• 63. Souček (pen.)
  • 68. Kodr (vl.)
  • 73. Souček
  • 31. Michal Škoda

Vítejte u online přenosu z utkání 13. kola domácí nejvyšší soutěže mezi Slavií a Příbramí. Zápas začne v 19:00.

Dobrý večer. Další kolo Fortuna ligy je v plném proudu a my se dnes můžeme těšit na souboj mezi Slavií Praha a Příbramí.

Slavia Praha je dnes jednoznačným favoritem utkání. Aktuálně nejlepší celek české ligy má na svém kontě již 32 bodů a famózní skóre 25:2. Také dnes tak bude ve hře další posun neprůstřelnosti domácího brankáře Ondřeje Koláře, který je aktuálně na 758 minutách bez inkasovaného gólu. K rekordu Petra Čecha mu tak chybí už jen 145 minut, tudíž se dnes k této metě může výrazně přiblížit.

Dosud poslední utkání odehrála Slavia Praha na půdě nevyzpytatelného Jablonce a bylo z toho vítězství 2:0. Na vítězství se ovšem Pražané poměrně nadřeli, neboť góly vstřelili až v 70. respektive 73. minutě. Tímto vítězstvím tak dali zapomenout na předchozí prohru v Lize mistrů s Borusií Dortmund, proti které ovšem podali velmi kvalitní výkon.

Příbram je naopak v tabulce nejvyšší české ligy až na 14. místě a skóre je oproti Slavii razantně odlišné. Dosud totiž fotbalisté Příbrami vstřelili jen jedenáct branek a dvaadvacet jich naopak inkasovali. Momentálně je proto celek kouče Nádvorníka pouhé dva body od posledního Zlína.

Velký problém má Příbram především na hřištích soupeřů, neboť právě z venkovních utkání nemá ani jeden bod a skóre 0:15. Navíc ani na domácí půdě to v posledních utkáních nebylo ideální. S Olomoucí sice Příbram uhrála bod za remízu 0:0, ale dva týdny před tímto utkáním prohrála doma s Karvinou 0:2. Celkem tak Příbram na vstřelenou branku čeká čtyři zápasy.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

17.3.2019 Příbram - Slavia 0:2

7.10.2018 Slavia - Příbram 4:1

25.2.2018 Příbram - Slavia 1:8

SESTAVA SLAVIE PRAHA

Kolář - Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený - Souček - Masopust, Hušbauer, Ševčík, Provod - Milan Škoda (C)

Kovář - Coufal, Stanciu, Tecl, Van Buren, Takács, Hora

SESTAVA PŘÍBRAMI

Kočí - Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanovič - Voltr, Kříž, Petrák, Drame, Polidar - Michal Škoda (C)

Boháč - Adetunji, Hájek, Janota, Stuparevič, Šimek, Vilotič

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

První akce domácího mužstva. Lukáš Provod odcentroval z levé strany, nicméně defenzíva Příbrami si věděla rady.

2.

Příbram je od úvodu hodně zatažená. Nejvýše běhá Michal Škoda, ale ani ten se zatím prakticky nedostal od půlící čáry.

3.

Nepovedená vysoká přihrávka Hušbauera. Jenže chvíli nato fauloval dvacetiletý Adam Petrák.

4.

Obrovská šance Milana Škody. Po rychlé souhře s Frydrychem pálil domácí kapitán po zemi, avšak z patnácti metrů těsně minul bránu.

5.

Další akce domácího mužstva nevedla k ohrožení brány Ondřeje Kočího.

6.

Poprvé se do útoku vydala Příbram. Michal Škoda dostal trochu prostoru na levé straně, nicméně výsledkem je jen rohový kop ve prospěch hostujícího mužstva.

7.

Hodně tvrdě šel Kingue do souboje s Kolářem a je mu pískán faul.

7.

Slavia hru rychle přenesla na útočnou polovinu. Hušbauer byl nedovoleně zastaven na čtyřiadvaceti metrech od Kočího brány.

8.

Provod to chtěl nakonec zkusit přímo na bránu Příbrami. Trefil ale pouze zeď.

9.

S jedovatým centrem měl Kočí problémy. Míč postrčil jen kousek za pokutové území, kde se ovšem faulem provinil Jaroslav Zelený.