36. Lafata
53. Šural
42. Golgol
60. Chramosta

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání 6. kole ePojisteni.cz ligy mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Zápas začíná v sobotu 10. září v 15:00.

Česká liga dnes nabízí čtyři duely, přičemž dva z nich jsou skutečnými šlágry. V tomto přenose budeme sledovat utkání mezi týmy AC Sparta Praha a FK Mladá Boleslav. Sparťané budou s Mladou Boleslaví bojovat o druhou pozici za vedoucím Zlínem. Připraveny jsou také dvě nové sparťanské posily. Václav Kadlec nastoupí v základní sestavě, Tomáš Rosický je připraven mezi náhradníky. Utkání začne na Letné v 15:00.

Základní sestava Sparty:

Koubek - Karavajev, Holek, M. Kadlec, Costa - Vácha, Mareček - V. Kadlec, Čermák, Šural - Lafata (C). Trenér: Zdeněk Ščasný.

Náhradníci: Bičík - Mazuch, Sáček, Holzer, Rosický, Juliš, Pulkrab.

Základní sestava Mladé Boleslavi:

Diviš - Pauschek, Hůlka, Da Silva, Fleišman - Mareš, Kúdela (C) - Přikryl, Chramosta, Fabián - Golgol. Trenér: Leoš Kalvoda.

Náhradníci: Šeda - Valenta, Keresteš, Takács, Vukadinovič, Klobása, Kalabiška.

Sparta vstoupila do nového ročníku nejvyšší české soutěže vítězstvím nad Slováckem, v dalším kole ale pouze remizovala na hřišti Teplic. To byla zatím jediná ligová ztráta svěřenců trenéra Ščasného, kteří od té doby v ePojisteni.cz lize třikrát zvítězili bez obdržené branky. Na půdě Bohemians 1905 vyhrála Sparta 2:0, doma si poradila s Jabloncem 3:0 a před dvěma týdny zvládla i další malé pražské derby, když na Julisce přehrála Duklu 2:0. Letenští jsou v tabulce na druhém místě se třinácti body a dnes se budou chtít bodově dotáhnout na vedoucí Zlín. Před třetí Mladou Boleslaví mají náskok jednoho bodu.

5. kolo, neděle 28. srpna, 17:00, Juliska:

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 58. a 78. Frýdek. Diváci: 6 243.

Sparta vs. Jablonec, česká fotbalová liga
Sparta vs. Jablonec, česká fotbalová liga | Foto: Milan Kammermayer

Trenéru Jarolímovi se před odchodem k reprezentaci nepovedlo dotáhnout Mladou Boleslav do základní skupiny Evropské ligy, ale start do české soutěže se mu ještě u mladoboleslavského kormidla vydařil. Mužstvo předával kouči Kalvodovi po výhrách 3:0 nad Libercem a 1:0 v Příbrami. Pod novým trenérem Středočeši nejprve doma překvapivě podlehli 1:2 Karviné, v dalším kole zvítězili 2:1 v Teplicích a před reprezentační přestávkou si doma poradili s Hradcem Králové 2:0. Kdyby dnes Mladá Boleslav v Praze zvítězila, předskočila by Spartu na druhém místě a dotáhla se za Zlín na rozdíl jediného bodu. Před týdnem porazila Mladá Boleslav v přátelském utkání na domácím hřišti Příbram 3:0.

5. kolo, pátek 26. srpna, 18:00, Mladá Boleslav:

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 10. Hůlka, 56. Magera. Diváci: 3 217.

Liga, Boleslav-Liberec: radost Boleslavi
Liga, Boleslav-Liberec: radost Boleslavi | Foto: Milan Kammermayer

Trenér Ščasný udělal v základní sestavě oproti vítěznému utkání s Duklou tři změny. Pro zápas s Mladou Boleslaví nemůže počítat s Martinem Frýdkem a Ondřejem Zahustelem, Lukáš Juliš zase začne pouze mezi náhradníky. Tuto trojici nahradí od první minuty Lukáš Mareček, Václav Kadlec a Aleš Čermák. Novými muži na střídačce Sparty jsou Michal Sáček a samozřejmě Tomáš Rosický. Mimo hru je také zraněný Bořek Dočkal.

Ani v sestavě Mladé Boleslavi nezůstal po zápase s Hradcem Králové na kameni kámen. Zranění vyřadilo ze hry Jakuba Radu, kterého ve středové řadě nahradil Petr Mareš. Na soupisce pro dnešek úplně schází také Lukáš Magera, Miljan Vukadinovič je zapsán mezi náhradníky. Místo těchto dvou hráčů budou v základní sestavě bojovat Jan Chramosta a Tomáš Fabián. Novými muži na střídačce Mladé Boleslavi jsou Jan Kalabiška a Ladislav Takács.

Marek Matějovský se před nedávnem vrátil do Mladé Boleslavi na hostování, které se na konci sezony změní v přestup. Dohoda obou klubů ale Matějovskému zakazuje start v dnešním duelu.

Sparta představila fanouškům zvučné posily Václava Kadlece a Tomáše Rosického. Dnes uvidíme v akci od první minuty pouze jednoho z nich.

Hlavním rozhodčím utkání je Karel Hrubeš. Na čarách mu budou asistovat Zdeněk Koval a Jakub Hrabovský.

Vzájemná utkání obou týmů z posledních let hovoří jasně pro Spartu. Pražané porazili Mladou Boleslav naposled sedmkrát v řadě. V loňské sezoně zvítězili na hřišti soupeře 4:2 a doma na Letné 2:0. Mladá Boleslav naposled porazila Spartu v pohárovém semifinále v roce 2013, a sice 2:1 na jejím hřišti. V lize uspěli Středočeši na Letné naposled v roce 2011, kdy po dvou brankách Kuliče a jednom zásahu Chramosty zvítězili 3:0.

SL, Sparta-Ml. Boleslav: Lukáš Vácha - Milan Baroš
SL, Sparta-Ml. Boleslav: Lukáš Vácha - Milan Baroš | Foto: Milan Kammermayer

Rozcvička na prosluněné Letné

Obě mužstva jsou na hřišti a utkání za malou chvilku začne. Sparta bude hrát ve vínových dresech, Mladá Boleslav v bílém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparta se dostala při rozehrávce do problémů a Koubkovi se odkop vůbec nepovedl. Jenže ani Mladá Boleslav příliš nezahrozila a po vhazování míč odevzdala.

2.

Chramosta sklepl balon na Přikryla, ale toho včas dostoupil Costa. Mareček přihrál dozadu na Holka, a ten otáčí hru na pravé křídlo, kde je připraven Karavajev.

3.

Letná sborově vyvolává jméno Tomáše Rosického, který ale úvod zápasu sleduje jen ze střídačky. Sparťané si připravili také choreo s vyobrazením nové posily. Akce Pauscheka skončila v zámezí.

4.

Golgol nedokázal využít zaváhání Holka a k ohrožení Koubkovy branky nedošlo. Sparta se postupnou kombinací dostala dopředu, Mareček pak ale neprostrčil míč na rozběhnutého V. Kadlece.

5.

Golgol na chvilku zůstal ležet po souboji na polovině hřiště, ale nyní už pokračuje ve hře. Dlouhý nákop na Chramostu odvrátil M. Kadlec. Sparta jde do útoku.

6.

Karavajevův přetažený centr na zadní tyč dolétl až za Divišovu branku. M. Kadlec se po výkopu ve vzdušném souboji srazil hlavou s Golgolem a musí být ošetřován přímo na trávníku.

7.

M. Kadlec bude v pořádku, ale musí na pár sekund opustit hrací plochu. Australský útočník Mladé Boleslavi vyšel ze souboje bez větší bolesti. Diviš rozehrává vzadu nakrátko.

8.

Přikryl pronikal po pravé straně, avšak před Costou se dostal až za postranní čáru. Sparta sice balon brzy ztratila, jenže Chramosta poté fauloval M. Kadlece.

9.

Po faulu na Čermáka pokračovala Sparta ve výhodě a přenesla hru na levé křídlo. Costa se Šuralem tam ale neuspěli a následuje pouze vhazování Mladé Boleslavi.

10.

Sparťanské kombinace zatím nejsou účinné a Pražané se nemohou propracovat k šestnáctce soupeře. Mareček si na polovině hřiště v souboji s Chramostou pomohl faulem.

11.

Golgol prodloužil Divišův nákop za sebe, tam byl ovšem připraven obránce Holek. Středočeši hrají jednoduše a takřka všechny balony posílají vzduchem dopředu.

12.

Fabiánův centr z levé strany sparťanská defenziva v pohodě odvrátila. Na opačné straně přistrčil Mareček balon na V. Kadlece, jenž zkusil štěstí ze střední vzdálenosti. Diviš zasáhl a míč mu nevypadl.

13.

Sparta tedy přišla s první střelou na branku a skutečně je v prvních minutách aktivnějším celkem. Mladá Boleslav však zatím brání velmi pozorně a nepouští domácí do šancí.

14.

Golgol si na polovině hřiště přehodil M. Kadlece a utíkal sám na branku. Australského útočníka dotahoval Vácha a znepříjemnil mu střeleckou pozici. Golgol nedokázal tváří v tvář prostřelit Koubka!

15.

Středočeši tak možná odhalili recept na úspěch na Letné. Mladá Boleslav vychází z pevné obrany a hrozit může z protiútoků. Golgol v první příležitosti neuspěl.

16.

V. Kadlec sklepl míč Marečkovi, který ovšem sparťanskou akci pokazil nepřesnou přihrávkou. Sparta zapnula a balon brzy vybojovala zpět na své kopačky.

17.

V. Kadlec nepřihrál na útočné polovině dobře a bílí se dostali k míči. Kúdelova průniková přihrávka na Chramostu však doskákala až k brankáři Koubkovi.

18.

Pauschekův průnik zastavil ve skluzu Šural, od kterého se míč odrazil na rohový kop. Po Přikrylově rohu střílel Hůlka pouze do náruče Koubka. Sparťané ale nechali mladoboleslavského obránce trestuhodně volného.

19.

Costa se Šuralem prošli po levé straně a předvedli velmi dynamickou akci. Čermákova střela ze šestnáctky byla zablokována, Šural střílel přes Čermákova záda nad branku.

20.

Mareček sebral na útočné polovině odražený balon a přihrál Šuralovi. Jeho dlouhý pas odehrál před V. Kadlecem do zámezí bránící Hůlka.

21.

Šural sváděl na levém křídle vyrovnaný souboj s Pauschekem a oba skončili na hranici velkého vápna na zemi. Rozhodčí žádný faul neodpískal, Sparta vytěžila alespoň roh.

22.

Rohový kop rozehrával Karavajev, ale Mladá Boleslav balon odvrátila. Pro další Karavajevův centr na zadní tyč si došel brankář Diviš.

23.

Golgol byl upozorněn rozhodčím, že příště bude za své nedovolené počínání oceněn žlutou kartou. Sparta rozehrává vzadu po zemi.

24.

První žlutou kartu zápasu vidí Tomáš Fabián (MBL). Hostující záložník si špatně zpracoval balon a ve skluzu zajel do Karavajeva, kterého fauloval ostrým šlapákem.

25.

Mladá Boleslav hraje zatím velmi sympaticky a drží s favoritem utkání krok. Většina sparťanských přihrávek směřuje dozadu, anebo na jistotu na pár metrů.

26.

Série soubojů uprostřed hřiště skončila vhazováním pro Mladou Boleslav. Po souboji Golgola se sparťany bude Fleišman rozehrávat standardní situaci na polovině hřiště.

27.

Pauschek pronikl po pravé straně a rozehrál do středu hřiště. Do kombinace se zapojil Golgol, Mladoboleslavští přenesli hru na levé křídlo, avšak tam už o míč přišli.

28.

Fleišman nedopřál Čermákovi ani centimetr prostoru a vybojoval autové vhazování. Kúdela na polovině hřiště odevzdal balon nepřesnou hlavičkou Costovi.

29.

Mareš prošel po levém křídle i s porcí štěstí, ale následně byla jeho střela z úhlu zablokována. Mladá Boleslav bude u rohového praporku vhazovat.

30.

Brzké střídání na straně Sparty, nejspíš kvůli zdravotním problémům odchází ze hry Aleš Čermák. Místo něj nastupuje útočník Lukáš Juliš.

31.

Fleišman dostal na levé straně spoustu prostoru k centru, jenomže mu přihrávka vzduchem nevyšla. Na opačné straně hřiště se po přihrávce od Lafaty neprosadil Juliš.

32.

Golgol se po přihrávce od Fabiána na míči neudržel a Sparta podnikla rychlý protiútok. Blíže než Juliš měl k odraženému míči Da Silva a ve skluzu jej odehrál do zámezí.

33.

Šuralův centr z pravého křídla mladoboleslavská obrana odvrátila, a tak to z druhé strany zkusil V. Kadlec. Nová posila sice bránu znovu trefila, jenže opět přesně do prostoru, kde se pohyboval Diviš.

34.

Fabiánův centr prodloužil Golgol hlavou za sebe, kam si nabíhal Chramosta. Ale z branky včas vyběhl gólman Koubek a stáhl vysoký balon ze vzduchu.

35.

Kúdela fauloval ve vzdušném souboji na obranné polovině Lafatu. Sparta bude rozehrávat zajímavou standardní situaci zleva, míče se chopí Karavajev.

36.

Sparta jde z první šance do vedení! Karavajevův přímý kop postupně hlavou tečovali Golgol a Hůlka, kteří pořádně znepříjemnili situaci vlastnímu brankáři Divišovi. Ten vyrazil míč jen k DAVIDU LAFATOVI, a ten hlavou pohodlně dorazil do sítě - 1:0!

37.

Pražané se tedy gólově prosadili z první nebezpečné situace před Divišem. Na opačné straně si pro balon po standardní situaci Mareše v poklidu došel Koubek.

38.

Karavajev rozehrál další přímý kop Sparty z pravé strany centrem do vápna a po hlavičce M. Kadlece do země musel zasahovat Diviš! To byla dobrá šance Sparty.

39.

Chramosta se dostal do úniku po levé straně a mířil na zadní tyč! Koubek vyrazil míč před sebe a následně musel zasahovat ještě proti dorážejícímu Golgolovi. Na začátku celé akce stála nádherná přihrávka Fleišmana.

40.

Po nudnější úvodní půlhodince se na obou stranách protrhly hráze a šance nyní střídá šanci. S dalším útokem po pravém křídle přicházejí sparťané.

41.

Fleišman u postranní čáry povalil k zemi Šurala a Karavajev rozehrál další přímý kop. Tentokrát si obrana Mladé Boleslavi poradila, Vácha střílel z voleje hodně nepřesně.

42.

Mladá Boleslav před přestávkou vyrovnává! Mareš vysunul do samostatného úniku Chramostu, jehož střelu Koubek vyrazil doleva. Odražený balon doběhl GOLGOL MEBRAHTU a dorazil jej do prázdné branky - 1:1!

43.

Sparťané se dožadovali odpískání ofsajdu, ale marně. Z opakovaných záběrů bylo vidět, že se o postavení mimo hru nejednalo. Golgol zaznamenal svůj druhý gól v sezoně.

44.

Pro Spartu je vyrovnání těžkou ránou před přestávkou, ale Středočeši drží remízový stav zaslouženě. Přeci jen nesledujeme v první půli žádný sparťanský tlak.

45.

Rozběhla se poslední minuta prvního poločasu a Mladá Boleslav je nastěhovaná na útočné polovině. K míči se sice dostal Costa, ale hned je pod tlakem napadajících hostů.

45+1.

V prvním poločase se nastavuje jedna minuta. Costa si poradil s Golgolem a od branky rozehrával Koubek. Po jeho výkopu zvládl Kúdela hlavičkový souboj s Lafatou.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

První poločas na Letné skončil a Sparta zatím roli favorita příliš nepotvrzuje. První šanci měl po čtrnácti minutách mladoboleslavský Golgol, ale nedokázal po samostatném úniku prostřelit Koubka. Sparťané už po půlhodině hry vystřídali Čermáka za Juliše a o šest minut později se dostali do vedení. Karavajevův přímý kop tečovali dva hráči Mladé Boleslavi, Diviš vyrazil míč jen k Lafatovi, a ten doklepl hlavou do sítě.

Druhou branku Pražanů mohl vzápětí po další standardní situaci rozehrané Karavajevem přidat M. Kadlec, jenže hlavičkoval jen do země a do náruče brankáře Diviše. Na druhé straně si výborný Koubek poradil s únikem Chramosty a dorážkou Golgola, tři minuty před přestávkou už ale po podobné akci inkasoval. Brankář Sparty vyrazil Chramostův pokus ke Golgolovi a australský útočník vyrovnal na 1:1. Ve druhé půli se rozhodně máme na co těšit, nic není rozhodnuto.

Žluté karty: 0 - 1

Na úvodní gól Davida Lafaty odpověděl před přestávkou Golgol Mebrahtu.

46.

Druhý poločas začal.

46.

Druhý poločas odstartoval beze změn v sestavách. Mladá Boleslav nastoupila do druhé půle velmi aktivně. Pauschek vybojoval po průniku a souboj s M. Kadlecem vhazování.

47.

Přikryl vybojoval o něco později v dalším souboji s M. Kadlecem dokonce roh. Sparťanská obrana nebezpečí odvrátila, od Váchy se míč odrazil opět do zámezí.

48.

Karavajev odvrátil centr znovu jen na rohový kop. Od praporku rozehrával Mareš, jenže centr se mu příliš nepovedl. V. Kadlec byl při pokusu o brejk zabrzděn na polovině hřiště.

49.

Drobnou změnu udělali sparťané v obranné linii, kde se M. Kadlec posunul na kraj obrany místo Costy. Pražané se probíjeli do zajímavé šance, nicméně Karavajevova přihrávka prošla vápnem bez povšimnutí.

50.

Mladá Boleslav se po několika odrazech před šestnáctkou Sparty dostala až do zakončení. Chramosta připravil střeleckou pozici pro Golgola, který byl zablokován.

51.

Lafata zrychlil sparťanskou akci přihrávkou na V. Kadlece, jenž se následně dral do pokutového území. Jenže tam narazil na mladoboleslavskou přesilu, dál ho nepustil Hůlka.

52.

Karavajev si navedl míč na střed a vypálil. Středočeši jeho pokus zablokovali a vydali se do protiútoku. Costa neskočil na špek Golgolovi a zastavil ho u postranní čáry.

53.

Diviš udržel Mladé Boleslavi remízový stav! Lafata ukázal, že je ve vápně silným hráčem a sklepl míč Marečkovi. Jeho ránu z voleje vyrazil Diviš na roh.

53.

Sparta strhává vedení zpět na svou stranu! Karavajev rozehrál rohový kop centrem na přední tyč, kam si sběhl JOSEF ŠURAL a v nelehké pozici se hlavou trefil přesně do horního rohu branky - 2:1!

55.

Pražané se na začátku druhého poločasu dostali zpět do vedení, tak uvidíme, zdali se poučí z nepovedeného závěru úvodní půle.

56.

Mladá Boleslav se prokombinovala až před pokutové území, ale první centr Mareše byl zablokován obránci a ten druhý skončil v rukavicích Koubka.

57.

Karavajev vybojoval míč u postranní čáry, na polovině hřiště pak zastavil rozehrávající sparťany za cenu faulu vystoupený Hůlka.

58.

Karavajev a Mareček postupovali po pravé straně, Mladá Boleslav otřela odkop o jednoho ze sparťanů a bude vhazovat. Na střídačce se pomalu připravuje k rozcvičce Rosický.

59.

Trenér Ščasný udílí na střídačce pokyny Rosickému, což fanoušci na Letné okamžitě ocenili potleskem. Po přihrávce od Fabiána přibrzdil mladoboleslavskou akci Mareš.

60.

Mladá Boleslav podruhé v zápase srovnává stav! Po Marešově centru se balon od Přikryla odrazil vysoko do vzduchu, ale nikdo ze sparťanů nejevil snahu hrát. Pozdě se pro balon vydal také Koubek, které z úhlu čtvrtým gólem v sezoně prostřelil JAN CHRAMOSTA - 2:2!

62.

Zajímavé utkání tedy pokračuje a nestranní fanoušci vyrovnávací gól Mladé Boleslavi jistě ocení. Sparta se tlačí dopředu, mezitím už se rozcvičuje Rosický.

63.

V. Kadlec přihrál balon Lafatovi, jenž zkoušel vystřelit zpoza pokutového území. Branku Diviše ale v nelehké pozici netrefil.

64.

Fotbalisté v bílém jsou nyní v psychické výhodě a v pohodě kombinují na útočné polovině. Je to Sparta, kdo je doma pod větším tlakem a kdo musí více útočit.

65.

Dlouhá malá domů z poloviny hřiště až na brankáře Koubka. Da Silva dobře přečetl sparťanský útok po pravém křídle, o chvilku později si Fabián vykoledoval faul.

66.

Golgol prováhal na pravé straně správný moment k centru a sám sebe zahnal k čáře. Tam se snažil marně vybojovat rohový kop. Na trávníku zůstává sedět Costa a drží se za hlavu.

67.

Costa ukazoval zdravotníkům, že se mu točí hlava, a tak se přesunul za postranní čáru. Tam je v péči lékařů, mezitím rozehrává od své branky Koubek.

68.

Costa je zpět ve hře, do útoku postupuje Mladá Boleslav. Fabián se štěstím pronikl přes Váchu až k pokutového území, Chramosta pak střílel v pádu nad branku. Je z toho však rohový kop pro Mladoboleslavské.

69.

Marešův centr byl na přední tyči ještě prodloužen před branku, kde však stál připravený Costa. Mladá Boleslav záhy vybojovala další rohový kop.

70.

Podruhé odcentroval Mareš až na zadní tyč, kam si nabíhal Hůlka. Obránce Mladé Boleslavi hlavičkoval pod tlakem bránícího Šurala vedle. Fleišmanův pas skončil v další akci až u Koubka.

71.

Fabiánův centr z levé strany pokryl brankář Koubek. Mladá Boleslav je aktivnějším mužstvem posledních minut, sparťané jen odkopávají dopředu. Fanoušci si žádají nástup Rosického.

71.

Lukáš Vácha (SPA) u půlícího kruhu zatáhl za dres Golgola a vysloužil si žlutou kartu. Mladá Boleslav rozehraje standardku centrem do vápna.

72.

Je to tady! Lukáš Vácha je stažen do hry a Tomáš Rosický se po patnácti letech vrací zpět na Letnou. Mladé Boleslavi rozehrávka přímého kopu nevyšla, stadion bouří.

73.

Další žlutou kartu obdrží za šlapák proti Kúdelovi David Lafata (SPA). Cestu na dnešní utkání šestého kola si našlo celkem 14 091 diváků.

75.

Sparta sahala po vedoucím gólu! Diviš chyboval a míč mu vypadl po rutinním zákroku. Následně musel mladoboleslavský gólman zasahovat proti ráně Karavajeva.

76.

Sparťané chybovali vzadu a v pokutovém území se zjevil úplně sám Přikryl, zpracoval si balon, avšak proti vybíhajícímu Koubkovi nedokázal vymyslet nic lepšího než střelu do něj!

77.

Zápas se v posledních momentech rozjel do úžasných obrátek. Sparta naposledy v zápase vystřídala. Místo Josefa Šurala nastoupil Matěj Pulkrab.

78.

Sparta nechala na pravé straně odcentrovat Pauscheka, ale obrana Sparty si tentokrát poradila. Mladá Boleslav ovšem zůstává u balonu na útočné půlce.

79.

Fleišman vybojoval svým průnikem rohový kop a Mladá Boleslav vůbec nepouští Spartu za polovinu hřiště. Od rohového praporku bude rozehrávat Přikryl.

80.

Centr Přikryla prošel až na malé vápno k Da Silvovi, od něhož se míč odrazil do zámezí. Sparťané měli štěstí a znovu mohou pomýšlet na útočnou fázi.

81.

Lafata ztratil balon v souboji s Fleišmanem a Přikryl dostal pod tlak brankáře Koubka. Sparťan trefil svým výkopem mladoboleslavského soupeře, ale od něj šel míč do autu.

82.

Rosický plní na hřišti roli střídajícího Váchy a stará se o distribuci balonu pro útočníky. Naposled však nepřihrál V. Kadlecovi dobře a Mladá Boleslav je u balonu.

83.

Hůlka to v osobním souboji přehnal s důrazem a fauloval. Rosický přihrál šajtlí do běhu na M. Kadlece, který přihrál pod sebe na hranici velkého vápna. K míči se dostal V. Kadlec a stříleným centrem nabízel spoluhráčům teč. Míč prošel vedle branky.

84.

Také M. Kadlec mířil z dálky nepřesně a Mladá Boleslav poprvé v zápase střídá. Trenér Kalvoda stahuje ze hry Tomáše Fabiána, kterého nahrazuje Jan Kalabiška.

85.

V. Kadlec s Pulkrabem dostali míč až na Juliše, jenž střílel z pravé strany těsně vedle Divišovy branky! Balon prošel mimo branku čistě, roh se rozehrávat nebude.

86.

Brankář Jakub Diviš (MBL) obdržel žlutou kartu za zdržování hry. Gólmanovi Mladé Boleslavi trvala rozehrávka od branky příliš dlouhou.

87.

Mladá Boleslav podruhé v zápase střídá. Jana Chramostu nahrazuje na trávníku Stanislav Klobása. Mareš na polovině hřiště takticky fauloval V. Kadlece.

88.

Utkání už spěje do samotného závěru a sparťanský tlak stále nepřichází. Možná teď, Costa byl při průniku faulován Kúdelou a Rosický se staví k rozehrávce standardní situace.

89.

Pauschek odvrátil Rosického nízký centr a balon je v zámezí. Středočeši naposledy v zápase střídají. Dobojováno má Petr Mareš, na hřiště přijde Jiří Valenta.

90.

Nyní už běží poslední minuta regulérní hrací doby. Mladá Boleslav dostala šanci standardní situace, Valenta s Přikrylem rozehráli nejdříve nakrátko, Kúdelova přihrávka před branku pak byla zastavena.

90+1.

Ve druhém poločase se nastavují tři minuty. Rosický typickou šajtlí přihrál na kraj velkého vápna M. Kadlecovi, který si v souboji s Pauschekem pomohl drobným faulem.

90+2.

Mladá Boleslav vybojovala ve druhé minutě nastavení rohový kop. Přikryl ještě před rozehráním pomáhá Holkovi, kterého v závěru utkání trápí křeče.

90+3.

Sparťané rohový kop bez problémů ubránili, Rosického přihrávku si poté nedokázal zpracovat Pulkrab. Sparta přichází s posledním útokem, Fleišman si poradil s V. Kadlecem.

90+3.

Utkání skončilo.

Zápas skončil remízou a fanoušci Sparty pískají. Ve druhém poločase se Pražané dostali zpět do vedení, když Diviš nejprve vyrazil Marečkovu střelu na roh, ale na následnou hlavičku Šurala nedosáhl. Mladá Boleslav srovnala po sedmi minutách, to nechali domácí až příliš mnoho prostoru Chramostovi, jenž se prosadil šťastnou dorážkou pod nohama Koubka.

Na závěrečných dvacet minut nastoupil také Rosický, ale ani on Spartě k vítězství nepomohl. Diviš vychytal ránu Karavajeva, Koubek zmařil stoprocentní šanci Přikrylovi. V závěru už se Mladé Boleslavi podařilo rozkouskovat hru, přežila ještě Julišovu střelu těsně vedle a odveze si z Prahy cenný bod. Sparta nepodala dobrý výkon a zvítězit si nezasloužila. Remíza je nejspíš spravedlivá, v určitých momentech měla k vítězství blíže dokonce Mladá Boleslav.

Obě mužstva tak v tabulce zůstanou na svém, Mladá Boleslav si ještě počká na výsledek večerního zápasu Liberce s Plzní. Svěřenci trenéra Kalvody nastoupí za týden doma proti Slovácku, Sparta bude hrát v pondělí 19. září o vedoucí příčku na hřišti Zlína.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.