reklama

Životní formu ukončil ostrý skluz. Masopust si do konce podzimu za Jablonec nekopne

Lukáš Masopust si za reprezentaci hned tak nezahraje Lukáš Masopust si za reprezentaci hned tak nezahraje autor: Milan Kammermayer
Fotbalistům Jablonce bude do konce podzimu chybět Lukáš Masopust. Reprezentační záložník utrpěl v sobotním ligovém utkání s Duklou Praha zranění postranního vazu v koleni po faulu stopera Jána Ďurici. Přijde tím pádem nejen o zbylých pět podzimních kol, ale také o tři zápasy Evropské ligy a o blížící se sraz národního týmu.

"Věříme, že léčení bude bez komplikací a hráč se zapojí hned do startu zimní přípravy," řekl pro klubový web tiskový mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Ke zranění došlo v 17. minutě, kdy se Masopust pokusil utéct podél čáry, ale zkušený slovenský stoper mu ostře skočil pod nohy a hrubým zákrokem ho poslal k zemi. Ďurica za to od rozhodčího Nenadála dostal pouze žlutou kartu.

Severočeši zvažovali protest, protože požadovali Ďuricovo vyloučení, ale nakonec tak neučiní. "Zraněného hráče nám to nevrátí a disciplinární komise by stejně hráče nemohla dále potrestat, neboť nebyl v utkání vyloučen," dodal Bergman.

Pětadvacetiletý Masopust měl přitom životní formu. V této sezoně vstřelil ve 13 zápasech čtyři góly a přidal čtyři asistence. Spolu s Michalem Trávníkem byl hlavním tahounem jablonecké ofenzivy. Svými výkony si řekl o nominaci na říjnové zápasy národního týmu. Poprvé dostal pozvánku v březnu, kdy nastoupil v Číně k zatím jedinému duelu za reprezentaci.

V zápase proti Dukle se zranil i Masopustův náhradník Rafael Acosta, který má potíže se svalem. Ani on nebude k dispozici na čtvrteční zápas Evropské ligy v Astaně. "Acostova absence by neměla být tak dlouhá jako v případě Masopusta, ale vše ukáže čas, jak se bude sval hojit," dodal Jablonec.

Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Prohlédněte zde
reklama