Byli jsme zbabělí, zuřil Horváth. Příbram po penaltě prohrála klíčový duel ve Zlíně

6. 6. 2020 18:09
Fotbalisté Zlína zvítězili v utkání 28. kola první fotbalové ligy nad Příbramí 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 39. minutě Tomáš Poznar z penalty nařízené až po konzultaci s videorozhodčím.
Příbramský trenér Pavel Horváth
Příbramský trenér Pavel Horváth | Foto: ČTK

Fastav vyhrál vůbec poprvé v jarní části ligy a na poslední Příbram získal náskok devíti bodů.

"Ševce" hnal do ofenzívy v důležitém zápase skandující kotel fanoušků, který domácí klub vpustil na stadion v rámci třístovkového limitu. Úvod zápasu byl ale velmi opatrný se snahou neudělat chybu. "Bylo to skvělé, že nás povzbuzovali diváci, moc to pomohlo," těšilo Poznara.

Jako první se k zakončení dostali aktivní hosté, ale ani Pazdera ani Cmiljanovič nestříleli přesně. O nic úspěšnější nebyli ani domácí, kteří sice měli územní převahu, ale chyběla jim finální přihrávka a moment překvapení, který by dokázal přehrát dobře organizovanou obranu Příbrami. "Nervozita a tíha zápasu byla na některých hráčích moc znát," věděl zkušený domácí kouč Bohumil Páník.

S přibývajícím časem první půle tlak Zlína rostl, ale efektivitu tato převaha neměla. Až ve 33. minutě vyslal Jiráček první přímou střelu na Melicharovu bránu. O dvě minuty později přišla i první skutečná šance, centr Poznara hlavičkoval Čanturišvili do brankáře.

Klíčová situace nastala ve 37. minutě. Souboj Dramého s Janetzkým nejprve sudí Královec pustil, aby pak po konzultaci s videosudím Zelinkou nařídil pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Poznar.

"Viděl jsem to jako penaltu už v momentě, kdy to sudí pískl," přiznal bez okolků příbramský trenér Pavel Horváth. "Vzal to jako správný střelec na sebe," těšilo Páníka, že Poznar neznervózněl a po zahozené penaltě v generálce nyní gól dal.

Po přestávce si vysloužil potlesk Janetzký sólem od půle na dva obránce, jenže na přesnou střelu už mu nezbyly síly. Příbram oproti první půli zvýšila svoji útočnou aktivitu, dobře napadala rozehrávku Zlína, jemuž se tak otevíral prostor po brejky. Po jednom z nich nastřelil v 63. minutě Džafič tyčku Melicharovy branky.

Konstrukci brány na druhé straně olízla i střela Antwiho, kterou vytěsnil na břevno Dostál. Zlín si pak dobrou defenzívou a taktickou hrou výhru pohlídal, i když v 83. minutě hlavičkoval těsně vedle Pinc a v nastavení to před Dostálem několikrát vřelo.

"Uhlídali jsme vysoké balóny, to bylo klíčové," uvedl Páník. "Dnes jsme si nezasloužili ani bod, zejména v prvním poločase jsme byli až skoro zbabělí," přiznal Horváth. "Byl to náš nejhorší výkon po pandemii," přidal záložník Martin Nový.

28. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 39. Poznar z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Čanturišvili, Hlinka, Bartošák - Dramé. Bez diváků.

Zlín: Dostál - Cedidla (46. Bartošák), Buchta, Simerský, Matejov - Džafič, Jiráček, Hlinka (76. Conde), Čanturišvili - Janetzký (63. Jawo), Poznar (89. Azackij). Trenér: Páník.

Příbram: Melichar - Pazdera, Dramé, Kingue, Cmiljanovič (69. Pinc) - Antwi (77. Jindráček), Tregler, Polidar, Rezek (11. Soldát, 69. Škoda), Nový - Slepička (46. Zorvan). Trenér: Čuhel.