Zlín prohrál s Lokomotivem 2:4, Příbram utrpěla debakl s Legií

27. 6. 2019 19:07
Fotbalisté Zlína podlehli v přípravném utkání Lokomotivu Moskva 2:4. V Rakousku neuspěly ani další dva prvoligové celky: Příbram utrpěla debakl 0:5 s Legií Varšava a Ostrava remizovala s maďarským týmem MOL Vidi 1:1.
Ondřej Bačo.
Ondřej Bačo. | Foto: Milan Kammermayer

Zlín narazil na známého protivníka. S Lokomotivem, který v domácí soutěži obsadil v uplynulé sezoně druhou příčku a vybojoval si tak účast v Lize mistrů, se střetl na podzim 2017 v Evropské lize. Ruské mužstvo tehdy doma zvítězilo 3:0 a v odvetě 2:0.

"Ševcům" se vstup nepovedl, protože už v úvodní minutě inkasovali po Žemaletdinově trefě. V rozmezí 13. až 16. minuty však Džafič s Nečasem obrátili skóre. Ve 33. minutě srovnal z penalty Mirančuk, jenž se proti Fastavu prosadil i v Evropské lize. O osudu zápasu rozhodl úsek mezi 53. až 57. minutou, kdy Tugarev a Dorofejev pokořili svěřence trenéra Csaplára dvakrát.

Příbram prohrála s polským vicemistrem úvodní poločas 0:2 a ve druhém musela strpět další tři branky ve své síti. Středočeši po prohře 0:3 s CSKA Sofia čekají v Rakousku na první branku.

Ostrava ztrácela od 17. minuty. Nerozhodný výsledek s druhým týmem maďarské ligy zařídil v 81. minutě Hrubý.

Přípravná fotbalová utkání v Rakousku:

Fastav Zlín - Lokomotiv Moskva 2:4 (2:2)

Branky: 13. Džafič, 16. Nečas - 1. Žemaletdinov, 33. Mirančuk z pen., 53. Tugarev, 57. Dorofejev.

Sestava Zlína: Rakovan - Hnaníček, Bačo (46. Hlinka), Buchta, Bartošák - Džafič (70. Cedidla), Podio (55. Matejov), Jiráček (85. Hellebrand), Nečas - Vyhnal (60. Slaměna), Fantiš (70. Janetzký). Trenér: Csaplár.

Příbram - Legie Varšava 0:5 (0:2)

Branky: 8. Niezgoda, 33. Cafú, 51. Martins, 59. Gvilija, 78. Astiz.

Sestava Příbrami: Kočí - Jablonský, Kingue (68. Mezera), Šimek, Průcha - Jandera (46. Cmiljanovič), Rezek (65. Hájek), Januška (72. Janota), Tregler (46. Kopřiva), Voltr (46. Alvir) - Vandas (72. Polidar). Trenér: Nádvorník.

Baník Ostrava - MOL Vidi 1:1 (0:1)

Branky: 81. Hrubý - 17. Pátkai.

Sestava Ostravy: Laštůvka - Pazdera (46. Celba), Procházka, Stronati (46. Pokorný), Helešic - Holzer, Kaloč, Hrubý, Granečný (46. de Azevedo) - Diop (46. Baroš), O. Šašinka. Trenér: Páník.