FC Fastav Zlín
0:0
0:0
FC Viktoria Plzeň

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání 18. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy mezi Zlínem a Plzní. Utkání začne ve Zlíně v sobotu 25. února v 17:00.

Druhé jarní kolo nejvyšší fotbalové soutěže je tady, Zlín přivítá na Letné úřadujícího mistra z Plzně. Ještě vloni by měl tento duel jednoznačného favorita v týmu ze západních Čech, ovšem v aktuálním ročníku se Zlín drží nebývale dlouho na příčkách, které zajišťují účast v evropských pohárech. Skromný moravský klub se však netají ambicemi tyto pozice udržet. Plzeň naproti tomu hájí vedoucí příčku před pražskými pronásledovateli. Jeden z nejdůležitějších jarních zápasů začíná ve Zlíně v 17:00.

Základní sestava Plzně:

Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, Ivanschitz, Kovařík - Poznar. Trenér: Roman Pivarník.

Náhradníci: Bolek - Janža, Zeman, Krmenčík, Hájek, Bakoš, Hromada.

Základní sestava Zlína:

Dočkal - Pazdera, Jugas, Gajič, Matějov - Traoré - Vukadinovič, Živulič, Hnaníček, Štípek - Diop. Trenér: Bohumil Páník.

Náhradníci: Švenger - Bartolomeu, Beauguel, Fantiš, Holík, Janíček, Kopečný.

Plzeň zahajovala jarní část před týdnem domácím zápasem proti poslední Příbrami. Středočeši se na stadionu lídra dlouho houževnatě drželi a jediná branka padla až dvacet minut před koncem. Jejím autorem byl střídající Krmenčík. Západočeši zvítězili tím nejhubenějším rozdílem, asi nemohli být s výkonem stoprocentně spokojeni, ale přesto nechal trenér Roman Pivarník na papíře pro zápas ve Zlíně stejnou jedenáctku. Znovu uvidíme bývalého kapitána rakouské reprezentace Andrease Ivanschitze nebo Tomáše Poznara, který odešel do Plzně právě ze Zlína teprve na konci srpna minulého roku.

Jedinou změnu udělal Pivarník mezi náhradníky. Vedle zraněného Jana Baránka schází Viktorii ve Zlíně ještě Jan Kopic, jehož vystřídal na lavičce slovenský útočník Marek Bakoš. Na ligovou premiéru v dresu Plzně čekají další posily, Slovinec Erik Janža nebo Tomáš Hájek, další fotbalista, který odešel na západ Čech teprve před nedávnem, a zrovna ze Zlína.

17. kolo, sobota 18. února, 18:45, Plzeň:

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 70. Krmenčík. Diváci: 8 876.

Roman Pivarník
Roman Pivarník | Foto: Tomáš Liška

Zlín se po podzimní polovině ePojisteni.cz ligy drží na pohárových příčkách. Na poháry v Baťově městě údajně myslí, ale bez stresu.

Zlín přezimoval na skvělé čtvrté příčky, ale v jarní části nečeká na jeho hráče nic lehkého, pokud chtějí obhájit podzimní výsledky. Trenéru Bohumilu Páníkovi odešel brankář Holý, který zamířil do třetí anglické ligy, a také stoper Hájek odchozí do Plzně, jak už bylo zmíněno. Z Příbrami proto přišel gólman Milan Švenger, na Hájkovo místo nastoupil Srb Zoran Gajič. Rozpomenout se na své střelecké schopnosti přišel do Zlína francouzský útočník Jean-David Beauguel. Do prvního jarního utkání v Liberci zasáhl z těchto nových posil pouze Gajič a vzadu si své povinnosti splnil velmi dobře. Zlín se ovšem nedokázal střelecky prosadit, a tak se na půdě Slovanu zrodila bezbranková remíza.

Na rozdíl od svého protějška Páník v sestavě jednu změnu udělal. Antonín Fantiš dnes začne na střídačce, od první minuty si naopak zahraje Josef Hnaníček. Na střídačce bude chybět matador David Hubáček, jenž nedávno oslavil čtyřicáté narozeniny. Novým mužem mezi náhradníky je proto Robert Bartolomeu. Posily Švenger a Beauguel čekají na první minuty v dresu Zlína.

5. FK Mladá Boleslav - 17 zápasů, 29 bodů, skóre 29:19

Jihlava ve včerejší předehrávce osmnáctého kola porazila Hradec Králové 3:1 a vystoupila ze sestupového pásma. V prvním dnešním zápase hrála Dukla bez branek s Karvinou.

V posledním vzájemném utkání Zlín plzeňského favorita naprosto zaskočil a vyhrál na západě Čech na konci srpna v rámci čtvrtého kola 2:0. Góly stříleli Poznar a Diop. V uplynulé sezoně ale zvítězila dvakrát Plzeň, doma 4:2 a ve Zlíně 2:1.

Utkání bude rozhodovat Zbyněk Proske. Na čarách mu pomohou Petr Blažej a Dušan Pospíšil

Obě mužstva jsou na trávníku. Plzeň bude hrát v červeno-modrých dresech, Zlín nastoupil na domácím stadionu ve žlutém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Limberského pas na levou stranu nebyl přesný a Jugas pouze pohlídal cestu míče za brankovou čáru. Po výkopu od Dostála budou zlínští fotbalisté vhazovat.

2.

Petržela si skvěle zpracoval dlouhý balon od Hejdy a vyslal po pravé straně Řezníka. Jeho přetažený centr však odklidil obránce Pazdera.

3.

Napodruhé už Petrželovi těžké zpracování po přihrávce od Hrošovského nevyšlo. Matějov proto nemusel ve svém prostoru zasahovat a Zlín vzadu opět vhazuje.

4.

Hubník přizvedl centr Pazdery na Diopa a ve hře mohl pokračovat Štípek. S jeho centrem zleva si plzeňská obrana poradila, Zlín se nedostal k odraženému balonu.

5.

Traorého si dobře pohlídal Limberský a odehrál míč do zámezí. Po dalším vhazování si Pazdera neporozuměl s Vukadinovičem. Zlín však zůstává na útočné půlce.

6.

Diop přišel na hranici šestnáctky do kontaktu s Limberským a bývalý český reprezentant šel k zemi. Sudí Proske přerušil hru a odpískal faul Senegalce.

7.

Poznar má proti bývalým spoluhráčům určitě speciální motivaci a vybojoval pro Plzeň první rohový kop. Kovaříkův centr vyboxoval Dostál za šestnáctku.

8.

Dostálovi se vůbec nepovedla rozehrávka na složitém terénu a míč zakopl do autu. Zlín se pak ale velmi šikovně prokombinoval až na útočnou polovinu, Pazderův centr odvrátil Hubník.

9.

První rohový kop Zlína znamenal pro plzeňskou branku velké nebezpečí. Skákavý míč propadl k Živuličovi, jehož ránu naštěstí pro Kozáčika přibrzdily teče plzeňských obránců.

10.

Ivanschitz byl ostře atakován po přebrání balonu a Pazdera dostal vyčiněno od sudího Proskeho. Rakouský záložník se posbíral a bude pokračovat ve hře.

11.

Viktoriáni si našli odražený balon po přímém kopu a snažili se rozehrát akci po pravém křídle. Hubník už ve skluzu míč na hrací ploše nestihl.

12.

Limberský zastavil Vukadinoviče na půli hřiště čistým skluzem. Zlín nyní drží balon na kopačkách, ale nemůže se dostat přes důslednou obranu Západočechů.

13.

Diop byl adresátem výborně načasované přihrávky za obranu, jenže si nedokázal míč zpracovat. Kdyby se tak stalo, mohl by přihrát Traorému do velmi dobré šance.

14.

Dostál se znovu potrápil s rozehrávkou a napálil balon jen do zámezí. Skutečně terén před oběma brankami je hodně těžký. Kozáčik musel ven z brány, aby odkopl míč.

15.

Vukadinovič byl polapen v ofsajdové pasti. Hubník prohnal při rozehrávce Hejdu, ale s rozehrávkou vypomohl Řezník. Balon se vrací zpět k Hubníkovi.

16.

Hrošovský ztratil balon při rozehrávce a za lacinou chybu mohla Plzeň platit. Živuličovi však nesedla střela zpoza pokutového území a Kozáčik nemusel zasahovat.

17.

Řezník si u postranní čáry pomohl faulem a poslal k zemi bývalého spoluhráče Štípka. Zlín chtěl zaskočit soupeře rychlou rozehrávkou, což mu ale vůbec nevyšlo.

18.

Petržela si píchl balon okolo Matějova a zlínský obránce po něm sáhl rukou. Tady to možná mohlo být se žlutou kartou. Po Petrželově centru hlavičkoval Hejda nad branku.

19.

Limberský pod tlakem nakopl balon na útočnou polovinu, ale Plzeň se tam nedokázala usadit. Po dlouhém pasu na opačnou stranu musel Řezník zabrat proti Štípkovi.

20.

První dvacetiminutovka je z obou stran docela opatrná, občas sledujeme pouze náznaky šancí. Hnaníčkovi se nepovedla vzdušná přihrávka na Vukadinoviče.

21.

Hubník měl kolem sebe dost prostoru, raději ale zvolil malou domů hlavou na Kozáčika. Plzeň nadále rozehrává nakrátko a snaží se prokombinovat do útoku.

22.

Štípek proti Řezníkovi, epizoda třetí. Zlínský záložník si naběhl na dlouhou přihrávku, ale v osobním souboji fauloval obránce Plzně. Kozáčik vše kontroloval.

23.

Dame Diop (ZLN) obdržel první žlutou kartu v zápase po vzdušném střetu s Hubníkem. Mezi oběma došlo buď ke kontaktu hlavami, anebo Diop zasáhl soupeře loktem.

24.

Zlínští fanoušci sice pískají na Hubníka, který je v tom ale naprosto nevinně. Zkušený obránce prožil skutečně bolestivý moment, tady nešlo nic přifilmovat.

25.

Gajič si pohlídal náběh Poznara a vyměnil si balon s gólmanem Dostálem. Ten tentokrát rozehrávku v pohodě zvládl, po nákopu Srba ovšem znovu hrají Západočeši.

26.

Traoré vytáhl balon středem hřiště a přihrál doprava nabíhajícímu Vukadinovičovi. Zpětnou přihrávku odklidil z nebezpečného prostoru před brankou Hořava.

27.

Zdá se, že také Štípek má o motivaci proti svému bývalému klubu postaráno. Strčil na zem Řezníka a dál pokračoval v agresivním napadání. Rozhodčí to přešel bez odpískání.

28.

Hořava se obtočil okolo Traorého a uvolnil na levé straně Kovaříka. Jeho centr rozhodně nebyl špatný, nicméně Dostál vykročil z branky a úspěšně zkrotil balon.

29.

Štípek si zaběhl za obrannou linii Plzně a šajtlí odcentroval na Traorého, jehož střelu chytil Kozáčik. Rozhodčí teď chybně odmávali a odpískali domnělý ofsajd Štípka.

30.

Zlín je zatím ve hře dopředu o něco málo nebezpečnější, zato plzeňští hráči jako Poznar nebo Ivanschitz se zatím nedostávají do hry. Jugasovi se nepodařilo rozehrát přímý kop dobře.

31.

Vukadinovič se uvolnil na pravé straně a přihrál do vápna Štípkovi. Na jeho oblouček si naběhl Jugas, jenže v osobním souboji nadvakrát uspěl brankář Kozáčik.

32.

Hra nabrala v posledních minutách rychlý spád. Poznar se neprotlačil mezi obránce na jedné straně, Vukadinovičovu akci čistě přerušil Hubník. O něco později se octl Poznar v ofsajdu.

33.

Štípek se zbavil Řezník a dravým průnikem po levé straně vybojoval rohový kop. Basketbalovou clonou pomohl Štípkovi Diop, a tak bude Zlín rozehrávat od praporku.

34.

Přetažený centr hledal na vzdálenější tyči někoho z dvojice Živulič a Traoré. První jmenovaný hlavičkoval v záklonu a nechtěně poslal spoluhráče z Pobřeží slonoviny k zemi.

35.

Plzeň si v pohodě poradila s dlouhým odkopem Gajiče a dala si balon do kombinace. Jenomže dlouho si míče neužila, další díl ze seriálu soubojů Řezníka se Štípkem skončil faulem.

36.

Moravané mají více ze hry, ale exekuce standardních situací se jim zatím moc nedaří. Vukadinovič přetáhl svůj centr z levého křídla až za Kozáčikovu bránu.

37.

Po Traorého přihrávce se Diop dopustil nedovoleného zákroku proti Hubníkovi. Jasný šlapák, tady se nemůže Senegalec vůbec divit. Se žlutou kartou by si měl dávat pozor.

38.

Matějov fauloval Petrželu při dalším průniku a právě centr plzeňského záložníka musel vzápětí odvracet Gajič. Do bránění se zapojil Štípek a čistě připravil Petrželu o balon.

39.

Kovařík si navedl balon z levé strany na střed, ale velmi špatnou přihrávkou zahnal Hořavu. Ten sice míč ztratil, ale podobnou nepřesností se o něco později prezentovali domácí.

40.

Ani Hnaníček nedostal zrovna přesnou přihrávku a srazil Hrošovského k zemi. Hrošovský našel na pravé straně Řezníka, jehož střela byla na poslední chvíli zablokována.

41.

Štípkovi s Matějovem nevyšla na levé straně předávka míče, Plzeň to také zkusila po levém křídla. Před rozběhnutým Limberským odklidil míč do autu Jugas.

42.

Přetažený centr viktoriánů skončil až za brankou Dostála. Do konce prvního poločasu už zbývá jen pár minut, Plzeň se snaží protlačit do první gólové příležitosti.

43.

Traorého lehký centr do vápna v pohodě odhlavičkoval Hubník. Balon se vrátil až k Jugasovi s Gajičem. První poločas se dohrává, oba týmy jsou zřejmě se stavem zatím spokojeni.

44.

Petržela vzadu zariskoval, ale přeci jen se procpal přes Matějova. Záhy však Plzeň o míč přišla a po centru z pravého křídla musel zasahovat Kozáčik.

45.

Traorého průniková přihrávka jen těsně neprošla na Vukadinoviče, skvěle zasáhl Limberský. To už pomalu dobíhá poslední minuta úvodního poločasu.

45+1.

Hlavní rozhodčí Proske nastavil ještě jednu minutu. Petržela nedovoleným způsobem zastavil Živuliče, centr Matějova však ani nedolétl před Kozáčikovu bránu.

45+2.

Na konci nastavení přišla ještě obrovská příležitost Zlína. Štípek nalevo uvolnil Vukadinoviče, jehož přihrávka našla volného Jugase. Ten pálil z druhé vlny a prvního doteku vedle!

45+2.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas očekávaného souboje mezi Zlínem a Plzní je za námi. Více šancí měli v první pětačtyřicetiminutovce domácí, ale o žádné tutovky nešlo. V deváté minutě srazil Živuličovu střelu šťastným způsobem Řezník, po půlhodině hry zvládl po Štípkově obloučku Kozáčik souboj proti Jugasovi ve vápně na jedničku. V samotném závěru střílel Jugas po akci Vukadinoviče z voleje těsně vedle. To na druhé straně se do náznaku jediné šance dostal Řezník, Ivanschitz nebo Poznar ve hře příliš vidět nebyli.

46.

Kozáčik vyrazil nebezpečnou střelu Zlína na začátku druhého poločasu na roh a připsal si vůbec první zákrok. Po rohu byla zablokována Pazderova rána.

47.

Celý zlínský stadion už zvedal ruce nad hlavu. Po centru Vukadinoviče hlavičkoval Diop do horní tyče a míč pak spadl někam k čáře! Rozhodčí určili, že to gól nebyl, z opakovaného záběru se usuzuje zatím jen velmi těžko.

48.

Zlínští vlétli do druhého poločasu jako velká voda a vlastně pokračují v nastaveném tempu z konce první půle. Hrošovský se snaží dostat plzeňskou hru dopředu.

49.

Centr Matějova po akci agilního Štípka skončil rohem. Z dalšího opakovaného záběru to vypadá, že se míč po Diopově hlavičce nejspíš dotýkal brankové čáry.

50.

Traoré s Vukadinovičem vytvořili zajímavou skrumáž před plzeňskou brankou a výsledkem byl další roh. S ním už si poradil Kozáčik, podržel balon a uklidnil hru.

51.

Poznar se přes Gajiče vůbec nemůže prosadit do hry a troufnu si tipovat, že se Poznar na hřišti už dlouho nezdrží. Teď navíc fauloval Zlínské při rozehrávce.

52.

Zlín se zlobí na rozhodčího Proskeho, který znovu mohl udělit Poznarovi žlutou kartu. Mezitím vystřídal Jakub Hromada rakouskou hvězdu Andrease Ivanschitze.

53.

Kovaříkův centr nepustil před Dostála Gajič, Jugas si poradil s dalším odraženým balonem. Plzeň se drží na útočné polovině, chce přerušit úvodní nápor domácích.

54.

Po faulu od Hnaníčka rozehrávala Plzeň přímý kop a míč přizvedl Gajič. Dostál jej nedokázal vyboxovat pryč ze šestnáctky, a tak Pazdera raději hlavičkoval na roh.

55.

Plzeň rozehrála nejprve nakrátko, ale balon do šestnáctky nakonec vůbec nedostala. Živulič byl faulován uprostřed hřiště, trenér Pivarník už chystá další změnu.

56.

Vukadinovič přehlavičkoval nadvakrát Limberského a vybojoval vhazování pro Zlín na útočné polovině. Fanoušci teď domácí mužstvo hlasitě ženou do šance.

57.

Pazdera se výborně uvolnil od Petržely a stříleným centrem našel ve vápně Traorého. Záložník Fastavu si hodně vyčítá, že si nedokázal balon zpracovat a ani vystřelit.

57.

Tomáši Poznarovi návrat do Zlína nevyšel a těžko se prosazoval do hry. Trenér Pivarník posílá do hry žolíka Michaela Krmenčíka, jenž rozhodl minulý zápas s Příbramí.

58.

Limberský se šikovně prodral přes Traorého a se štěstím udržel balon u nohy. Plzeň pokračovala v průniku po levé straně, Jugas srazil Hořavu na hranici vápna.

59.

Proske nakonec Jugasovi faul neodpískal a Plzeň rozehrávala roh. Po přetaženém centru Petržely byla první střela Hubníka zablokována a druhá zamířila do boční sítě!

60.

Dostál po Petrželově centru na okamžik zaváhal a Hubník byl rázem ve velké šanci. Jenže ani on se nedokázal prosadit, a tak po hodině hry platí bezbrankové skóre.

61.

Poslední vzdušná přihrávka od záložníků vůbec nenalezla nového muže Krmenčíka a Zlín rozehrává vzadu nakrátko. Plzni se povedlo utlumit počáteční nápor Zlína.

62.

Vukadinovič pořádně zamotal hlavu levé straně plzeňské obrany a došlo tam ke kontaktu. Srbský záložník se udržel na nohách a pokračoval ve hře. Podle rozhodčího Proskeho si Hrošovský při bránění počínal čistě.

63.

Podruhé za sebou naopak hlavní sudí odpískal faul na plzeňské hráče, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí. Plzeň však o balon brzy přišla a musí zase bránit.

64.

Vukadinovič trápí plzeňskou obranu svým rejděním. Zachytil míč na čáře a snažil se odcentrovat před branku. Hubník odvracel pouze na rohový kop.

66.

Dostál měl dostatek prostoru, a tak vytáhl míč až za šestnáctku a nakopl jej dopředu. Utkání Zlína s Plzní sleduje přímo na stadionu 5 109 diváků.

67.

Diop obral o balon rozehrávající Západočechy a dostal do hry Hnaníčka. Po jeho přihrávce se však centr zprava vůbec nepovedl Vukadinovičovi.

68.

Plzeň střídá už potřetí, a tedy naposled. Ze hry je stažen zkušený Milan Petržela, na hřiště nastupuje Martin Zeman se svým typickým růžovým přelivem.

68.

Kozáčik se při rozehrávce octl pod tlakem a v obležení tří zlínských hráčů. Poradil si však s chladnou hlavou a přihrál přesně na Řezníka.

69.

Róbert Matějov (ZLN) se natahoval po balonu marně a přišlápl nohu Hromadovi. Slovenský obránce vidí čtvrtou žlutou kartu v sezoně a za týden v Karviné bude chybět.

70.

Dostál vylezl z brány a vyboxoval centrovaný balon. Zeman posléze přetáhl centr zleva na Kovaříka, který se povedeně opřel do míče z voleje. Nicméně ránu odvrátil Jugas.

71.

Traoré byl zasažen Hromadovou kopačkou a Zlín přímý kop rychle rozehrál. Jenže přišel o balon a vzadu hasil nebezpečnou situaci Hnaníček faulem na Zemana.

72.

Po centru Plzně zůstal na zadní tyči zcela zapomenutý Hořava a přihrával pod sebe do dobré střelecké pozice Hromadovi. Ten však ukázkově promáchl a rozesmál publikum.

73.

Po Vukadinoviče přihrávce si Diopa velmi dobře pohlídal Hubník a balon proskákal ke Kozáčikovi. Poslední minuty patřily Plzni, která směrem ke konci utkání stupňuje tlak.

74.

Jenže teď mohli Západočeši inkasovat. Živuličova průniková přihrávka nalezla mezi stopery Diopa, který píchl balon bodlem směrem na bránu. Kozáčik prokázal reflex a skvěle zasáhl.

75.

Hnaníček fauloval Martina Zemana (PLZ), který si za své protesty a rozehrávku před odpískáním vysloužil žlutou kartu. Poté nacentroval míč do rukavic Dostála.

76.

To byla hodně zvláštní malá domů od jednoho ze zlínských hráčů, který nakopl míč směrem na Dostála z útočné poloviny. Zlínský brankář se nijak nenechal rozhodit.

77.

Limberský si neporadil se zpracováním, ale naštěstí pro něj se balon od Diopa odrazil ke Kozáčikovi. Na hřišti se přiostřilo, Vukadinovič u postranní čáry fauloval.

78.

Zlín střídá poprvé až nyní. David Štípek byl hodně aktivní v první půli, druhý poločas už mu tolik nesedl. Trenér Páník ho teď nahrazuje Lukášem Holíkem.

79.

Hromada se marně snažil vymodlit si faul u rohového praporku. Další střídání Zlína obstarali zahraniční fotbalisté, na střídačku se stahuje Dame Diop a nastupuje Jean-David Beauguel.

80.

Francouzská posila z pražské Dukly nastupuje poprvé v dresu Zlína, a to hned na domácím hřišti proti Plzni. Hnaníčkovi vůbec nevyšla střela po obléhání pokutového území.

81.

Beauguel si nezpracoval skákavou přihrávku, Traoré u postranní čáry čistě zametl se Zemanem. O balon se bojuje na polovině hřiště, podruhé vhazují domácí.

82.

Traorému se nepodařilo sklepnout balon na Beauguela. Krmenčík ve hře není příliš vidět, teď se ukázal při nedovoleném zákroku na Matějova.

83.

Vukadinovičův nepovedený přízemní centr ztroskotal hned na prvním hráči Limberském. Střídající Holík přerušil postup Plzně do protiútoku faulem na Hrošovského.

83.

Hra se teď neustále přerušuje a Josef Hnaníček (ZLN) se dopustil faulu na Hořavu. Zaslouženě uviděl žlutou kartu a stejně jako Matějov bude Fastavu chybět příště proti Karviné.

84.

Plzeň se po přímém kopu nedostala do zakončení, Beauguelovi se podařilo odvrátit balon. O něco později se dostal ke Kozáčikovi, který jej vzduchem nakopne dopředu.

85.

Hubník si v souboji s hbitým Vukadinovičem pomohl rukama, ale obešlo se to bez žluté karty. Nicméně Zlín bude rozehrávat zleva hodně zajímavou standardní situaci.

86.

Kozáčik vyboxoval balon z pokutového území, Plzeň rozehrává vzadu nakrátko. Do samého konce zbývá už jen pár minut, každá útočná akce je teď velmi důležitá.

87.

Traoré podržel balon na levé straně a přihrál pod sebe na Beauguela. Po centru francouzského fotbalisty hlavičkoval Holík z poměrně velké dálky přesně na Kozáčika.

87.

Poslední střídán. Utkání skončilo pro Josefa Hnaníčka, nastupuje Tomáš Janíček.

88.

Gajič srazil Krmenčíka na trávník v rozporu s pravidly a Západočeši se posouvají před branku Dostála. Pochopitelně by měl přijít dlouhý balon od Kovaříka.

89.

Krmenčík si na kraji pokutového území zpracoval Krmenčíkův pas, jenže se nedokázal prosadit v souboji s Traorém. Protiútok Matějova neměl dlouhého trvání.

90.

Beauguel přišel o balon a Jugas hrál před Krmenčíkem raději do zámezí. Hrošovského pokus o střelu byl sražen, po centru Zemana chytil Krmenčíkovu hlavičku Dostál.

90.

Tomáš Janíček (ZLN) je na hřišti jen pár minut, ale už stihl vyfasovat žlutou kartu po faulu na Hromadu. Ještě předtím se nepovedla střela Traorému, nastavují se dvě minuty.

90+1.

Plzeň se prokombinovala po pravém křídle až k pokutovému území, to ale zamkl hlavičkující Gajič. V nastavení je rozhodně aktivnějším týmem Plzeň.

90+2.

Jugas předskočil po plzeňském vhazování Krmenčíka a došel si pro faul. Zlín rozehrává standardní situaci z obranné poloviny hřiště pár sekund před koncem.

90+3.

Utkání skončilo.

Utkání skončilo, Zlín zapisuje v jarní části druhou remízu 0:0, ani Plzeň ještě ve dvou zápasech neinkasovala. Start druhé půle patřil Fastavu, ale Diop hlavičkoval jen do břevna a potom se míč odrazil na brankovou čáru. Sudí Proske rozpažil. Plzeň si vypracovala první dobrou příležitost po hodině hry, ale Hubníkova střela skončila na boční síti. Neprosadil se ani Hromada, jenž ve vápně promáchl Hořavovu přihrávku, zakončení Diopa si na druhé straně pohlídal Kozáčik. V závěru se přiostřilo, dost se faulovalo a padlo několik žlutých karet. Na výsledku 0:0 už se však nezměnilo zhola nic.

Na postavení obou mužstev v tabulce se tedy nic nemění. Zlín bude hrát v příštím kole v Karviné, Plzeň v Edenu proti Slavii. Druhé utkání vám nabídneme formou online přenosu.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Přeji hezký sobotní večer.