reklama
15:00 • Fortuna:liga • Skupina o titul
2:1
1:1
SK Slavia Praha – logo
Slavia Praha
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
  • 7. Souček, 50. Baluta
  • 21. Kanga (pen.)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání pátého kola skupiny o titul fotbalové Fortuna:ligy mezi Slavií a Spartou. Derby pražských "S" začne na Sinobo Stadium v neděli 26. 5. v 15:00.

Fotbalisty Slavie dnes čeká derby se Spartou, ale především slavnostní okamžiky. Po utkání s pražským rivalem převezmou pohár pro mistra ligy, který si zajistili už před týdnem.

Slávisté v lize se Spartou už šestkrát za sebou neprohráli a před měsícem ji porazili v semifinále poháru 3:0, což odnesl vyhazovem kouč Zdeněk Ščasný, kterého nahradil Michal Horňák. Pod jeho vedením sparťané vyhráli čtyři z pěti zápasů, sezonu ale končí až na třetím místě. I proto budou v jinak vyprodaném hledišti v Edenu s největší pravděpodobností scházet hostující fanoušci na protest proti klubovému vedení a neplánují ani tradiční pochod ke stadionu velkého rivala.

To pro slávisty je poslední ligové kolo senzačním završením mimořádně úspěšné sezony. V ní kromě mistrovského titulu ovládli i MOL Cup a v Evropské lize se probili až do čtvrtfinále, kde odehráli důstojnou partii s anglickou Chelsea. 

A co víc si mohli sešívání přát, než že jim bude k mistrovským oslavám sekundovat věčný rival. "Pro nás slávisty je čest, že můžeme zvednout pohár před sparťany," řekl záložník Tomáš Souček. Korunovace pak proběhne stylově na pódiu ve tvaru slávistické hvězdy.

Slávisté nastoupí do posledního kola aktuální sestavy v lehce modifikované sestavě, na hřiště se podívají například obránce Jaroslav Zelený, na hrotu pak dostane příležitost Alexandru Baluta. Do branky se postaví Přemysl Kovář.

To Sparta udělala oproti poslednímu zápasu s Jabloncem (2:0) jedinou změnu - místo Švéda Karlssona vyběhne k levé čáře defenzivnější Eldar Ćivić.

Slávisté evidentně hodlají proti Spartě vyrukovat s kombinační hrou, nákopy na maličkého Balutu, kterého si vezmou na paškál urostlí stopeři Štetina s Radakovičem, asi k úspěchu nepovedou.

Pokud Sparta v dnešním derby prohraje, zakončí sezonu se sedmnáctibodovou ztrátou na mistra, což je její druhý nejhorší výsledek v historii samostatné soutěže. Ještě víc to bylo v roce 1996, kdy ztratila rovněž na Slavii 21 bodů.

"Tak jsme mistři, no a co?" zní pár minut ze zaplněných tribun slávistického stadionu. Prázdné řady sedaček se rýsují v sektoru hostí, kde se schází pouze několik nejvěrnějších fanoušků.

Slavia před zápasem ocenila své dvě opory. Milan Škoda v minulém kole v Ostravě odehrál 200. utkání v sešívaném dresu, čímž překonal rekord Davida Hubáčka (199). Josef Hušbauer zase převzal cenu za odehraný stý zápas v červenobílém dresu.

1.

Po státní hymně, kterou zapěla operní pěvkyně Eva Charvátová, utkání začíná.

1.

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Ondřej Berka, na čarách se budou pohybovat Jaroslav Kubr a Milan Flimmel

5.

Slavia se pustila do Sparty s velkou vervou, ale pokusy ze stran Zeleného a Coufala k šanci nevedly. Slavia nicméně drží protivníka na jeho polovině.

7.

Tomáš Souček střílí gól. Prvního roh v zápase už slávisté proměňují v branku - slávistický kapitán odtlačil Štetinu a hlavou trefil přesně. 

10.

Poprvé se ozvala i Sparta, ale Hanouskova akce k ohrožení Kovářovy branky nevedla.

15.

Baluta odcentroval do vápna, ale Ševčík ani Coufal na míč nedosáhli.

19.

Sparta bude kopat penaltu!

19.

Benajmin Tetteh využil nedorozumění Deliho a Kováře, slávistický brankář sparťanského útočníka fauloval.

21.

Kanga proměnil pokutový kop. Sparťanský záložník poslal Kováře na druhou stranu. Místo oslavy ovšem provokoval slávistické fanoušky gstem s roztaženýma rukama a dostal žlutou kartu.

Sport
Sport
26. 4. 2019
reklama