12. Stanciu, 31. Souček (vlastní), 43. Stanciu
70. Stoch, 83. Deli, 90. Škoda
Aktualizovat reportáž

To je z online přenosu jarního derby všechno. Oba týmy si po dramatickém průběhu body dělí. Děkuju za pozornost.

Přezkoumání videa odvolalo penaltu na straně Sparty, naopak v závěru přisoudilo pokutový kop Slavii. Opakované záběry také odhalily prohřešky před brankami obou týmů v prvním poločase. Také tyto branky nebyly po přezkoumání videa uznány.

Utkání je u konce. Výrazně do jeho průběhu promluvilo video, které pomohlo vyřešit řadu sporných situací. Slavia prohrávala po poločase 0:3, ale dokázala díky vynikajícímu druhému poločasu vyrovnat.

90+6

Konec zápasu.

90+6

Poslední akci utkání táhne Kanga po pravé straně, ale jeho centr z pravé strany našel jenom náruč Koláře.

90+4

Slavia dává gól! K penaltě se postavil Milan Škoda a ranou o břevno srovnal utkání - 3:3.

90+4

Rozhodčí Královec odpískal po přezkoumání videa penaltu a udělil žlutou kartu pro Štětinu!

90+3

Tecl se ocitl v obrovské šanci, ale nezakončil. Míč skryl v náručí Nita. Posuzovat se ale bude ještě video!

90+3

Tecl centroval z pravé strany, ale sparťané míč odvrátili.

90+2

Kanga se Sáčkem se pustili do Jugase a donutili ho vrátit míč z poloviny hřiště až na Koláře.

90+2

Zahustel svízel v obraně řeší odkopem.

90+1

Souček fauloval Frýdka a okamžitě se mu omlouvá. Tohle si říkalo o kartu.

90

Pro slávisty se rodila velmi nadějná šance, jenže Královec odpískal faul Tecla na Zahustela. Sešívaní se hodně zlobí. Nadstavuje se pět minut.

89

Hřiště opouští Plavšič a nahrazuje ho Michal Kadlec. Jasné posílení defenzivy od trenéra Hapala.

89

Sáček vytlačil Stocha na slávistickou polovinu.

87

Slávisté na středu faulovali Kangu a Sparta tak na chvíli rozbije sešívaný tlak.

86

Nita ležel na trávníku a držel se za nohu. Po krátkém ošetření je připraven pokračovat v zápase.

85

Po pravé straně pronikl do vápna Tecl, ale ze strany nepřekonal Nitu.

84

Šural fauloval loktem Deliho a vidí žlutou.

83

Slavia dává gól! Tak to bude ještě hodně zajímavý závěr zápasu! Hušbauer rozehrál roh a na bližší tyči se z vlny hráčů vynořil Simon Deli, který trknul míč do sítě. Žádný tým ještě v historii derby neprohrával v poločase 0:3. Slavia ano, ale může ztrátu ve druhém poločase ještě smazat - 3:2.

82

Ze hry odchází Václav Kadlec, kterého nahradí Šural. Kapitánskou pásku přebral Zahustel.

81

Stoch vybojoval míč pro slávisty. Je to jednoznačně nejaktivnější hráč sešívaných, dnes získal už hodně míčů.

80

Hušbauer zasáhl míč s podrážkou hodně vysoko v souboji se Sáčkem a rozhodčí to posoudil jako faul.

79

Sudí Královec přerušuje hru a na ploše jsou znovu pracovníci, kteří mají za úkol odklidit sníh.

78

Stanciu měl nadosah hattrick, ale jeho kroucený míč vytáhl Kolář na hlavu Štětiny, který hlavičkoval jen těsně mimo.

78

Následně Bořil fauloval Plavšiče na hranici vápna a sparťané budou mít z levé strany zajímavou standardku.

77

Kulhánek vybojoval pro Spartu míč, ale Kangovu přihrávku hosté zblokovali.

76

Útočení Slavie ukončila hra rukou Součka.

75

Stanciu přes Sobola nepřešel a slávisté tak mohou zase útočit.

74

Tohle je nepříjemnost pro Jindřicha Trpišovského, který musí nuceně střídat zraněného Van Burena. Ten hřiště opouští po necelé půlhodině na hřišti. Nahrazuje ho Tecl.

74

Bořilův centr z pravé strany sparťané bez větších potíží ubránili.

72

Po rohu pálil z těžké pozice Kadlec, ale jeho pokus mířil mimo.

71

Poprvé střídá Sparta. Lafata jde ze hřiště, nahradí ho Sáček. Na hrot se tak vysune Václav Kadlec. Trenér Hapal reaguje na dominanci Slavie a snaží se posílit střed hřiště.

70

Slavia dává gól! Akce po pravé straně přinesla prudký centr do vápna, který přelétl Nitu. K míči se dostal Miroslav Stoch, který si jej nadvakrát zpracoval a levačkou z úhlu se trefil po břevno - 3:1.

69

Po malé šarvátce vidí žluté karty Plavšíč a Deli.

68

Tlak Slavie naruší roh Sparty poté, co Hromada zmařil brejk Plavšiče a Kangy.

67

Stoch se protáhl po levé straně a předal míč Hušbauerovi. Ten si to namířil středem do vápna a z jeho hranice vypálil, ale Nita předvedl dobrý zákrok.

66

Kulhánek byl příliš tvrdý v souboji s Hušbauerem na půli a slávisté dostanou míč.

65

Lafata přebral míč ve vápně, ale byl v ofsajdu.

64

Po rohu se míč vykulil za vápnem ke Stochovi, který technicky mířil na delší tyč, ale těsně minul. Zatím byla Slavia v tuto chvíli nejblíže brance v celém druhém poločase.

63

Hušbauer čekal se střelbou až do velkého úhlu a rozhodl se nakonec vystřelit na bližší tyč, ale Nita vyrazil nohou na roh.

61

Van Buren pronikl s míčem do šestnáctky, ale ideální moment pro čin ale prováhal.

60

Plavšič centroval do vápna z levé strany, ale před Kadlecem zasáhl Jugas. Hra se rozhýbává a hraje se víc nahoru-dolů než na začátku poločasu.

59

Stoch nezakroutil míč do brány a Nita se jen tak cvičně pověsil za břevno.

58

Před vápnem fauloval Václav Kadlec, je to také žlutá a slávisté mají k dispozici přímý kop přibližně třicet metrů od branky.

57

Van Burenův průnik po pravé straně skončil míčem v zámezí. Sparťané zatím vedení brání velmi houževnatě.

56

Kangův pas pro Kadlece nebyl tak přesný jak by měl a Jugas odvrátil.

55

Lafata ostře zajel do Bořila a vidí správně žlutou kartu. Nemá proč protestovat.

54

Kadlec dotíral tak dlouho na Bořila, až vybojoval aut pro svůj tým. Sparta hraje velmi aktivně a obětavě.

53

Centr na přední tyč odvrátil Lafata a následně Hromada přidržel Kangu.

52

Van Buren si s Hušbauerem rozumí na pravé straně hřiště. Nicméně kombinace jim jde jen po vápno. Roh pro Slavii.

51

Deli zkusil ze střední vzdálenosti technicky přelobovat Nitu, ale ten jen kontroloval míč mířící nad.

51

Stoch rozehrál roh nakrátko, ale centr do vápna odvrátil Costa. Tlak Slavie pokračuje.

50

Hušbauer dlouho váhal před vápnem se střelou až ho soupeři dokázali dostoupit a zblokovat.

49

Kanga technicky dobře vyřešil ošemetnou situaci mezi dvěma slávisty a vypálil ze střední vzdálenosti. Kolář ale míč viděl a chytil.

48

Hromada skluzem sestřelil Kangu a po dvou minutách na hřišti vidí žlutou.

47

Stejný obránce, Štětina, teď váhal dlouho s rozehrávkou a může být rád, že míč po ataku protihráče skončil jen v zámezí.

46

Stoch se pokusil proniknout po levé straně, ale skluzem ho zavřel Štětina.

46

Druhý poločas se hraje s oranžovým míčem, podmínky na stadionu jsou opravdu extrémní. Pracovníci na hřišti ještě před startem poločasu odhrnuli sníh alespoň z pomezních čar a čar vymezujících velké a malé vápno.

46

Danny se dnes příliš neukázal a hodně kazil. Nahrazuje ho Hromada.

46

Obránce Frydrycha nahrazuje Van Buren. To znamenál, že Sobol se nejspíš stáhne do obrany a někam na jeho místo se postaví Van Buren.

46

Druhý poločas začíná.

Na hrací ploše je už viditelná sněhová pokrývka a z nebe se snáší další a další vločky.

Druhý poločas se blíží. Jestli bude alespoň tak atraktivní jako ten první, bude se rozhodně na co dívat.

Máme za sebou jeden z nejdivočejších poločasů v derby za poslední roky. Za 45 minut viděli diváci v ochozech pět branek. Z toho ale jen tři platily, a tak je skóre 3:0 pro Spartu. Hrdinou utkání je jednoznačně Nicolae Stanciu, který vstřelil dvě branky a připletl se i ke třetí. Jednu branku mu sudí Královec neuznal. Za stavu 2:0 snižovala Slavia, ale před Bořilovou střelou stál v ofsajdu Škoda, jak odhalia videotechnologie.

45+2

Konec poločasu.

45+2

Slávisté v horšících se podmínkách kombinují už dlouho s míčem na noze, ale příliš daleko od branky soupeře.

45

Slávisté kombinují po pravé straně, ale Hušbauerovu přihrávku vůbec nečekal Frydrych a nechal míč projít do zámezí.

44

Těsně před koncem poločasu se spustila pořádná sněhová vánice.

43

Sparta dává gól! Po rohu se míč vykulil za vápno, Kanga posunul na Nicolae Stancia, který převzal míč na pravé straně a pronikl snadno do vápna. Nikým nebráněn trefil míč tvrdou ranou na bližší tyč - 3:0.

43

Sparťané v dnešním zápase velmi rychle přenáší hru dopředu, tentokrát ale slávisté srazili míč na roh.

42

Nad trávníkem hustě chumelí. Lafatovi se teď nepovedlo potáhnout brejk, přes Jugase nepřešel.

41

Hušbauer si za vápnem narovnal míč na střelu a z voleje poslal míč těsně nad. Tohle byla velmi dobrá šance.

40

Lafata ve středu hřiště zboural dva protihráče a rozehrávat budou slávisté.

38

Stoch s Frydrychem se nedohodli a míč končí v zámezí.

37

Slávisté se po vstřelené brance radovali. Míč byl nachystaný k rozehrávce, ale nakonec je všechno jinak. Branka neplatí, opakovaný záznam ukázal, že Škoda stál před gólem v ofsajdu.

37

Danny přibrzdil přečíslení Slavie a jeho následný centr z levé strany sparťané zblokovali na roh.

36

Stanciu vypálil pravačkou přes zeď na vzdálenější tyč, ale Kolář byl připravený a míč chytil.

34

Danny vystoupil proti Stanciovi, trefil ho šlapákem a vidí po zásluze žlutou kartu.

33

Souček zasáhl do obličeje Kadlece a míč si znovu vezmou sparťané.

31

Sparta dává gól. Tentokrát není potřeba kamerový systém. Stanciův roh mířil na bližší tyč a Tomáš Souček skočil rybičku. Jenže místo aby odvrátil míč mimo, usměrnil jej do vlastní sítě - 2:0.

31

Deli srazil centr na další roh.

30

Plavšič se dostal přes Frydrycha do vápna, ale jeho centr levačkou srazili hosté na roh.

29

Stoch dostal ve vápně přetažený míč, který se pokusil trefit z voleje, ale minul branku.

28

Hušbauerův pokus zpoza vápna nebyl dost prudký ani přesný a Nita skvěle zasáhl.

27

Danny táhl velmi slibný kontr sešívaných, ale v rozhodující chvíli neposlal přihrávku na Sobola dobře a Štětina kombinaci vystihl.

26

Stanciu inkasoval tvrdou ránu na polovině hřiště od Bořila a dožaduje se karty pro svého protihráče.

25

Faul na Kangu pozastaví postup Sparty, ale jen na chvíli.

24

Ofsajd zastavil tentokrát i akci na druhé straně. Fanoušci na Letné běsní a nad trávníkem se vznáší dým od použité pyrotechniky.

23

Sparťané už slavili branku z kopačky Stancia, ale opět úřaduje video, podle kterého stál v ofsajdu Štětina a přestože se nezapojil do hry, ovlivnil možnosti brankáře zasáhnout.

22

Tak penalta to nebude. Pavel Královec po zhlédnutí videa posunul míč těsně za vápno.

21

Rozhodčí Královec nařídil penaltu za ruku Jugase na hranici vápna. Celou situaci ale ještě přezkoumá na videu.

20

Bořilův centr z levé strany odvrátil Štětina. Další centr poslal do bezpečí Frýdek.

19

U míče jsou ale znovu slávisté a kombinují. Kanga ale vytlačil Součka zpět na slávistickou polovinu.

18

A pozor, mohlo to být 2:0! Václav Kadlec zvládl souboj ne pravé straně, poslal centr do malého vápna, odkud Lafata v pádu poslal míč jen nad. Tohle byla tutovka.

17

Slávisté od obdržené branky v podstatě nepůjčili Spartě míč. Obránci Letenských museli odvracet řadu ošemetných situací.

16

Danny našel chytrou přihrávkou Milana Škodu, ten byl ale ve výrazném ofsajdu.

15

Ani po druhém rohu nemusel Nita zasahovat, ale Sparta se dostala pod velký tlak. Do vápna pronikl Sobol, ale prudkou přihrávku domácí odvrátili.

14

Slavia se okamžitě žene za vyrovnáním a sparťané odvrátili snažení sešívaných jen na roh.

12

Sparta dává gól! Další chybnou rozehrávku už spar'tané potrestali. Kanga nejdřív nedokázal překonat stěnu z obránců, poté se ale dostal míč k Nicolae Stanciovi, který střelou z velkého úhlu zaskočil brankáře Koláře - 1:0.

10

Sparta předvedla rychlý přechod do útoku a k odraženému míči po centru se dostal Plavšič, který z hranice vápna vypustil prudkou ránu a Kolář musel vytáhnout skvělý zákrok!

9

Frýdkův centr levačkou bez potíží sebral Kolář.

9

Stoch se rozhodl zkusit to přímo, ale jeho rána se zdaleka nevešla mezi tři tyče.

8

Costa přibrousil Hušbauera před vápnem a Slavia má k dispozici standardní situaci přibližně 30 metrů od brány.

7

Levá strana Sparty soupeře výrazně přehrává, ale zatím bez vyústění v brankovou příležitost.

6

První větší šance. Plavšič s Frýdkem kombinovali nalevo, dostali dva centry do vápna, ale ani na jeden sparťané v šestnáctce nedosáhli.

5

Na stadionu mírně chumelí. Podmínky v kombinaci s teplotou kolem nuly a prudkým větrem nejsou vůbec ideální.

4

Přes Součka a Deliho putoval míč dlouhým obloučkem k Bořilovi, ale přihrávka byla pro záložníka Slavie příliš rychlá.

4

Danny centroval z levé strany, ale jeho pas do připravené obrany nikdo ze spoluhráčů nevyužil. Tady si slávisté nerozuměli.

4

Z levé strany poslal míč do vápna Kadlec, ale dobrý centr nikdo z útočících ve vápně netečoval.

3

Příliš vysoký míč, tohle nemohl Škoda na hrotu zvládnout a míč propadl až k Nitovi.

2

Plavšič se neprosadil a slávisté kombinují rozvážně od Koláře.

1

Rozehráli slávisté a rovnou to zkusili vzduchem po levé straně, ale hráči Sparty úmysl přečetli a míč sebrali.

1

Utkání začíná!

Připomeňme si základní sestavy. Oba trenéři si šetří na lavičce velkou ofenzivní sílu.

Základní sestavy

Sparta: Nita - Zahustel, Štětina, Costa, Frýdek - Kanga, Kulhánek - V. Kadlec, Stanciu, Plavšič - Lafata.

Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Deli, Sobol - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny, Sobol - Škoda.

Současným týmům před utkáním "radily" také legendy obou klubů. Podívejte se, co říkal Jaromír Blažek.

Derby je samozřejmě extrémně prestižní zápas. Bude ovšem důležité i z pohledu tabulky a boje o druhé, a možná i první, místo. Podívejte se, jak jsou karty rozdané.

Takto vypadá sestava Slavie v grafické podobě. Trenér Jindřich Trpišovský sestavou příliš nemíchal a postavil i Škodu, který pro drobné zranění nedohrál poslední utkání.

Trenér Pavel Hapal před derby hovořil o Talu Ben Chaimovi, jedné z nejdražších posil v historii české ligy. Pro zápas proti Slavii ale nechal izraelského rychlíka jen na lavičce.

Ještě včera byl trávník na Letné skvěle připravený, přes noc a ráno ovšem plochu zasypal sníh. Expert na travnaté plochy objasnil, jak těžké je v zimě udržet hřiště v dobrém stavu.

Lavička Sparty: Bičík; M. Kadlec, Vatajelu, Sáček, Šural, Drchal, Ben Chaim.
Lavička Slavie: Kovář; Tecl, Kúdela, Van Buren, Hromada, Necid, Pokorný.

Přibližně dvě hodiny před zápasem už hrací plocha vypadá výrazně lépe.

Utkání by mělo začít v 17:30, nicméně v průběhu dne panovaly pochyby o stavu hřiště. Prahu překvapilo březnové nevyzpytatelné počasí a ještě ráno byla plocha hřiště pokrytá vrstvou sněhu. Nicméně zatím neexistují zprávy o tom, že by se mělo utkání odložit.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z jarního derby, tedy duelu pražských S, které se uskuteční v rámci 21. kola HET ligy. Výkop by měl proběhnout v 17:30.