Slavia Praha
14. Tecl
34. Kúdela
59. Sýkora

Vítejte u online přenosu z utkání šestého kola Fortuna:Ligy mezi Teplicemi a Slavií Praha. Zápas začne v sobotu 25.8.2018 v 19:00.

Domácí Teplice dnes rozhodně nebudou v pozici favorita. V letošním ročníku se jim totiž příliš nedaří a po pěti odehraných kolech jsou na dvanácté příčce Fortuna Ligy. Úvod ročníku sice nebyl vůbec špatný, ale po zisku čtyř bodů ve dvou utkáních si Teplice připsaly pouhý bod v dalších třech zápasech. Navíc Teplice dvakrát v řadě nevstřelily branku, což je před zápasem se silnou Slavii velkou komplikací.

Slavia je na tom oproti domácím výrazně lépe. Letos už má za sebou statečný boj v předkolech Ligy mistrů, ve kterých sice neuspěla, ale nakonec se může těšit aspoň na Evropskou ligu. Navíc první čtyři zápasy ligového ročníku Slavia zvládla bez ztráty kytičky a komplikace v podobě porážky 0:2 přišla až před týdnem v souboji proti Jablonci. O motivaci pak mají Slávisté postaráno, neboť se dnes mohou vyšvihnout před svého úhlavního rivala, tedy pražskou Spartu.

Co se týče vzájemných zápasů, ty v posledních letech hovoří ve prospěch Slavie. Teplice souboj se svým dnešním soupeřem vyhrály naposledy v roce 2014 a od té doby zaregistrovaly jen tři remízy a čtyři porážky. Poslední vzájemné utkání na půdě Teplic se datuje k 26. květnu 2018 a Slavia si po vítězství 3:0 odvezla pohodové tři body.

SESTAVY TÝMŮ

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob - Ljevaković (C), Kučera - Hyčka, Žitný, Luts - Červenka

Náhradníci: Diviš - Čmovš, Hora, Král, Moulis, Shejbal, Soungole

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer (C), Sýkora, Baluta - Tecl

Náhradníci: Kovář - Frydrych, Nabijev, Škoda, Valenta, Zelený

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Žitný si hledal prostor na středu hřiště. Nepovedlo se mu to, ale nakonec byl faulován.

1.

Výborný vstup do zápasu ze strany Teplic. Přihrávku z levé strany obdržel aktivní Žitný, který měl dost místa v šestnáctce, ale bohužel pro domácí mířil přesně na Koláře.

2.

Poprvé v utkání se Slavia dostala na útočnou polovinu. Nákop na obsazeného Stanislava Tecla nepřinesl úspěch.

3.

Z velké vzdálenosti to zkusil Josef Hušbauer. Svůj pokus namířil poměrně výrazně mimo tři tyče.

4.

Ani tentokrát si Slavia v útoku nevěděla rady. Teplice se zatím prezentují velmi pozornou hrou a teď navíc mohly zahrozit. Krob odcentroval jen do náruče Koláře.

5.

Stanislav Tecl si k polovině hřiště seběhl pro dlouhý míč, nicméně v osobním souboji byl faulován Hoškem.

5.

Vondráček míč velmi dobře potáhl po pravé straně. Následně se pokusil o centr do pokutového území, ale nikdo z domácích na vysoký míč nedosáhl.

6.

První velká šance Slavie. Stoch získal míč na pravé straně, načež odcentroval ke vzdálenější tyči. Tecl přeskočil soupeře, avšak bránu o pár decimetrů minul.

7.

Domácí defenzíva musela znovu rychle zpátky. Míč totiž opět mířil k Teclovi, avšak toho si tentokrát pohlídal Vondrášek.

8.

Kučera nalevo kombinoval s Lutsem. Ten posléze přihrával do pokutového území, ale míč poslal daleko za nebezpečný prostor.

9.

Velmi dobře zapracoval Vondrášek, který zachytil náběh Stanislava Tecla. Míč pak nechal doputovat za brankovou čáru.

10.

Ngadeu si ve středovém kruhu hledal odkop soupeře, nicméně ve výskoku byl přistrčen Červenkou. Pískán je nedovolený zákrok teplického hráče.

11.

Na začátku 11. minuty se o cosi kloudného pokusil Josef Hušbauer. Místo toho šel míč vedle Grigarovy brány.

12.

Opět si obrana Teplic bez problémů pohlídala pokus o vysunutí Stanislava Tecla. Navíc teď pomohl i Grigar, který včas vyběhl z brány.

13.

Coufal vyslal dobrý centr do šestnáctky, ale dobře se vrátil Hyčka. Slavia přesto zůstává u míče.

14.

Pražský celek jde velmi brzy do vedení. Hodně času dostal nalevo Bořil, který si nachystal centr a poslal míč přesně na hlavu STANISLAVA TECLA. Ten měl kolem sebe úplně prázdno, načež zblízka bez problémů skóroval.

15.

Teplice se pokoušejí o odpověď. Zatím však kombinují hodně daleko od brány Ondřeje Koláře.

16.

Další velmi nebezpečný centr do pokutového území. Tentokrát šel míč na Sýkoru, avšak jeho zakončení nebylo tak povedené jako Teclovo.

17.

Zbytečnou ztrátu domácích mohl potrestat rozběhnutý Tecl. Bleskově ale zareagoval Ljevaković, jenž míč posunul aspoň na roh.

18.

Přihrávku od rohového praporku si bez problémů našel Tomáš Grigar. Následoval rychlý výhoz míče k polovině hřiště.

19.

Teplice se po dlouhé době dostaly k pokutovému území. Hyčka si v pokutovém území hodlal najít centrovaný míč, ale kulatý předmět zamířil až za brankovou čáru.

20.

Teplice trochu přidávají. Zatím jim ale schází klid ve finální fázi většiny akcí.

22.

Fantasticky to nyní udělal Stanislav Tecl. Útočník Slavie udělal kličku Jeřábkovi, poté míč potáhl kolem Grigara, ale právě vracející se Jeřábek míč odkopl z brankové čáry.

23.

Další střelecký pokus jednoho z hostů. Tentokrát to byl Hušbauer, který vytáhl razantní zakončení ze střední vzdálenosti a Grigar měl plné ruce práce.

24.

Kvalitní centr do pokutového území vyslal Krob. Z volného kopu sice dokázal najít Vondráška, ale ten v těžké pozici nehlavičkoval do prostoru brány.

25.

Na druhé straně se znovu připomněl Stanislav Tecl. Jenže Grigar měl blíže k míči a ohrožení jeho brány se tedy nekonalo.

25.

S rychlou akcí chtěly přispěchat Teplice, nicméně Marek Červenka si nepohlídal ofsajdové postavení.

26.

Slavia se opět nastěhovala na útočnou polovinu hřiště. Jenže opět to zaskřípalo před finální přihrávkou a Coufal poté fauloval Červenku.

27.

Šikovně se ve středovém kruhu uvolnil Alexandru Baluta. Přihrávka na Stocha nebyla nejpřesnější, nicméně Slavia pokračuje v ofenzívě.

28.

Po rozehrání standardní situace se Slavia drží v blízkosti pokutového území. Pražané budou pokračovat rohovým kopem.

29.

Odvrácený centr od rohového praporku doputoval přesně k Miroslavu Stochovi. Zakončení z nějakých třiceti metrů letělo kousek nad Grigarovu bránu.

31.

Ne a ne si Tepličtí najít cestu do blízkosti Ondřeje Koláře. Především Marek Červenka je na útočné polovině hodně odříznutý.

32.

Stoch se pokusil využít ponechanou výhodu. Po faulu na Hušbauera ale nedokázal nalézt Stanislava Tecla.

33.

Špatně zorientovaný Vondrášek dokázal zablokovat Hušbauerův centr. Slavia bude zahrávat roh.

34.

A je to 0:2! Rohový kop rozehrával Josef Hušbauer, který poslal razantní centr ke vzdálenější tyči a tam se nejvýše vyšplhal ONDŘEJ KÚDELA. Obránce Slavie se opřel do hlavičky, jež namířil přesně pod břevnu Grigarovy brány.

35.

Další velká šance Slavie. Stoch si na hranici šestnáctky přichystal střelu a Grigar musel vytáhnout fantastický zákrok.

36.

A znovu práce pro Grigara. Centrovaný míč od rohu našel osamocený Coufal, kterého však na zadní tyči vychytal domácí gólman.

37.

Potřetí v řadě přišlo zajímavé zakončení. Ani tentokrát Tepličtí nezvládli bránění rohového kopu a div, že Tecl o centimetry minul bránu Tomáše Grigara.

39.

Znovu se chystá standardní situace Slavie. Opět to bude rohový kop, ze kterého hodlají Pražané zahrozit.

39.

Tak konečně si Teplice při bránění poradily. Dva centry z pravé strany byly poměrně bez problémů odvráceny za pokutové území a faulem se pak provinil Stoch.

40.

Domácí teď mohou uklidnit hru a snaží se o to kombinací u středové čáry. Postup blíže k bráně Ondřeje Koláře se ale nekoná.

42.

Teplice pokračují v hodně nevýrazném výkonu. Slavia opět postoupila v klidu k pokutovému území a vybojovala rohový kop.

43.

Standardní sitauce vyústila v další zakončení. Hlavička ze středu pokutového území letěla přesně do náruče Tomáše Grigara.

44.

Zdravotně indisponován je momentálně Alexandru Baluta, který si z osobního souboje odnesl šrám na pravém chodidlu. Bude však pokračovat.

45.

Po neúspěšném rohovém kopu Slavie je oznámeno nastavení prvního poločasu. Nad rámec 45 minut se bude hrát ještě 60 vteřin.

45+1.

Až nyní se zase připomněly i Teplice. Hyčka odcentroval z pravé strany, avšak vysokou přihrávku si našel jen bránící hráč Slavie.

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí. Teplice sice zahrozily hned v první minutě, ale poté už převzala iniciativu favorizovaná Slavia. Pár šancí sice domácí ustáli, ale ve 14. minutě už se prosadil Stanislav Tecl, který uspěl hlavou z bezprostřední blízkosti. Teplice se z toho neponaučily, což vyústilo v několik dalších příležitostí. Činit se musel Grigar, nicméně dvacet minut po Teclovi se hlavou trefil i Ondřej Kúdela. Nutno říci, že domácí mohou být velmi rádi za skóre 0:2, protože Tomáš Grigar vytáhl několik důležitých zákroků.

46.

Domácí mužstvo poprvé střídá. Alois Hyčka v dnešním utkání dohrál, neboť jej nahradil Pavel Moulis.

47.

Grigar vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, nicméně tam byla připravená defenzíva Slavie.

48.

Až do šestnáctky se zleva dostal Alexandru Baluta. Šajtlí ale nikoho nenašel a poté se míč zjevil u Hušbauera. Kapitán Slavie vypálil mimo tři tyče.

49.

Opět byl u míče aktivní Baluta. Tentokrát míč posunul k Součkovi, jehož nevýrazná střela letěla přesně ke Grigarovi.

50.

Dostatek prostoru dostal Miroslav Stoch, který neváhal se zakončením levou nohou. Míč letěl pouze doprostřed brány, kde byl připraven Grigar.

51.

Tepličtí fotbalisté si zatím neví rady. Teď jim ale pomohl faulující Stanislav Tecl, který se při napadání provinil faulem a obdržel žlutou kartu.

52.

Moulis si velmi dobře naběhl na pravé straně a posléze zajímavě odcentroval. Nízkou přihrávku jeho spoluhráči netrefili.

54.

Dobře nyní zapracoval Souček, který si u postranní čáry řekl o faul a ten také přišel. Slavia si chystá další standardní situaci.

55.

Příliš dlouhý byl tentokrát centr z místa předchozího přestupku. Na zadní tyči byl Kúdela bez nároku na zakončení.

56.

Pozor teď musel dávat Grigar, který bleskově vyběhl z brány, aby odvrátil nebezpečnou přihrávku na hranici pokutového území. Poradil si na výbornou.

57.

Ngadeu ve středu konstruktivně rozehrál na Balutu. Mladý záložník Slavie postoupil až do pokutového území, ale tam mu domácí obrana vystavila stopku.

58.

Krátké obléhání pokutového území už nebavilo Ljevakoviće, který vyslal jedovatou střelu zpoza šestnáctky. Balón ale příliš podebral a Kolář tak nemusel zasahovat.

59.

Předchozí střela byla pro Admira Ljevakoviće tím posledním, co v dnešním utkání vykonal. Na hřiště už místo něj vbíhá Jakub Hora.

59.

Slavia definitivně rozhoduje dnešní utkání. Dlouhý centr zleva přistál přesně na noze Vladimíra Coufala, který se neunáhlil a v klidu míč posunul na střed šestnáctky. Zcela osamocený JAN SÝKORA pak zakončoval do prázdné brány.

61.

Teplice mohly skóre rychle korigovat na přijatelnější podobu. Červenka udělal kličku předposlednímu hráči Slavie, avšak poté jeho střelu zablokoval Ngadeu.

62.

Také po rohovém kopu Teplice zahrozily. Defenzíva pražského celku byla opět připravená.

64.

Příliš důrazný byl u středového kruhu jeden z domácích beků. Povalil tak Tecla a Slavia může rozehrávat.

66.

Stoch přichystal solidní přihrávku do pokutového území. Míče se sice ujal Žitný, ale ten o kulatý předmět opět bleskově přišel.

67.

Z rohového kopu tentokrát Slavia nedokázala zahrozit. Stochův centr byl v pohodě ubráněn.

68.

Hodně důrazný byl v pokutovém území Kučera, který zastavoval průbojného Stanislava Tecla. Poradil si výborně.

70.

V posledních minutách se toho moc neděje. Chvilkové útočné snažení Teplic opět vypršelo a Slavia v klidu kombinuje ve středu hřiště.

71.

Sýkora využil nabídnutého prostoru a zleva centroval na střed šestnáctky. Tam byl připravený Krob.

72.

Vondrášek míč vyvezl na pravé straně, ale poté dokázal přihrát pouze Kúdelovi.

73.

Poslední střídání Teplic. Siim Luts pro dnešek končí, poslední minuty odehraje Jan Shejbal.

74.

Z rohových kopů Slavia v druhém poločase není nebezpečná. Chvíli po tom posledním se ale provinil Shejbal, který fauloval Hušbauera.

74.

Jan Shejbal je navíc odměněn žlutou kartou.

75.

Střídá také Slavia. Střelec úvodní branky Stanislav Tecl je nahrazen Milanem Škodou.

77.

Slavia nadále v klidu kontroluje průběh zápasu a nepouští Teplice do blízkosti svého gólmana. Navíc byl teď faulován Milan Škoda.

78.

Aktivně přistupující defenzíva Slavie soupeře nepouští dále než na pár metrů od středové čáry. Stoch se ujal míče a bez potíží jej poslal až ke Kolářovi.

79.

Do sprinterského souboje se dostal Milan Škoda, který čelil Jeřábkovi. Teplický obránce míč posunul do autu.

79.

Shejbal obdržel dobrou přihrávku, ale poté odcentroval naprosto tristně. Míč šel do rukavic slavistického gólmana.

80.

Standardní situaci od postranní čáry si vyzkouší Teplice. Rozhodně to ale není na přímé ohrožení Ondřeje Koláře.

81.

Centr ještě prodloužil Krob, avšak míč si ve vzduchu našel Kolář.

83.

Nepříjemný souboj podstoupil Škoda, kterému se postavil Kučera. Oba skončili na trávníku, nicméně faul je pískán domácímu hráči.

84.

Závěr zápasu si zahraje Matěj Valenta, který tak zaznamená svou premiéru v nejvyšší české soutěži. Z placu šel Alexandru Baluta.

85.

Miroslav Stoch podnikl rychlý výpad vpřed. Dopředu mířilo hned několik Slávistů, ale nakonec přišlo zpomalení celé akce.

86.

Hosté kombinují u středového kruhu a nikam už se neženou.

87.

Vondrášek zprava odcentroval ke Shejbalovi, ale ten byl hodně zahnán a nakonec musel také přihrávat. Z následné akci nic nebylo.

89.

Moulis to ve středu hřiště neudělal špatně. Jenže pak jej rozhodil soupeř a Ngadeu míč mohl vyvézt hluboko na útočnou polovinu Slavie.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1.

Taktické střídání na závěr. Jaroslav Zelený nahrazuje Jana Sýkoru.

90+2.

Aspoň jeden pořádný zákrok si ještě připsal Kolář, který zneškodnil nízkou střelu Jana Shejbala.

90+3.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je tedy u konce a Slavia slaví zasloužené vítězství. O tom rozhodla již v prvním poločase, neboť ve 14. minutě se hlavou prosadil Stanislav Tecl a o dvacet minut později jej stejným způsobem napodobil Ondřej Kúdela. Teplice byly po celý zápas prakticky neschopné výrazně zahrozit a navíc pak v 59. minutě inkasovaly z nohy Jana Sýkory. Utkání tedy skončilo totožným výsledkem jako to poslední vzájemné z konce minulé sezóny.