1:0
Dukla Praha
45+1 Tetteh
82. Kanga

Vítejte u online přenosu z utkání 7. kola Fortuna:Ligy mezi Spartou a Duklou. Zápas začíná na Letné v pátek 31. srpna v 18:30.

Sparta Praha v předchozích dvou kolech dvakrát zaváhala, ale stále zůstává doposud neporažena. Aktuálně ji patří 4. místo se ziskem 14 bodů. Se skóre 12:4 se navíc řadí mezi nejlépe bránící i útočící celky soutěže. Na vlastním hřišti zůstává také stále neporažena a po třech duelech sídlí na 4. příčce v tabulce venkovních týmů se 7 body.

Letenské však i nadále trápí poměrně rozsáhlá marodka. Přestože se dal dohromady Pulkrab, tak mimo hru stále zůstávají Ben Chaim, Drchal, Kadlec a Zahustel.

Posledních pět ligových utkání

24.8.2018 Bohemians - Sparta 1:1

19.8.2018 Sparta - Příbram 2:2

12.8.2018 Teplice - Sparta 0:4

5.8.2018 Sparta - Slovácko 1:0

29.7.2018 Jablonec - Sparta 1:2

5. kolo fotbalové FORTUNA:LIGY, Sparta - Příbram: radost sparťanů(v objetí Alexandru Chipciu a Martin Frýdek, nahoře Srdjan Plavšič a nejblíže Guélor Kanga) | Foto: Milan Kammermayer

Dukla Praha se letos zatím opravdu hodně trápí. Po šesti zápasech nemá na svém kontě ani bod a topí se na dně ligové tabulky. Navíc se jí nedaří jak v obraně, tak v útoku. Díky skóre 4:17 je v obou ohledech nejhorší v soutěži. Tým z Julisky má také tristní bilanci na hřištích soupeřů. Všechny tři utkání totiž prohrál a navíc v nich inkasoval 11 branek. Sídlí tedy právem na 15. příčce v tabulce domácích mužstev.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Nita - Chipciu, Radaković, Kaya, Vatajelu - Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić - Tetteh, Josef Šural (C).
Náhradníci: Heča - Štetina, V. Vukadinović, Vácha, Wiesner, Pulkrab, Mebrahtu.

FK Dukla Praha: F. Rada - Douděra, Chlumecký, Bezpalec, Milošević - Daniel Tetour, Marek Hanousek (C), Preisler - Brandner, Schranz, Bilovský.
Náhradníci: M. Hruška - Bezdička, Djuranović, D. Breda, Ostojić, Holík, Podaný.

Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Dobrovolný

Karel Jarolím v týdnu vynechal ve své nominaci hráče Sparty a označil pražský klub spíš za rumunskou reprezentaci.

Oba celky jsou již přítomny na hrací ploše a za malou chvíli malé pražské derby začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparta měla na starosti úvodní výkop, avšak s prvním nákopem Kangy neuspěla. Následně přesto zůstává u míče a kombinuje na vlastní polovině.

2.

Dukla však soupeře obrala o míč a div, že se po pěkné přihrávce nedostala do šance. Tu zhatil odkopem na roh jeden z obránců Sparty.

2.

Rohový kop se však neujal a stejně neúspěšně dopal i následný dlouhý aut Preislera. Domácí se tak dokázali dvakrát po sobě hravě ubránit.

3.

Poté byl na útočné půli faulován Kanga, avšak Sparta směrem vpřed nic nebezpečného nevymyslela a může alespoň vhazovat.

4.

Nitovi se posléze nepovedla rozehrávka a po chvíli se řítil po pravé straně Douděra. Jeho centr ve skluzu ovšem již přišel ze zámezí.

5.

Nita teď pořádně zabrnkal na nervy trenéra, když si dovolil kličku na malém vápně dotírajícímu Bílovskému. Ten se ještě do souboje pokusil po zavrávorání rumunského brankáře vrátit, ale ten situaci již zvládl. Sudí navíc následně hru přerušil kvůli nebezpečnému šlapáku hostů.

6.

Josef Šural teď operoval až ve vlastní šestnáctce a při odkopu byl faulován Brandnerem. Bude se tak znovu kopat proti bráně Dukly.

7.

Chlumecký sice souboj s Tettehem zvládl, ale letenští i přesto zůstanou na balonu a na útočné polovině mohou vhazovat.

8.

Jenže hosté velmi záhy získali míč a při poskytnuté výhodě pádili vpřed. Douděrův centr zprava poté odvrátila s přehledem domácí defenzíva do autu.

9.

Teď je opět pískáno proti Dukle. Douděra skolil na půlící čáře Kangu a bude se muset se svými kolegy znovu bránit.

10.

Tetteh se u rohového praporku odpoutal od soupeře, avšak balon mu poté utekl do zámezí a následovat bude odkop v podání Rady.

10.

Stanciu si posléze snažil vymodlit faul na hranici vápna, ale hlavní rozhodčí se rozhodl nepískat a posoudil zákrok jako čistý.

11.

Bogdan Vatajelu centroval míč ze standardní situace z levé strany. Ke smůle domácích ovšem trefil jen hlavu Chlumeckého, který balon dostal ven z pokutového území.

12.

A další centr Vatajela. Ten tentokrát směřoval do malého čtverce, kde si situaci pohlídal Filip Rada a uschoval balon ve své náruči.

13.

Sparta se nyní snaží zlomit obranu soupeře po pravé straně, avšak Stanciův centr nenašel svého adresáta a k zakončení tak vůbec nedošlo.

14.

Vatajelu si nyní narazil s Plavšićem, který svému kolegovi přihrávku vrátil, ale rumunský bek se poté ocitl na zemi po souboji se soupeřem. Resultuje z toho další standardka Sparty zleva.

15.

Filip Rada však neměl s centrem Stanciu žádnou práci. Míč z jeho kopaček přeletěl všechny přítomné v pokutovém území a skončil až v zámezí.

16.

Tetour čistě obral o míč Kangu ve středovém kruhu, ale poté se mu nepodařilo dlouhým nákopem za obranu najít své spoluhráče.

17.

Brandner nyní dokázal přehlavičkovat Chipciua, ale zakončení hostujícího fotbalisty nemělo gólové parametry a Nita si již chystá míč k odkopu.

18.

Stanciu dobrou přihrávkou do vápna oslovil Tetteha, jenž byl však výborně bráněn Chlumeckým, který domácího útočníka odzbrojil.

18.

Z pravé strany posléze přilétl na zadní tyč centr, kde situaci dohrával Plavšić. Jeho vrácení hry ovšem Šurala na malém vápně nenašlo.

19.

Hosté se nyní vyhnuli ofsajdu a Brandner mohl postupovat vpřed. Zpětná přihrávka se však jeho spoluhráči zamotala pod nohy a Dukla se tak do zakončení nedostala.

20.

Poté měli hosté k dispozici přímý volný kop, avšak ani po něm jsme se první šance nedočkali.

21.

Teď to již bylo o něco zajímavější. Milošević opět hledal Brandnera, jenž se znovu dostal k hlavičce, ale ani nyní nedokázal balon trefit ideálně a svůj pokus mezi tři tyče nenamířil.

22.

Brandner teď dělal, co mohl, ale dlouhý nákop svého spoluhráče na hřišti nestihl. Bude z toho jen odkop v podání Nity.

23.

Schranz velmi povedený obranným skluzem zastavil pronikajícího Vatajela, ale Sparta i poté může pokračovat v kombinaci na útočné polovině.

24.

Dukla se nyní brání v jedenácti lidech na své půlce. Sparťané však zatím nemohou najít recept na soupeřův val a po nepřesné přihrávce domácích se z tribun začíná ozývat nesmělý pískot.

25.

Kaya byl poté faulován v souboji se Schranzem a pro Spartu vše dobře dopadlo. Rozehrávat tedy bude Florin Nita.

26.

Ivan Schranz po dalším souboji dostává důrazné varování od sudího, který dává jasně najevo, že podobný zákrok bude příště řešit jinak.

27.

Šuralovi teď odskočil míč při zpracování, což domácí příznivci ohodnotili znovu pískotem. Následně budou u míče hosté, kteří mohou vhazovat.

28.

Stanciu se neodhodlal ke střele, avšak domácí mají posléze k dispozici standardní situaci z pravé strany, kde byl opět Schranzem faulován Radaković.

29.

Stanciu posílal centr do velmi hezky do nebezpečného prostoru, ale tam domácí nakonec dobře zasáhli a mohli přejít do brejku. Pronikající Brandner byl však zastaven čistým způsobem.

30.

Půlhodina hry je za námi a zatím se marně čeká na větší brankovou příležitost. Sparťané se v uplynulých minutách marně snažili dobývat hostující obranu. Nutno říci, že Dukla prozatím hraje velmi sympaticky.

31.

Sparťané posléze nemohli pokračovat v kombinaci, jelikož byli chyceni v ofsajdovém postavení.

33.

Vatajelu svým centrem sice našel hlavu Šurala, který hlavičkoval mimo bránu Rady. Navíc je však poté pískáno kvůli útočnému faulu domácího kapitána.

34.

Tetour sebral nepřesnou přihrávku na střed, ale vzápětí o balon přišel. Sparta poté vyslala do vápna centr zprava, který po chvíli zablokovala hostující obrana na roh.

35.

Kanga následně centroval míč na přední tyč, kde byl míč prodloužen, ale poté netrefil nikoho dalšího v rudém dresu.

37.

Teď se to pro Spartu rýsovalo poměrně slibně a Plavšić mohl centrovat z levé strany. Jenže nabídka se mu vůbec nevyvedla a balon poté skončil již v zámezí.

38.

První střela na bránu v podání domácího týmu. Stanciu napřáhl z pětadvaceti metrů, ale svůj projektil nasměroval jen do rukavic Filipa Rady.

39.

Bohorovnou rozehrávku Sparty málem vystihl Schranz, ale domácím zadákům se podařilo míč odkopnout. Vše poté ovšem končí ofsajdem letenských útočníků.

40.

Marek Hanousek skluzem ve středovém kruhu zastavil útok tažený Kangou a je tady první žlutá karta duelu, kterou viděl hostující kapitán.

41.

Tetteh se svým prvním průnikem dostal přes Bezpalce do vápna a za malou chvíli mohl centrovat. Jenže domácí útočník poté zcela pokazil svůj pas a Rada tak mže odkopávat.

42.

Na hrací ploše teď leží Bogdan Vatajelu, který se na půlící čáře srazil s Tettehem a rumunský obránce vypadá poměrně otřeseně.

43.

Vatajelu však svému celku dlouho nechyběl a může se opět zapojit do bránění hostujícího ataku.

43.

Martin Frýdek nyní při zpracování zahrál rukou v pokutovém území, ale hra pokračuje i přes protesty hostujících hráčů.

44.

Sudí Pechanec ještě zkonzultoval celou situaci s videem, ale po poradě se rozhodl pokutový kop ve prospěch Dukly neodpískat.

45.

V závěru poločasu byl ještě faulován Kanga a pro Spartu se tak možná rýsuje poslední možnost v této půli.

45+1

První vážnější akce přišla až v úplném závěru. Kanga nečekanou rozehrávkou vysunul do vápna Stanciua, který si na malém vápna míč zasekl, ale poté bránu Dukly přestřelil.

45+1

Nudnou podívanou v první půli nakonec Sparta prolomila a v nastaveném čase se ujímá vedení. Hosté svým odkopem na pravé straně vápna trefili jen blokujícího Chipciua, od něhož se balon odrazil na hranici malého vápna k BENJAMINU TETTEHOVI, jenž ve skluzu dostal míč za Filipa Radu.

45+3

Skončil první poločas.

Úvodní půle je za námi. Po celý její průběh oba týmy nepředváděly žádnou krásnou podívanou a Dukla sympatickou hrou nepouštěla bezzubou Spartu do zakončení. Letenští ovšem našli recept na soupeře až v závěru půle. Stanciu svou šanci ještě neproměnil, ale o pár chvil později se po odkopu hostů odrazil míč od Chipciua k Benjaminu Tettehovi, jemu se povedlo otevřít skóre. Domácí si tak do kabin odnáší vedení 1:0.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Kanga v úvodu půle pálil z hranice vápna poté, co se k němu balon odrazil po souboji v šestnáctce. Prudkou ranou z první ovšem bránu Rady přestřelil.

47.

Radaković se pokusil vyvést míč, ale zbytečně jej na půli ztratil a Dukla pospíchala do rychlého brejku. Přihrávka do vápna však šla Brandnerovi na paty a vše tak pro domácí dobře dopadlo.

49.

Kanga si nyní míč dobře přikryl a po sparťanský hráč po kontaktu s Douděrou přestal hrát. Sudí poté možná trochu překvapivě odpískal nedovolený zákrok hostujícího fotbalisty.

49.

Sparta však svým centrem na přední tyč trefila jen prvního bránícího hráč, jenž dopravil balon do bezpečné vzdálenosti od své brány.

50.

Preisler se dobře vrátil s Chipciuem a posléze raději odkopl balon do autu.

51.

Nákop Chlumeckého přistál pouze na hlavě Vatajela, jenž jej zkušeně dopravil do rukavic Florina Nity.

53.

Dukla to následně zkoušela po pravé straně, kde dobře zasáhla domácí obrana, která míč zahrála jen do zámezí.

54.

Nabíhající Martina Frýdka nyní nepustil k míči jeden z hráčů Dukly a Filip Rada si tak znovu vyzkouší odkop od brány.

55.

I ve druhé půli zatím pokračuje nastolený trend z úvodní části a ani jeden z celků se nemůže prosadit do zakončení. Teď se to pokusili změnit hosté, ale při rychlém kontru byli zastaveni Frýdkem.

56.

Druhou žlutou kartu duelu uviděl Daniel Tetour, který zezadu dojel Kangu.

57.

Kanga poté pálil zpoza šestnáctky, ale jeho rána nemířila mezi tři tyče.

58.

Na hřiště přichází místo Benjamina Tetteha Vukadin Vukadinović.

59.

Dukla se poté pokusila proniknout do šance středem hřiště, avšak tam byli domácí hráči pozorní.

60.

Sparta se ubránila i proti další akci soupeře a mohla přejít do útoku. Stanciovu přihrávku poté zastavila hostující defenzíva.

61.

Frýdek nyní naznačil centr a při jeho zasekávačce jej podťal Patrik Brandner, jehož zákrok je také ohodnocen žlutým kartónkem.

62.

Po Kangově centru ze standardní situace šel jasně míč do zámezí od Chlumeckého. Sudí se po sobě dlouho dívali a nakonec chybně nařídili odkop od hostující brány.

64.

Stanciu krásnou přihrávkou posunul míč do pokutového území Vukadinovićovi, který ale již nedostal přihrávku do nebezpečného prostoru.

65.

Filip Rada vyběhl až k hranici velkého vápna, aby schoval míč před pronikajícím Vukadinovićem. Atak Sparty tak znovu nebyl dotažen až do zakončení.

66.

Poprvé střídá také Dukla. David Douděra je nahrazen Lukášem Holíkem.

67.

Ani jeden z týmů v dnešním duelu nepřináší svou hrou příliš radosti, přesto však mohou být spokojenější domácí příznivci, kteří přeci jen jeden důvod k oslavě měli.

68.

Sparta si opět příliš složitou kombinací na vlastní půli málem zadělala na problémy, ale nakonec pro ni vše dobře dopadlo.

69.

Stanciu nakonec stačil odcentrovat a po odraženém míči se opřel do střel Chipciu. Rána mu však vůbec nesedla a balon skončil opravdu hodně daleko od Radovy brány.

70.

Srdjan Plavšić má pro dnešek odpracováno. Na hřiště se místo něj podívá Lukáš Vácha.

71.

Vukadinovićův centr si Šural zpracoval na prsa, ale posléze se před domácího kapitána dostal Holík, jenž byl také Šuralem faulován.

72.

Nudnou podívanou se pokusil změnit Frýdek svým průnikem z levé strany do vápna. Ránu z rohu pokutového území ovšem ohrozil tak maximálně diváky na tribuně za bránou Rady.

74.

Chlumecký se nyní postavil do cesty pronikajícího Šurala, kterého srazil k zemi. Je pískáno a hostující stoper navíc uviděl žlutou kartu.

75.

Opět to v ochozech jen nevěřícně zahučelo. Rychlá rozehrávka Kangy na Vukadinoviće skončila ofsajdem domácího celku.

75.

Jakub Podaný je druhým hráčem z lavičky, který se podívá na trávník. Nahrazuje totiž Patrika Brandnera.

76.

Podaného tečovaná rána skončila vedle brány Nity. Dukla tak bude rozehrávat rohový kop.

76.

Opravdu vysoký centr na zadní tyč směřoval na Podaného, který byl dobře bráněn Chipciuem, jenž zahrál na další roh.

77.

Dukle se rohy nyní vůbec nepovedly. Další vysoký centr Preislera směřoval znovu na Podaného, jenž byl opět výborně ubráněn Chipciuem.

78.

Podruhé střídají také domácí. Josef Šural pouští do hry Matěje Pulkraba.

79.

Hanousek ve středu pole špatně přihrál a Sparta mohla přejít do brejku. Stanciu se svým průnikem po levé straně však vybojoval pouze aut.

80.

Poté si rumunský záložník nepočínal úspěšně a Sparta tak ztrácí míč. Bude se jen kopat od brány Filipa Rady.

82.

Stejně jako v první půli museli diváci přečkat nudnou pasáž a v závěru se dočkali druhého gólu. Tetourovi se nepodařilo odkopnout míč z pokutového území a doslova připravil šanci pro GUÉLORA KANGU, jenž h hranice vápna krásně prostřelil Filipa Radu.

82.

Frederik Bílovský pouští do hry Uroše Djuranoviće.

83.

Kanga poté na oslavu gólu sundal dres a od sudího tak vidí pochopitelně žlutou kartu.

85.

Hosté měli díky Podaného dobré práci k dispozici rohový kop, který si posléze zopakovali. Následnou ranou ovšem bránu Sparty vůbec netrefili.

87.

Po Kangově ztrátě měli hosté hodně prostoru pro útok, ale míč si Holík příliš předkopl a včasným skluzem nebezpečí uhasil jeden z domácích stoperů.

88.

Vukadinović hledal svým centrem Pulkraba, který se skácel k zemi při souboji ve vápně, ale pokutový kop se nepíská.

89.

Jakub Podaný poté, co Chipciu odehrál míč, fauloval domácího beka a i on je potrestán žlutou kartou.

89.

Nicolae Stanciu vyzkoušel štěstí z velké dálky přímou ranou ze standardní situace a nechybělo mnoho, aby balon zaplul do horního koutu brány.

90.

Vukadinovićův nástřel z pravé strany vápna končí zákrokem Filipa Rady a Sparta má k dispozici další roh.

90+1

Poté, co hlavní rozhodčí nastavil 4 minuty nad rámec řádné hrací doby, rozehrála Sparta roh, avšak do zakončení se nedostala a hosté se tak pro tuto chvíli ubránila.

90+2

Ten si však po chvíli znovu vyzkoušela, ale slabé zakončení domácích skončilo v rukavicích Filipa Rady.

90+3

Další kontr Sparty byl zastaven již na polovině hřiště, odkud budou letenští rozehrávat.

90+4

Až v poslední minutě nastavení se pro Duklu rýsovala gólovka. Holík si zpracoval míč na středu vápna, ale než stačil po zasekávačce zakončit, tak mu pod nohy skočil Frýdek a ve střelu mu tak zamezil.

90+5

Utkání právě skončilo.

Je konec. Velmi nezáživné malé pražské derby nakonec ovládla domácí Sparta. V první půli si museli diváci na Letné počkat na jakékoliv vzrušení až do závěru půle. Stanciu ještě svou šanci neproměnil, avšak o chvíli později se trefil Benjamin Tetteh, jenž otevřel skóre.

Ani druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Sparta si přeci jen několik zakončení připravila, ale ujala se až střela Guélora Kangy, z 82. minuty. Sparta tak po nepřesvědčivém výkonu získala tři body a zůstává stále neporažena. Hosté nepředvedli v dnešním utkání zhola nic a po zásluze odcházejí jako poražení a zůstávají na dně ligové tabulky bez jediného bodu.