reklama
18:00 • Fortuna:Liga • 23. kolo
2:0
1:0
Synot liga - FK Teplice Logo
Teplice
Synot liga - FC Slovan Liberec - logo
Slovan Liberec
  • 37. Kučera, 53. Řezníček

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z dohrávky 23. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Teplicemi a Libercem. První utkání soutěže po koronavirové pauze startuje v Teplicích v sobotu 23. května v 18 hodin.

Téměř tři měsíce se kvůli epidemii onemocnění covid-19 nehrála nejvyšší fotbalová soutěž. Severočeské derby mezi Teplicemi a Libercem tak bude prvním po dlouhé pauze. A také velmi sledovaným.

Zápas totiž budou provázet bezprecedentní bezpečnostní opatření. Na stadionu nebude více než 150 osob, diváci se na svá místa nedostanou. Další vlna rozvolňování opatření a s ní vyšší počet osob na zápasech totiž přijde až v pondělí. 

Severočeský souboj byl před pauzou už dvakrát odložen kvůli nezpůsobilému terénu. Tentokrát se ovšem hrát bude, což dopředu avizoval ředitel marketingu domácího klubu Martin Kovařík.

Liberečtí svěřenci před obnovením sezony odehráli dva přípravné zápasy, Teplice jeden. V lize však se Slovanem šestkrát za sebou neprohrály. Naplno se restartovaná soutěž rozběhne příští týden. "Jsme takový startovací zajíc. První tréninky po pauze vypadaly, jako by kluci přišli z krajského přeboru po pauze na testy. Toto období trvalo tři dny, než se hráči dostali do práce s míčem," řekl liberecký kouč Pavel Hoftych.

V tabulce jsou žlutomodří dvanáctí, na čtrnáctou příčku, která znamená baráž o udržení soutěže, mají náskok pouhé dva body. Liberci patří sedmá příčka. 

Hráči, trenéři, členové realizačních týmů a funkcionáři obou klubů byli dvakrát testováni, naposledy včera. Všechny testy na koronavirus skončily s negativním výsledkem. Fotbalová liga tak dosud registruje pouze dva případy - jeden v Mladé Boleslavi a jeden ve Slavii. V obou případech se jedná o mladé fotbalisty, kteří se léčí bez závažných příznaků. 

Pojďme na sestavy. Domácí nastoupí v následujícím složení.

Liberec nastoupí i s Matějem Hybšem v základu. Levý obránce má před sebou jeden z posledních zápasů v modrobílém dresu, po skončení letošní sezony zamíří odchovanec Sparty do konkurenční Plzně.

 

V čem bude dnešní zápas specifický? Koronavirus se dotkl i práce novinářů, kteří byli na zápas puštěni pouze ve velmi omezeném počtu. Při předzápasovém rozhovoru s redaktorem O2 TV Sport pak teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek hovořil do mikrofonu na dlouhé tyči, což výrazně zkomplikovalo hlasitost rozhovoru.

Hráči se rozcvičují, utkání za malou chvíli začne.

Hráči nastoupili až na trávník v rouškách. Každý tým přišel jiným vchodem. Utkání je připravené k zahájení. 

Utkání právě začalo.

9.

Liberec je v prvních minutách aktivnější. Střely Mary a Baluty ovšem nebyly přesné.

12.

Teplický Řezníček kličkoval v domácím vápně, ale jeho střela byla sražená na roh. To byla zajímavá šance.

Je potřeba připomenout, že byť FIFA umožnila revoluční novinku v podobě pěti střídání, Liberec a Teplice ještě mají smůlu. Nové nařízení začne platit až od příštího týdne.

Na jedné z tribun stojí osamělý skalní fanoušek domácích Marek Mařík, který na domácím zápase žlutomodrých chyběl naposledy ještě v době, kdy musel povinně na chmelovou brigádu před dvaceti lety. Je jeden ze tří nejvěrnějších fandů, již se nakonec na zápas dostali v rolích podavačů míčů.

19.

Žlutou kartu dostal domácí Petr Kodeš za to, že sestřelil libereckého Hromadu.

20.

Po následném přímém kopu brankář Grigar neudržel balon, nebezpečnou situaci pro domácí ovšem zachránil Radosta odkopem na rohový kop.

22.

Po zpětné přihrávce Kuchty se na hranici vápna objevil Baluta, zasekl Paradinovi,  střelu libereckého záložníka ale domácí Knapík na poslední chvíli zblokoval.

Jiří Škuba
Jiří Škuba
23. 5. 2020
reklama