reklama

České rozhodčí už nebude řídit Damková. Nahradí ji Tulinger, jeden z Berbrových mužů

Aby se Dagmar Damková mohla více věnovat práci na FIFA a UEFA, opouští předsednickou funkci v komisi rozhodčích FAČR Aby se Dagmar Damková mohla více věnovat práci na FIFA a UEFA, opouští předsednickou funkci v komisi rozhodčích FAČR autor: ČTK
Dagmar Damková končí ve funkci předsedkyně komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR, nahradí ji Miroslav Tulinger.

Praha - Čekalo se to na konci sezony, přišlo to už teď. Fotbalová asociace ČR rozeslala oznámení, že v čele komise rozhodčích FAČR končí k dnešnímu dni Dagmar Damková, po necelých pěti letech ve funkci předsedkyně.

Důvod? "Učinila tak z důvodů mezinárodně-politických i vzhledem ke své pracovní vytíženosti pro asociace FIFA a UEFA," informuje tisková zpráva.

Do konce letošní sezony Damkovou v čele komise nahradí Miroslav Tulinger. To je dosavadní místopředseda komise, bývalý sudí, který bývá řazen mezi osoby "politicky" nejbližší českému místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi, podobně jako Damková.

Z komise úplně neodchází

Ta sice odchází z čela komise, nicméně zůstává její členkou se specializací na sestavování mezinárodních listin. "Bude také nápomocna samotným mužským i ženským rozhodčím, kteří figurují na mezinárodních listinách.V její gesci práce pro FAČR nadále zůstane zajišťování seminářů FIFA a UEFA vedených mezinárodními instruktory a také spolupráce při konání pohárových a reprezentačních zápasů," informuje FAČR.

Tím, kdo samotné sudí se změnami seznámil, byl dnes na jejich semináři předseda asociace Miroslav Pelta.

„Je na místě poděkovat Dáše Damkové za obrovský kus práce, který zde po pět let odváděla. Vždy se mi s ní výborně spolupracovalo, její přínos v rámci mezinárodních struktur pro naši asociaci i pro výkonnostní růst špičkových českých rozhodčí je absolutně neocenitelný. Byť končí ve funkci předsedkyně komise, jsme velmi rádi za to, že bude dál fungovat ve prospěch komise rozhodčích. Dagmar Damková však svými schopnostmi přerostla Českou republiku a logicky míří do mezinárodních organizací FIFA a UEFA,“ řekl Pelta.

Damková: Všem se můžu podívat do očí

„Své práci jsem vždy dávala maximum a všem se můžu podívat do očí. Jedna životní etapa končí a nebylo to jednoduché rozhodování. Nicméně život jde dál a já se nyní rozhodla udělat další profesní krok. Všem českým rozhodčím však budu stále nápomocná a dál se pro ně budu snažit dělat všechno, jako tomu bylo doposud. Kdokoliv z nich se na mě může vždy obrátit, ostatně v komisi rozhodčích nekončím. Všem rozhodčím nicméně přeju jen to nejlepší v jejich dalších kariérách i osobních životech,“ uvedla Damková.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama