Žolík Pilař vystřelil Plzni třetí výhru, Slovácko nasázelo Baníku pět gólů

12. 8. 2017 18:04
69 minut trval v sobotní třetím kole HET ligy v Plzni bezbrankový stav. Teprve poté rozhodl o výhře Západočechů proti Olomouci střídající Václav Pilař. Slovácko si v domácím duelu proti Baníku Ostrava pořádně zastřílelo, když vyhrálo 5:2.
Radost fotbalistů Plzně
Radost fotbalistů Plzně | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 1:0 a vyhráli i třetí kolo první ligy bez inkasované branky. Hanácký nováček naopak poprvé v sezoně ztratil body. Zápas rozhodl v 69. minutě povedenými "nůžkami" střídající Václav Pilař. Viktoria se tak pozitivně naladila na čtvrteční úvodní zápas play off Evropské ligy s Larnakou.

Do plzeňské sestavy se po třízápasové pauze vrátil bek Limberský, na lavičce už byli uzdravení brankář Kozáčik a záložník Pilař. Poprvé vážněji zahrozili v osmé minutě domácí. Kopic vrátil míč pod sebe na Krmenčíka, ale ten zblízka přestřelil. Na druhé straně Chorého hlavičku z rohu instinktivně vyrazil Hruška. Proti střele Koláře se zase blýskl hostující gólman Buchta.

Oba týmy se v úvodní půlhodině poměrně snadno dostávaly do šancí, ale trápily se v koncovce. Chorý zakončil samostatný nájezd na Hrušku přízemní střelou vedle, branku na druhé straně v dobré pozici netrefil ani Krmenčík.

Na začátku druhého poločasu se opět předvedl Buchta a Hrošovského ránu vyrazil na roh. Viktoria pomalu přebírala režii zápasu, ale s olomouckou obranou si nevěděla rady. Po hodině hry se do zakončení prodral náhradník Pilař, ale i jeho střelu vytěsnil jistý Buchta.

V 69. minutě už se aktivnější domácí dočkali. Zemanův centr propadl na zadní tyč k volnému Pilařovi, který se krásně položil do vzduchu a akrobaticky otevřel skóre. Osmadvacetiletý záložník oslavil svůj první soutěžní zápas v nové sezoně. Hanáci působili unaveným dojmem a na odpověď se už nezmohli. V závěru mohl pojistit plzeňskou výhru Řezník, ale vysoko přestřelil.

Západočeši tak porazili Olomouc v sedmém ligovém utkání po sobě a doma prodloužili sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na 15 duelů.

Trefa Baroše Baníku nepomohla

Slovácko doma porazilo Baník Ostrava 5:2 a ukončilo sérii devíti zápasů bez vítězství. Pomohl mu k tomu rychlý nástup v podobě gólů Tomáše Zajíce, Vlastimila Daníčka a Marka Havlíka. Po snížení Ostravy trefami Martina Šindeláře a Milana Baroše z penalty, rozhodli Stanislav Hofman a v nastavení opět Havlík.

Slovácko tak v lize nastřílelo pět branek poprvé od září 2014 a čtyři branky do poločasu dalo vůbec poprvé během svého působení v lize.

Hráči Zbrojovky Brno získali ve třetím kole první ligový bod po domácí bezbrankové remíze s Bohemians Praha 1905. Brňané si s výjimkou úvodu vypracovali po celý zápas výraznou převahu, nedokázali se ale prosadit v koncovce. Bohemians měli ve 12. minutě výhodu pokutového kopu, který Jan Kuchta neproměnil. Pražané bodovali ve čtyřech z posledních pěti ligových utkání.

3. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 69. Pilař. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Kotalík. ŽK: Čermák - Chorý, Jemelka, Kalvach. Diváci: 10.135.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda (46. Havel), Hájek, Limberský - Hrošovský, Živulič - Kopic (60. Pilař), Kolář, Zeman (83. Čermák) - Krmenčík. Trenér: Vrba.

Olomouc: Buchta - Sladký (78. Obročník), Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (83. Manzia), Houska, Texl (72. Moulis), Kalvach, Falta - Chorý. Trenér: Jílek.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 5:2 (4:2)

Branky: 23. a 90.+1 Havlík, 6. Zajíc, 11. Daníček, 45. Hofmann - 28. Šindelář, 36. Baroš z pen. Rozhodčí: Franěk - Paták, Pelikán. ŽK: Navrátil, Divíšek, Reinberk - Granečný, Baroš, Hrubý, Hlinka. Diváci: 6115.

Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Daníček, Šumulikoski - Navrátil 90. Juroška), Machalík, Havlík - Zajíc (80. Kubala). Trenér: Levý.

Ostrava: Vašek - Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. Azevedo) - Granečný, Hlinka, Hrubý, Stáňa - Poznar (46. Šašinka), Baroš. Trenér: Kučera.

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Myška. ŽK: Kratochvíl, Pilík - Šmíd, Nečas. Diváci: 3480.

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Šural - Polák (81. Škoda) - Pilík, Kratochvíl - Přichystal (58. Fortes), Koné, Lutonský. Trenér: Habanec.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Reiter (72. Mašek), Hašek ml., Švec, Nečas (88. Jindřišek) - Kabajev (60. Jirásek), Kuchta. Trenér: Hašek st.