Zlín doma schytal výprask, Slavia ho zničila čtyřmi góly. Zářili Škoda s Mešanovičem

2. 12. 2016 22:05
Zlín utrpěl doma debakl 0:4 se Slavií. Branky Pražanů stříleli dvakrát Škoda, jednou Mešanovič a Zmrhal.
Radost Milana Škody.
Radost Milana Škody. | Foto: Milan Kammermayer

Zlín - Ani ve dvanáctém ligovém utkání pod trenérem Jaroslavem Šilhavým nepoznali fotbalisté Slavie Praha, co je to porážka. Sešívaní ve šlágru 16. kola nejvyšší soutěže excelovali na hřišti Zlína, kde zvítězili vysoko 4:0.

Dvě branky hostů dal Milan Škoda, třetí gól přidal ještě v prvním poločase Muris Mešanovič, výsledek pak pečetil Jaromír Zmrhal. Slávisté tak jistě přezimují na druhé příčce, v tuto chvíli jsou jen bod za vedoucí Plzní.

Zlín zůstal třetí, ze závěrečných dvou zápasů s pražskými týmy Duklou a Slavií na domácím trávníku nevytěžil ani bod.

Slavia vsadila na drtivý nástup. Soupeře přehrávala lepší kombinací ve středu hřiště, všechny akce směřovaly přímo na branku. Nápor také vynesl Pražanům rychlý vedoucí gól. V 7. minutě se řítil na domácí branku Mešanovič, kterého brankář Dostál pádem pod nohy srazil a nařízený pokutový kop Škoda bezpečně proměnil. Po vedoucím gólu se Slavia zatáhla a přenechala "Ševcům" iniciativu.

Slavii držel také brankář Pavlenka

Oproti úvodním minutám se Zlín výrazně zlepšil. Přesněji kombinoval a přes místy hodně nejistou obranu Slavie se dostával do střeleckých šancí. Po centrech z pravé strany měl dvakrát vyrovnání na hlavě Holík. Poprvé ve 13. minutě mířil z bezprostřední blízkosti do Pavlenky, podruhé rovněž sám před brankářem přestřelil.

Čekání na chybu Slavia plně zužitkovala v závěru poločasu. V 37. minutě Mešanovič sklepl míč volnému Škodovi, který chytrým lobem přehodil vybíhajícího brankáře Dostála. O pět minut později Barák našel přesným centrem Mešanoviče, který přidal třetí gól.

Zlín navzdory nepříznivému vývoji nerezignoval. Po změně stran pokračoval v útočné hře, největší možnost ke zkorigování výsledku propásl po narážečce s Harbou Vukadinovič. Jeho pokus brankář Pavlenka nohou vyrazil a stačil zlikvidovat i další střelu.

Na rozdíl od úvodní poloviny Slavia ve svém úsilí viditelně polevila. Občas ale zahrozila protiútokem a po jednom z nich v 80. minutě završil střelecký koncert Pražanů čtvrtým gólem Zmrhal. Naopak Zlín vyšel v posledních dvou zápasech střelecky naprázdno.

16. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 8. z pen. a 37. Škoda, 41. Mešanovič, 80. Zmrhal. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Černý. ŽK: Matejov, Fantiš - Ngadeu. Diváci: 4304.

Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov (88. Hubáček) - Štípek (65. Jordan), Traoré, Hnaníček, Holík - Vukadinovič, Harba (52. Fantiš). Trenér: Páník.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (49. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (84. Železník) - Mešanovič (69. Ščuk), Škoda. Trenér: Šilhavý.