reklama
20:00 • Fortuna:Liga • Skupina o titul - 2. kolo
1:0
0:0
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia Praha
Synot liga - Viktoria Plzeň - logo
Viktoria Plzeň
  • 69. Ševčík

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z klíčového klání ve skupině o titul. Boj mezi první Slavií a druhou Plzní začne v Edenu ve středečních 20:00.

S touhle sestavou chce vybojovat titul trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

A ještě plzeňská sestava, kterou složil trenér Adrián Guľa.

Hlavní motiv dnešního zápasu je jasný. Jestliže Slavia zvítězí, získá titul. Plzeň potřebuje alespoň remízu, ovšem ideálně by jí přišlo vhod vítězství. Pak by náskok sešívaných stáhla na tři body.

Naposledy se oba týmy střetly před více než dvěma týdny. V Edenu bez diváků se hrálo bez gólů, ačkoliv Slavia měla víc šancí.

Experti i tentokrát favorizují sešívané, kteří na Plzeň umí, zvlášť doma. Viktoria v Edenu naposledy vyhrála před více než šesti lety. Od té doby kolikrát schytala i výprask. Oproti předešlému střetu získají slávisté částečně zpět výhodu v podobě diváků. Na stadion jich může pět tisíc.

Oba týmy vstoupily do skupiny o titul vítězně. Slavia porazila Baník 3:1, ačkoliv v závěru se o vítězství bála. Uklidnil ji až Musa gólem ve druhé minutě nastavení. Plzeň o den později reagovala výhrou 2:0 nad Jabloncem.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Hned po několika vteřinách skončil na trávníku Stanciu, který se střetl s vlastník spoluhráčem. Vážnější zranění si však nezpůsobil.

3.

Plzeň začala v Edenu podobně aktivně jako před necelými třemi týdny. Otázkou je, jestli jí tempo vydrží. Minule tomu tak nebylo.

5.

Po faulu Bořila zahrával přímý kop Čermák, jenže jeho centr poslala slávistická obrana do bezpečí. 

7.

První zajímavější situace v utkání. Tecl uháněl do brejku, ale situaci nevyřešil ve vápně ideálně. Nevystřelil a ani nenalezl některého ze svých parťáků. O míč přišel.

7.

Plzeňskou obranu otestoval průnikem také Provod, ale dopadl podobně jako Tecl. Defenziva hostů včas zareagovala. 

10.

Velká šance Slavie! Stanciu dokázal, že je hlavním režisérem hry sešívaných. Na levém křídle si přebral míč a parádní nahrávkou na střed ho naservíroval nabíhajícímu Masopustovi. Ten ale přestřelil.

10.

Kvůli slávistickým fanouškům museli rozhodčí na chvíli přerušit hru. Mlha z dýmovnic podstatně snížila viditelnost na trávníku.

13.

Stanciu mohl ohrozit plzeňskou bránu, jenže v kritický moment promáchl. Úvod ligového šlágru obecně trošku kazí nepřesnosti a ztráty.

16.

A další ztráta. Po kombinaci Slavie získal míč Ševčík, který míč nedopatřením poslal do autu.

18.

Tomáš Chorý dostává žlutou kartu poté, co zboural Ševčíka. Tenhle loket nemohli sudí přehlídnout. Chorý tak potvrdil pozici nejtrestanějšího hráče Západočechů. Žlutých karet už dostal devět.

20.

Do útoku se vypravil plzeňský Hejda, jenže byl tak trochu osamocený. A protože mu domácí poskytli dost prostoru, stoper vypálil… A přestřelil o několik metrů.

20.

Do útoku se vypravil plzeňský Hejda, jenže byl tak trochu osamocený. A protože mu domácí poskytli dost prostoru, stoper vypálil… A přestřelil o několik metrů.

Sport
Sport
24. 6. 2020
reklama