reklama
10:00 • Valná hromada Fotbalové asociace České republiky

Živě: Valná hromada Fotbalové asociace ČR

Fotbalová asociace nového předsedu nemá. Roman Berbr odmítl kompromis

To je z dnešních fotbalových voleb vše. Nového předsedu FAČR delegáti nevybrali, další valná hromada proběhne do konce letošního roku.

21:05

Roman Řepka: Stále se domníváme, že by i původní stanovy prodloužily mandát stávajícímu vedení. Ale poté, co jsme schválili nové stanovy, jsme získali jistotu, že můžeme prodloužit mandát stávajícímu vedení.

21:04

Roman Berbr: Jsem ochoten zasednout s každým, kdo mě neuráží. S ním se budu domlouvat na všem. 

21:03

Roman Berbr: V každé organizaci je systém dvou komor velmi nebezpečný a je velmi těžce prorazitelný.

Zdeněk Zlámal: Já zase dvoukomorový systém musím hájit. Kdyby byl jednokomorový systém, tak bychom museli mít jiné poměry delegátů. Nebylo by možné, aby na jedné straně bylo 130 delegátů a na druhé straně 72 delegátů. 

Rudolf Řepka: V minulosti nás FIFA po nezvládnutých valných hromadách vyzvala, abychom zrušili dvoukomorový systém. Obhajovali jsme to, že je to pojistka demokracie. Po dnešku se bojím, že budeme ze strany UEFA a FIFA pod obrovským tlakem. Víme, že po Evropě nařídila UEFA a FIFA normalizační komise, které začínají řešit postupy, aby k tomu nedocházelo.

21:00

"Budete jednat i s Moravou?"

Roman Berbr: Těžký dotaz.

Zdeněk Zlámal: Morava nemá problém jednat s českou komorou.

20:58

Roman Berbr: Česká strana byla velmi silná. Více jak sto hlasů je famózní znak pro Martina Malíka. V tento moment si myslím, že jiného kandidáta hledat nebudeme. Samozřejmě bude záležet i na Martinu Malíkovi. Rád se sejdu i s LFA.

20:57

Roman Berbr: Okresy a kraje přežijí. To nevidím jako velký problém. Budeme pokračovat další půlrok. Jde spíše o to, aby veškeré projekty pro mládež mohly pokračovat. Pro nás je stěžejní, abychom pokračovali v akademiích. Kdybychom měli zavřít akademie, tak by to pro nás bylo tristní. Jde nám o živé peníze pro zaměstnance, kteří vytváří servis pro mládež a další akce.

20:56

Rudolf Řepka: Výkonný výbor po skončení valné hromady schválil žádost o půjčku ve výši 2 milionů eur od UEFA. Uvidíme, jak se na to bude dívat UEFA, která ale požadovala, abychom měli předsedu.

20:55

Roman Berbr: Po dnešku si dokážu představit úplně všechno. 

Zdeněk Zlámal: Určitě si to dovedu představit, ale myslím si, že to není reálné.  

(Odpovědi na otázku, zda si dokáží místopředsedové představit Miroslava Peltu znovu v čele po dalších volbách.)

20:54

Zdeněk Zlámal: Našim zájmem je udělat mimořádnou volební hromadu co nejdříve. Podle toho, o čem jsme se bavili v zákulisí, to bude nejdříve říjen nebo listopad. 

Rudolf Řepka: Na nadcházejícím výkonném výboru na konci června možná ten finální termín představíme.

20:53

Roman Berbr: K panu Tvrdíkovi se vyjadřovat nebudu, protože ho neznám a budu se k němu chovat slušně.

20:52

Roman Berbr: Aktuální situace mě moc netěší. Jsem na asociaci každý den. Mám své tři firmy a momentálně je to trochu složitější, ale ještě chvíli to vydržím.

20:52

Roman Berbr: Měl jsem v plánu, abych odešel z fotbalu, protože jsem si chtěl odpočinout. Musím ale říct, že mě někteří mí odpůrci nastartovali, abych z fotbalu neodcházel.

20:51

Roman Berbr: Naše strategie je taková, že k Miroslavu Peltovi se bude vyjadřovat pouze jeho právník.

20:50

Zdeněk Zlámal (ohledně nezaplacení členství): Myslím si, že se částečně něco mezi delegáty odehrálo, když zablokovali později Sigmu Olomouc a Baník Ostrava. Ale to je můj úsudek. 

20:49

Roman Berbr: Dnešní výsledek nepovažuju za porážku. A dnešní kauza s členstvím nebyl můj výmysl. Dozvěděl jsem se to až za stolem.

20:48

Roman Berbr: Slyšeli jste někdy z české strany, že by neměl kandidovat někdo za ligu nebo za Moravu? Požadavek, abych nekandidoval do výkonného výboru, je neakceptovatelný.

20:47

Zdeněk Zlámal: Určitě víme, co tento stav znamená pro další měsíce. Není pozitivní, že jsme si nezvolili předsedu. Těžko hodnotit dopady této situace. Není to dobrý signál pro UEFA a FIFA.

Roman Berbr: Budu pracovat s fakty. Stalo se to, co se stalo. V Itálii snad dvakrát nebo třikrát nezvolili předsedu, ale řeknu vtipnou věc. Předsedu máme. Nechme si chvíli čas.

20:45

Roman Berbr právě přichází. Za ním Rudolf Řepka a Zdeněk Zlámal.

valná hromada FAČR Roman Berbr se při volbě tvářil sebejistě... | Foto: Milan Kammermayer
20:30

Po závěrečném usnesení se ještě klíčoví aktéři mezi sebou radí. Připomínám, že ještě čekáme na vyjádření Rudolfa Řepky, Zdeňka Zlámala a Romana Berbra.

reklama