerozhodném výsledku a zdálo se, že by z Edenu mohla vydolovat bod. Jenže vyprodaný stadion nakonec jedinou branku viděl v osmaosmdesáté minutě. Kozáčik ustál nápor Škody a Mešanoviče, ale po rohu Sýkory jej překonal hlavičkující Frydrych. Tříminutové nastavení už žádnou šanci Plzně nepřineslo, Slavia na jaře vítězí potřetí v řadě.

Slavia v aktualizované tabulce vede před Plzní o čtyři body. Západočeši mají utkání k dobru. V příštím kole hostí sešívaní Teplice, Plzeň bude hrát doma proti Liberci.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního včera.