reklama

České fotbalisty přeskočila i Ghana. Svěřenci Karla Jarolíma klesli na 46. místo žebříčku FIFA

Antonín Barák v duelu s Litvou Antonín Barák v duelu s Litvou autor: Milan Kammermayer
Čeští fotbalisté se v žebříčku FIFA propadli o čtyři pozice na 46. příčku a vrátili se tak na umístění z února, které bylo nejhorší od října 2011. Tehdy byli Češi sedmačtyřicátí.

Curych -  Svěřenci trenéra Karla Jarolíma sice v březnu vyhráli oba zápasy, ale přípravný duel s Litvou (3:0) se do žebříčku FIFA nepočítal, jelikož oba týmy přesáhly povolený limit šesti střídání a duel se tak stal neoficiálním.

Schickův či Janktův reprezentační gól v ohrožení. Padly v neoficiálních zápasech, jež FIFA neuznává Schickův či Janktův reprezentační gól v ohrožení. Padly v neoficiálních zápasech, jež FIFA neuznává Čtěte zde

Kvalifikační výhra 6:0 nad San Marinem pak vzhledem k postavení soupeře až na 203. místě žebříčku příliš bodů nepřinesla. Před ČR se dostaly Ghana, Japonsko, Paraguay, Řecko a Švédsko, za českou reprezentaci se naopak propadlo Rumunsko.

Naopak hned 127 bodů získala do žebříčku Brazílie, která v březnu vyhrála obě kvalifikační utkání s Uruguayí a Paraguayí a jako první si zajistila účast na MS v Rusku.

Po sedmi letech se tak vrátila do čela žebříčku, kde byla nejčastěji ze všech zemí. Po vyřazení ve čtvrtfinále MS 2010 však následoval strmý pád až na 22. příčku.

Do nejlepší desítky se dostalo deváté Švýcarsko. Polsko poskočilo na 11. místo a znovu si vylepšilo nejlepší umístění v historii. O devět pozic se posunulo Severní Irsko, soupeř Čechů v kvalifikaci je 26., o jednu příčku za loňským maximem.

Střípky z derby: Rada ječel na Koubka, Škoda se smál, Tvrdík s Marešem koukali do mobilů Střípky z derby: Rada ječel na Koubka, Škoda se smál, Tvrdík s Marešem koukali do mobilů Prohlédněte zde
reklama