Zpátky v čele. Slavia díky gólu Zmrhala zvládla derby s Bohemians a je zase první

23. 9. 2018 20:02
Jaromír Zmrhal navázal na čtvrteční vítěznou trefu z duelu Evropské ligy s Bordeaux.
Jaromír Zmrhal slaví gól v ligovém zápase s Bohemians 1905
Jaromír Zmrhal slaví gól v ligovém zápase s Bohemians 1905 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie udolali v utkání 9. ligového kola Bohemians 1905 1:0. Vršovické derby rozhodl v Edenu v 37. minutě Jaromír Zmrhal, který navázal na vítěznou trefu ze čtvrtečního duelu Evropské ligy s Bordeaux. Červenobílí vyhráli v lize počtvrté za sebou a vrátili se zpět do čela tabulky. "Klokani" nad Slavií v nejvyšší soutěži už osmkrát nezvítězili a po druhé porážce po sobě jsou sedmí.

Slávistický trenér Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Bordeaux v Evropské lize dvě změny v sestavě, když místo Bořila s Traorém nasadil Zeleného s Balutou. Kouč Bohemians Martin Hašek starší se musel obejít bez Hilála či Vaníčka. Oba celky na lavičce náhradníků přivítaly uzdravené marody - na hostující střídačce začal Mašek a na domácí Mešanovič.

Slavii se v úvodu příliš nedařilo a ve 14. minutě mohli udeřit Bohemians. Martin Hašek mladší napřáhl z dálky a domácí brankář Kolář jen sledoval, jak míč trefil břevno. V 25. minutě červenobílí přišli o dalšího útočníka - Tecl si v souboji poranil koleno a vystřídal ho Matoušek, který dosud odehrál za Slavii jen 16 minut.

Červenobílí se v druhé části první půle zvedli a po půlhodině začali výrazně hrozit. V 35. minutě nejprve Stochovu střelu vyrazil Valeš a následně Matoušek ve velké šanci pálil nad. Domácí pokračovali v tlaku a brankář Bohemians v krátkém sledu vytěsnil Zmrhalovu i Stochovu ránu.

Drtivá slávistická tříminutovka nakonec vedoucí gól přece jen přinesla. Souček posunul na Zmrhala a ten z levé strany křížnou přízemní střelou propálil Valeše. Reprezentační záložník navázal na čtvrteční trefu s Bordeaux, kterou rozhodl o výhře 1:0. Slavia mohla ještě do pauzy zvýšit, ale Součkovu hlavičku v nastavení vyrazil hostující brankář.

Po přestávce postupoval do úniku Reiter, ale domácí Zelený se stihl vrátit a vypíchl míč. "Klokani" se začali osmělovat a v 66. minutě byli blízko vyrovnání. Střelu Filipa Haška vyrazil Kolář jen do strany k Vodhánělovi, jehož tečovaný pokus skončil těsně mimo.

V 78. minutě zahrozili i slávisté, Kúdelovu střelu na bližší tyč však vyrazil Valeš. Přestože domácím po zápase s Bordeaux ubývaly síly, tři body už udrželi.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 37. Zmrhal. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Ratajová - K. Hrubeš (video). ŽK: Zelený, Frydrych - Krch. Diváci: 15.272.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený - Souček - Stoch (87. Frydrych), Baluta (68. Traoré), Hušbauer, Zmrhal - Tecl (25. Matoušek). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Valeš - Dostál, Bederka, Krch, Schumacher (85. Šmíd) - Reiter, F. Hašek, Martin Hašek ml., Vodháněl (76. Bartek) - Nečas, Záviška. Trenér: Martin Hašek st.