reklama

Česko a Slovensko plánují společný fotbalový pohár

Budou se Češi a Slováci utkávat i v jedné pohárové soutěži? Budou se Češi a Slováci utkávat i v jedné pohárové soutěži? autor: Eduard Erben
Fotbalová asociace ČR se předběžně domluvila se slovenským svazem na společném Československém poháru. Konkrétněji se projekt bude řešit v únoru

Praha - Fotbalová asociace ČR se předběžně domluvila se slovenským svazem na společném Československém poháru. Konkrétněji se projekt bude řešit v únoru. Předseda FAČR Miroslav Pelta to dnes řešil s předsedou SFZ Jánem Kováčikem na společném zasedání pěti středoevropských svazů v Praze.

Společná pohárová soutěž je momentálně reálnější než federální liga, o jejímž zavedení se dlouhodobě diskutuje. "Určitě je to reálnější než dlouhodobější soutěž. Je stále ale ještě hodně nevyřešených záležitostí. Musí se dotáhnout organizace či finance. Jestli se to bude realizovat či nikoli, to se ještě uvidí," řekl na tiskové konferenci generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Aktuální představa je, že by se poháru zúčastnily čtyři české a čtyři slovenské kluby. "Finále by se mohlo hrát jeden rok v Čechách a další rok na Slovensku. Mohlo by to být například v Olomouci a v Žilině," řekl Kováčik, který ještě dnes bude o projektu jednat s místopředsedou FAČR za ligu Dušanem Svobodou.

Zatím není jasné, jestli by pohár nahradil pohárové soutěže v jednotlivých zemích, nebo zda by to byla další samostatná soutěž. "Dnes si předsedové předložili tuto vizi. Zatím se neřešilo, zda to nahradí Český pohár. Já osobně bych to spíše viděl tak, že to bude jiná soutěž," dodal Řepka.

Na společném zasedání fotbalových představitelů Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska se řešily také otázky okolo Poháru národů, projektu UEFA, který by mohl v budoucnu nahradit přátelské mezistátní zápasy, dále bezpečnost na stadionech a také problematika ovlivňování zápasů.

reklama