reklama
17:00 • FORTUNA:LIGA • 20. kolo
2:0
0:0
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia Praha
Synot liga - FK Teplice Logo
Teplice
  • 83. Tomáš Souček (pen.)
  • 84. Mick Van Buren

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z 20. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Slavií Praha a Teplicemi. Utkání začíná 9.2. v 17:00.

Domácí SK Slavia Praha vstupuje do jara v pozici největší favorita na titul. Po podzimu má na čele tabulky navíc čtyřbodový náskok před Plzní a zdá se, že sešívaní opět velmi dobře posílili. Do kádru Pražanů přišli obránce Alex Král (příchod z Teplic), záložník Lukáš Masopust (příchod z Jablonce) a také záložník Petr Ševčík (příchod z Liberce). Slavia sehrála v přípravě jen pět duelů, z nich prohrála pouze se Salcburkem. Ve zbylých duelech dokonce ani jednou neinkasovala!

Hostující FK Teplice jsou po podzimu na 8. místě tabulky se ziskem 25 bodů a rády by se přimotaly ještě do boje o skupinu o titul. V přípravě odehrály taktéž pět zápasů, a to s naprosto stejnou bilancí - čtyři výhry a jedna prohra. Největší ztrátou Severočechů před jarem je odchod útočníka Davida Vaněčka, který vyrazil vyzkoušet štěstí do Skotska.

Úvodní sestavy: 

SK Slavia Praha: O. Kolář - Coufal, Ngadeu, Kúdela, Bořil - Zmrhal, Hušbauer, Ševčík, T. Souček - Olayinka, Milan Škoda (C). 
Náhradníci: Kovář - Král, Frydrych, Deli, Masopust, Stoch, Van Buren. 

FK Teplice: Grigar - Čmovš, Jeřábek, Vondrášek, Krob - Moulis, Ljevaković (C), Žitný, Hora, Kučera - Shejbal. 
Náhradníci: Jakub Diviš - Hošek, Soungole, Radosta, Bezdička, Hyčka, Vošahlík. 

Rozhodčí: Ondřej Pechanec - Ivo Nádvorník, Jan Paták.

Utkání začíná.

1

Úvodní rozehrávky dnešního duelu se ujali hosté ze severu Čech, kteří dnes nastupují ve žlutých dresech. Domácí nastupují typicky v sešívaném.

2

Domácí sice aktivně kombinovali, ale o míč rychle přišli. Dopředu tak šli hosté, kteří vybojovali hned z první akce rohový kop.

3

První byl u centrovaného míče ale nakonec obránce Ngadeu, který jej odvrátil do bezpečí. Slavia jde znovu vpřed.

4

Na konci čtvrté minuty se nakonec domácí dostali k první ráně. Olayinka přenechal míč Hušbauerovi, ale jeho rána Grigar lapil.

5

A stále aktivní projev hry hry Trpišovského družiny. Nakonec to byl Zmrhal, kdo pálil z dálky, jenže jeho pokus vyletěl vysoko nad branku.

6

Hušbauer poslal k zemi Horu, hra ale pokračovala. Hned dvakrát za sebou byl však faulován Ljevakovič a rozhodčí už zapískal.

7

A hosté mohli poprvé zahrozit, když Shejbal zůstal sám za zády Kúdely, dostal se k centru, ale Ngadeu opět odvrátil míč na roh.

8

Znovu ale rohový kop hostující družině nevyšel, domácí míč v pohodě odvrátili a snaží se hru uklidnit.

10

Domácí nyní zamkli svého soupeře, aktivní byl zejména Ševčík. Ten si povodil dva soupeře, Olayinka však nedokázal v těžké pozici trefit.

11

Nakonec domácí vybojovali první rohový kop, ale také oni se z něj šance nedočkali, neboť Hušbauerův pas byl přetažen.

12

První žlutá karta je na světě, obránce domácích Bořil fauloval svého soupeře a Teplice budou mít navrch přímý kop.

13

Nakonec to Tepličtí zkusili nakrátko, signál jim však nevyšel, protože pas na Shejbala byl příliš prudký.

14

Na druhé straně se povedeným křižným pasem přes půlku hřiště prezentoval Hušbauer, jenže hostující fotbalisté dobře zasáhli.

15

Domácí nyní kombinací uspali svého soupeře, nakonec odcentroval Zmrhal, do jehož pasu se položil hlavou Škoda, ale Grigar dokázal míč vyrazit nad branku.

16

Následný rohový kop opět žádnou šanci nepřinesl, hra se stěhuje zpět k domácímu brankáři, odkud začne další akce Slavie.

Sport
Sport
9. 2. 2019
reklama