reklama
18:00 • HET liga • 10. kolo
0:1
0:1
Synot liga - AC Sparta Praha - logo
Sparta Praha
Synot liga - Viktoria Plzeň - logo
Viktoria Plzeň
  • 38. Daniel Kolář

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání desátého kola fotbalové HET ligy mezi Spartou a Plzní. Jeden ze šlágrů podzimu začne v Genarali Areně 15. října v 18:00.

Sparta Praha před sezónou vyhlašovala smělé cíle, což nasvědčovalo i mohutné posilování, které nemá v dějinách české ligy obdoby. Výsledky se však pod novým koučem zatím nedostavují a Letenští jsou zatím v tabulce na 6. místě se ziskem 15 bodů. Naposledy před reprezentační pauzou Sparta jen remizovala v malém pražské derby s Duklou 0:0 a dnes ji čeká jeden z klíčových duelů celé sezóny, který je může vrátit, nebo naopak vyřadit z boje o titul. Do utkání určitě nezasáhne stále zraněná stoper z Turecka Kaya, jenž laboruje se zlomeninou na noze.

Hostující FC Viktoria Plzeň naopak prožívá snový start do nové sezóny a ligovým podzimem prochází jako nůž máslem. Západočeši mají na svém kontě z devíti zápasů devět výher, 27 bodů a celou tabulku koukají ze samotného čela. Naposledy Plzeň vyhrála doma proti pražským Bohemians, které po velkém boji přehrála 2:1. Nyní předloňského mistra čeká jeden z klíčových duelů v boji o titul.

Úvodní sestavy:

Sparta Praha: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Mich. Kadlec - Mavuba, Mareček, Biabiany, Josef Šural - V. Kadlec - Lafata. 

Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hrošovský, Hořava -  Petržela, D. Kolář, Kopic - Krmenčík. 

Lavičky: 

Sparta: Bičík; Albiach, Ben Chaim, Vatajelu, Rosický, Sáček, Mandjeck.

Plzeň: Hruška - Řezníček, Bakoš, Čermák, Zeman, Pilař, Hubník.

Hlavní rozhodčí, kterým je dnes zkušený Radek Příhoda, přivedl aktéry utkání na hrací plochu před zaplněné tribuny. Sparta nastupuje v typicky tmavě rudých dresech, hosté z Plzně se oděli do bílého.

Utkání začíná!

1

Příhoda foukl do své píšťalky, a dal tak pokyn k začátku utkání. Výkopu se ujali domácí, kteří ihned nasměrovali dlouhý prudký míč směrem na útočnou polovinu, ale obránci Plzně byli ve vzdušných soubojích úspěšnější.

2

V kombinaci jsou poprvé v zápase fotbalisté Plzně, ti se však v úvodu dopředu nikterak neženou a snaží se najít cestu vpřed postupnou kombinací.

2

Biabiany se na levé straně obranné poloviny provinil faulem, hosté budou mít první možnost zahrozit, a to z přímého kopu.

3

Rozehrávky se chopil Jan Kopic, ale jeho centr byl nízký a Mareček jeho pokus dokázal odhlavičkovat. Viktoria ale v kombinaci pokračuje.

4

No a nakonec to byl Petržela, kdo velmi dobře centroval někam na penaltu, do zakončení se tlačili jak Krmenčík, tak Kopic, ale ani jeden z obou jmenovaných se ke střele nedostal.

5

Vzápětí to zkusil Jan Kopic na levé straně sám, ale na obránce Hovorku si nepřišel, ten jej dobře odstavil a hostující křídelník se nakonec sám vyhnal do autu.

6

Brankář domácích rychle vykopl a po pravé straně se nakonec dostal k centru rychlík Biabiany, jenže jeho centr byl sražen na rohový kop.

6

Toho se ujal Mareček, jehož prvotní centr obrana Viktorie odvrátila a posléze se Štětina v nepřehledné situaci na vápně provinil útočným faulem proti Hájkovi.

7

Útočný faul nakonec musel o několik desítek vteřin později odpískat Příhoda také na druhé straně, a to když Michale Krmenčík příliš aktivně vletěl do svého soupeře a rozhodčí přisoudil míč opět Spartě.

7

Útočný faul nakonec musel o několik desítek vteřin později odpískat Příhoda také na druhé straně, a to když Michale Krmenčík příliš aktivně vletěl do svého soupeře a rozhodčí přisoudil míč opět Spartě.

8

Z postupného útoku nakonec Sparta vybojovala přímý kop. Dlouhý nákop do vápna Kozáčik pohotově vyboxoval, ovšem na hranici vápna se do rány z voleje opřel David Lafata a jeho tvrdá střela pořádně pocukala nervy všech hostujících hráčů. Míč skončil zhruba metr nad.

9

Po skončení celé situace si ještě ošetření zdravotníků vyžádal na malý moment obránce Ondřej Zahustel, který zůstal po souboji ležet na hranici vápna, ale jak nasvědčovaly první gestikulace, tak se o nic vážného nejednalo.

10

Rozhodčí Příhoda poprvé vytasil ze své kapsičky žlutou kartu a nutno dodat, že právem. Václav Kadlec při odkopu atakoval Radima Řezníka, nevybíravě jej trefil šlapákem a zaslouženě uviděl žlutý kartónek.

11

V útoku opět Sparta. Biabiany si navedl míč na střed, posunul jej doprava Marečkovi, ale ten si se Zahustelem nerozuměl. Dopředu pádí celek v bílém.

Daniel Kinc
15. 10. 2017
reklama