3:0
1:0
FC Vysočina Jihlava
30. Lafata, 51. Karavajev, 53. Lafata

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání desátého kola ePojištění.cz ligy mezi Spartou a Jihlavou. Duel začne v neděli 16. října v 15:00.

V rámci 10. kola narazí pátá Sparta na předposlední Jihlavu. Jasným favoritem utkání jsou domácí. Těm hraje do karet, že jejich hlavní soupeř v boji o titul - Plzeň - pouze remizoval v sobotním zápase na Slovácku 1:1.

Bývalý hráč a trenér Sparty Michal Bílek se vrací na Letnou, tentokrát ve službě soupeře. V Praze prožil Bílek nejlepší roky své hráčské i trenérské kariéry.

Základní sestava Sparty. Domácí nastoupí v útoku s Lafatou a Václavem Kadlecem.

V základní sestavě hostů není žádné velké překvapení. Na hrotu bude bojovat zkušený Michael Rabušic.

Nabízíme vám grafické ztvárnění úvodní jedenáctky FC Vysočina v utkání ePojisteni.cz ligy proti Spartě Praha. Kouč Michal Bílek oproti poslednímu duelu s Bohemians učinil dvě změny. Na pravém kraji obrany místo Blaiće nastupuje Tlustý a do středu zálohy se místo Štěpánka vrací Hronek. Co na složení základní sestavy říkáte? #SPAJIH #ePojisteniczLiga #fcvysocina #12Hráč #SpolečněSilnější #ZápasJeSvátek

Zveřejnil(a) FC Vysočina Jihlava dne NaN. undefined NaN

Základní sestavy
AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec – Juliš, Dočkal, Mareček, Holzer – V. Kadlec, Lafata (C).

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Tlustý, Rosa, Krejčí, Mišůn – Hronek, Zoubele – Vaculík, Dvořák, Ikaunieks – Rabušic.

Zápas začíná.

1

Domácí rozehráli a ihned se pustili do útočení, ale obrana Jihlavy míč odvrátila.

1

Obránci Sparty chvíli kombinovali na vlastní polovině a potom Mazuch dlouhým nákopem hledal Lafatu, ale ten míč pro Spartu neudržel.

2

Nákop Marečka na Václava Kadlece byl příliš prudký.

3

Sparťané opět drží míč kolem středového kruhu.

4

Michal Kadlec vhazoval nalevo blízko vápna Jihlavy, ale sparťané se vyhnali na vlastní polovinu.

5

Holzer se k míči nedostal a Hanuš bude odkopávat od brány.

6

Kadlec našel prudkým míčm zprava osamoceného Davida Lafatu, který zakončoval rybičkou, ale těsně minul branku Hanuše, který by zcela jistě nestačil zareagovat.

7

Sparta vybojovala roh.

7

Dočkal našel na zadní tyči Mazucha, který ale mířil mimo.

9

Za obranu Jihlavy si zabíhal Kadlec, ale míč putoval podle všeho do ofsajdu.

10

Po pasáži, kdy se Jihlava na chvíli dostala na útočnou polovinu, převzala míč zase Sparta.

11

Kombinace Karavajeva a Juliše po pravé straně žádnou šanci nepřinesla.

12

Sparta v úvodních minutách zápasu na hřišti dominuje, ale vyloženou šanci měl pouze Lafata, který minul.

13

Dočkal se hnal do šance, ale klička na Mišůna mu nevyšla.

14

Po kratinké mezihře Jihlavy už zase kombinuje Sparta, a to od svých obránců, kterým vypomáhá Mareček.

14

Michal Kadlec poslal prudký míč na malé vápno, kam spěchali Lafata s Václavem Kadlecem, ale těsně před nimi dokázal odvrátit obětavý Krejčí.

15

Lafata hledal z levé strany útočníka Kadlece, ale opět stihl odvrátit jeden z bránících hráčů.

16

Juliš zkoušel nalevo přejít přes Mišůna a spěchat do vápna, ale na obránce si nepřišel.

17

Sparta mohla hrozit ze standardky, ale nadýchaný míč hosté v klidu odvrátili.

18

Václav Kadlec hledal přeneseným míčem před bránou Holzera, který na míč sice dosáhl, ale poslal jej z těžké pozice pouze na tribunu.

19

Jihlava držela míč jen chvíli a od Holka putuje míč opět na útočnou polovinu Sparty.

21

Sparťané přečíslili Jihlavu. Holzer ale místo přihrávky nalevo volil kombinaci přes středové hráče. Dočkal postrčil míč na Juliše, který poté musel hledat hráče před bránou a Kadlecova rána byla zblokovaná.

22

Rabušic vybojoval na polovině hřiště míč pro Jihlavu a následně si vykoledoval i faul.

23

Holzer našel krouceným míčem Lafatu, který se odhodlal k ráně z voleje, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.

24

Ikaunieks si vyčíhal brejk, ale zastavil ho ofsajd.

25

Vaculíka zastavil Mareček na hranici pravidel a sudí píská míč pro Jihlavu.

25

Ikauniekse opět zastavil ofsajd.

26

Michal Kadlec podskočil míč, který propadl na úplně volného Tlustého. Jihlavský hráč zůstal osamocený před Koubkem, ale míč mu pohotovým skluzem odebral Mario Holek.

29

Zoubele se vrhnul mezi obránce Sparty, ale Mazuch mu do míče píchl a hráč Jihlavy si ho následně ukopl do zámezí.

30

Sparta jde do vedení. David Lafata přidal desátou branku do sítě Jihlavy. Lafata ustál souboj s Mišůnem ve vápně a těsně před Hanušem zasáhl míč, který zamířil do sítě - 1:0.

32

Lafata schytal nepříjemný úder od Krejčího a sudí píská faul.

33

Mareček se nedohodl s Julišem a míč netknutý zamířil do zámezí.

34

Jihlavě se nedaří bezpečně rozehrát, ani Krečího pokus poslat své spoluhráče na útočnou polovinu nevyšel.

35

Michal Kadlec zkusil centrovat zleva, ale Tlustý proti jeho záměru vystoupil.

36

Holzer dostal ideální přihrávku za obranu od Dočkala a poslal míč nesobecky před bránu pro Václava Kadlece s Julišem. Oba hráči na přihrávku jen těsně nedosáhli a stav zůstává 1:0.

38

Zoubele přenesl hru na pravou stranu, Tlustý si navedl míč na střed, ale zamířil hodně mimo.

39

Karavajev se prosmýkl mezi bránícími hráči Jihlavy, navedl si ho na levou nohu a vypálil. Jeho pokus ale mířil mimo.

40

Střelu Václava Kadlece zblokoval Hronek.

41

Ke kombinaci se dostali Jihlavští, ale Hronek se zalekl vybíhajících sparťanů a poslal míč až k Hanušovi.

43

Po vstřelené brance aktivita Sparty pochopitelně utichla, ale Jihlava se k míči ani tak moc často nedostává.

44

Kadlec přes Tlustého nepřešel, ale vybojoval alespoň roh.

44

Dočkalův roh bez potíží zkrotil Hanuš.

45

Hronek spěchal do útoku přes pravou stranu, ale míč si příliš ukopl a o příležitost přišel.

45

Michal Kadlec hledal centrovaným míčem úplně osamoceného Lafatu, před kterým ale míč zachytil Hanuš.

Konec prvního poločasu.

Sparta vede v poločase zaslouženě nad Jihlavou 1:0. O branku se postaral David Lafata, když dostal ve 30. minutě příliš mnoho prostoru ve vápně.

Pokud aktuální výsledek vydrží a Sparta vyhraje, posune se na čtvrté místo se ztrátou šesti bodů na vedoucí Boleslav.

46

Druhý poločas začíná.

46

Jihlava provedla do druhého poločasu jednu změnu. Místo Rabušice bude na hrotu hrát Augusto Batioja.

49

Sparta začala rozvážnou kombinací na vlastní polovině.

50

Dočkalova přihrávka na Václava Kadlece nenašela adresáta, protože Krejčí dobře zakročil.

51

Sparta jde do dvoubrankového vedení. Vjačeslav Karavajev napřáhl za vápnem ke střele levačkou a krásným míčem prostřelil Hanuše. Sparta vede 2:0.

53

Dočkal fauloval a k míči se dostává Jihlava.

55

Další gól Sparty. Václav Kadlec sám upaloval na Hanuše, ale nedokázel ho překonat. Odražený míč se ale dostal přímo před Davida Lafatu, který bez potíží přidal pohotovou střelou svůj druhý gól v zápase.

57

Kadlec vybojoval roh pro Spartu.

57

Mazuch hlavičkoval mimo po příliš dlouhém míči z rohového kopu.

58

Tlustý a Vaculík chtěli pronikat po pravé straně, ale nakonec je dokázal ubránit Dočkal.

59

Ze hřiště odchází Lukáš Vaculík, kterého nahradil Čestmír Vitásek.

60

Hru přerušila ruka jihlavského hráče, sparťané se nikam neženou.

61

Juliš teď přihrával hodně nepřesně, míč získal Batioja a nadvakrát se dostal k šanci, i když v rozhodující chvíli přišel o míč.

63

Karavajevův centr zprava byl hodně nepřesný a skončil za brankou Hanuše.

64

Lafata si vybojoval další faul ve střední vzdálenosti od branky Jihlavy.

64

Lafata si běžel pro hattrick, ale v tutové šanci ho zastavil praporek rozhodčího.

66

Tempo hry po dvou vstřelených brankách Sparty ve druhém poločase opadlo, zápas se spíše dohrává.

67

První střídání Sparty. Dolů jde Daniel Holzer, kterého nahradil Václav Dudl.

69

Kadlec fauloval na polovině a Jihlava si opět na chvíli zahraje s míčem.

70

Dlouho jí to ale nevydrželo a Koubek rozehrává přes Karavajeva.

70

Karavajev předložil míč Václavu Kadlecovi, který z první vypálil a zpoza vápna jen těsně minul.

71

David Lafata hattrick nezkompletuje, střídá ho Matěj Pulkrab.

72

Zoubele se přihnal do sparťanského vápna zleva a tvrdě vystřelil. Koubek se musel po střele natáhnout a vyrazit.

73

Hra Sparty vázne, čím dál častěji jsou na míči Jihlavští, kteří se snaží alespoň o korekci skóre.

74

Pulkrab získal pro Spartu další roh.

74

Mareček málem vstřelil čtvrtý gól Sparty, který Hanuš výborným zákrokem vyrazil. Následná dorážka Václava Kadlece byla ofsajdová.

75

Tlustého střídá Blaič. Poslední střídání trenéra Bílka.

77

Nádherná akce Sparty. Dočkal prudkým míčem vyslal Pulkraba do šance. Proti mladíkovi v červeném dresu vyběhl Hanuš. Pulkrab se jej pokusil přelobovat, ale jeho kopec skončil na horní síti.

78

Hronkův míč sebral v pohodě Koubek.

79

Pulkrab nalevo našel Michala Kadlece, který ale sebral míč v ofsajdu a akce nemůže pokračovat.

80

Naposledy střídá i Sparta. Juliše vystřídal Havelka.

82

Michal Kadlec přidržel na polovině Batioju a Sparta ztrácí míč.

83

Dlouhý míč na Batioju mířil do ofsajdu.

84

Poslední minuty se nesou ve znamení nepřesností a dlouhých nákopů z obou stran. Zápas se spíše dohrává.

85

Dvořákův pokus mířil přímo do míst, kde operuje Koubek.

86

Václav Kadlec dostal míč za obranu, křižoval ho sice ještě Rosa, ale sparťanský útočník z dobré pozice nevystřelil razantně a Hanuš získal míč.

87

Blaič odcentroval jen hodně nepřesně a Koubek vysoký míč slupl ze vzduchu.

88

Batioja se málem dostal do dobré šance, ale nakonec pouze fauloval Michala Kadlece, který před ním volný míč ve vápně pokryl.

89

Další Dočkalův míč mířil na Havelku, ale ten jej nestihl.

90

Přesně se završením devadesáté minuty třikrát zapískal rozhodčí Pechanec, což znamená konec zápasu.

Sparta porazila Jihlavu před vlastními fanoušky 3:0. O osudu zápasu se začalo rozhodovat v prvním poločase, kdy se ve 30. minutě prosadil David Lafata. Jihlava nebyla příliš nebezpečná. Po poločase sparťané dvakrát bleskově udeřili a srazili soupeře na kolena. Nejdřív se utěšenou střelou prosadil Vjačeslav Karavajev, po něm přidal svou druhou branku v zápase Lafata. Domácí měli ještě několik dobrých příležitostí pro zvýšení vedení, ale ani Václav Kadlec ani nikdo jiný branku nepřidali. Sparta po čtyřech zápasech bez výhry naplno bodovala a posunula se na čtvrté místo v tabulce.