reklama

Česká lvíčata před ME: Musím hlavně hrát, tvrdí Kalas

Profil Tomáše Kalase FAČR
Podívejte se na rozhovor s Tomášem Kalasem, jedním z potenciálních reprezentantů na ME, které uspořádá Česko.

Praha - Fotbalové Mistrovství Evropy hráčů do 21 let sice začíná až 17. června, nicméně boj o místo v sestavě českého týmu běží už téměř dva roky. Jedním z těch, kteří by na šampionátu měli mít účast téměř jistou, je Tomáš Kalas, bek Chelsea, aktuálně hostující v druholigovém anglickém Middlesbrough.

Odchovance olomoucké Sigmy představil v oficiálním videu FAČR, která před šampionátem ve 32 drobných medailoncích ukáže všechny potenciální fotbalisty, jež mají šanci se domácího turnaje zasáhnout.

Má to však jeden háček. Ač Kalas ještě donedávna patřil mezi stabilní pilíře juniorky, v létě se vydal na hostování do bundesligového Kolína, kde za celý podzim nenastoupil k jedinému soutěžnímu utkání. Krom dvou zápasů v rezervě si fotbal zahrál jen ve třech přípravných zápasech národního týmu pod vedením Jakuba Dovalila.

I proto změnil v zimě klub (více zde) a nyní doufá, že v Middlesbrough bude hrát podstatně více, aby byl před ME v dostatečné formě. "Mým snem je být úspěšný," říká, "ale to přijde s tím, pokud budu hrát. Základ je hrát v dobrém klubu či zahraniční soutěži."

reklama