reklama

Zpackaný zápas, zpackaná sezona. Co nás čeká pod italskými trenéry nikdo neví, říká Lafata

David Lafata David Lafata autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta zakončila sezonu remízou 1:1 na Slovácku a celkovým třetím místem. "Byla to zpackaná sezona," říká kapitán David Lafata.

Uherské Hradiště - Kapitán fotbalistů Sparty David Lafata neskrýval po posledním utkání ligového ročníku smutek. Neuspokojila jej remíza 1:1 se Slováckem. Alespoň malou radostí pro něj zůstala skutečnost, že se s patnácti góly podělil s Milanem Škodou ze Slavie o titul Krále ligových střelců.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Chtěli jsme vyhrát, neboť se loučil trenér Petr Rada i celý realizační tým s klukama okolo. Přijelo také hodně našich fanoušků. Naším přáním bylo všechny uspokojit třemi body. Ani to se nepovedlo. Jak byla zpackaná celá sezona, tak skončilo i toto utkání," posteskl si před novináři pětatřicetiletý Lafata, který přiznal, že je alespoň rád za svou střeleckou produktivitu.

"Před sezonou to vypadalo, že už se mnou Sparta nepočítá. Jsem rád, že jsem nějaké góly dal. Fotbal je ale kolektivní sport. Na konci se počítá úspěch týmu. A ten nepřišel," dodal kapitán Sparty, který si po zápase nebyl jistý, komu připadne koruna pro krále střelců.

"Nevím, jestli jsme oba první. Nebo je nějaké kritérium, které určí vítěze," řekl Lafata, kterého mrzelo, že na Slovácku dnes neskóroval. "Chtěl jsem dát gól. Jako každý zápas. Jedna střela šla těsně vedle. Dneska se to nepovedlo. Alespoň je motivace do další sezony," usmál se kanonýr Sparty, jenž přiznal, že v prvním poločase bylo Slovácko lepší.

"Soupeř měl dvě šance po našich chybách. Podržel nás brankář Bičík. Bohužel, stejně jako po celou sezonu, jsme opět inkasovali gól ze standardní situace. Kromě tohoto momentu ale už nemělo po změně stran Slovácko žádnou větší příležitost. Do šancí je soupeře nepouštěli," tvrdil Lafata.

Takové to, když vám na Spartě říkají, že podpis smlouvy s trenérem Stramaccionim oznámí asi ve čtvrtek... Pak že to skoro jistě vypadá na pátek... V sobotu - tak do dvou - už prý ale takřka jistě... A ono furt nic...Jako by se jim to, ehm, kapku zauzlovalo, finalizace dohody mezi italským trenérem a letenským klubem se prostě pořád oddaluje..Prý zjistili, že některé předběžně dohodnuté věci chápaly obě strany trochu jinak.. Tak uvidíme. Být Petrem Radou, ještě bych možná samopal vzor 58 do žita neházel... :-))

Zveřejnil(a) Luděk Mádl - Aktuálně.cz dne 27. Květen 2017

Loučení s trenérem Radou po zápase nepovažoval Lafata za dojemné. "Trenér nám řekl, že takový je fotbalový život. A nás čeká další práce. Jaká bude nejbližší budoucnost pod italskými trenéry ale nikdo nevíme," naznačil Lafata, že by v nejbližších dnech měla Sparta potvrdit angažování italského kouče Andrey Stramaccioniho.

reklama