reklama

Český brankář chytil dvě penalty za sebou a pak sepsul sudí

Brankář Tatranu Prešov Jakub Diviš zlikvidoval ve slovenské lize na hřišti Trenčína dvě penalty soupeře a zachránil svému týmu bod. Brankář Tatranu Prešov Jakub Diviš zlikvidoval ve slovenské lize na hřišti Trenčína dvě penalty soupeře a zachránil svému týmu bod. autor: ČTK
Český fotbalový brankář Jakub Diviš o sobě dal hodně vědět v sobotním utkání Prešova na hřišti druhého Trenčína, v němž významnou měrou pomohl k cenné remíze 1:1.

Prešov/Praha - Nejprve dvě chycené penalty během dvou minut a po zápase tvrdá kritika namířená proti rozhodčím.

Český fotbalový brankář Jakub Diviš o sobě dal hodně vědět v sobotním utkání Prešova na hřišti druhého Trenčína, v němž významnou měrou pomohl k cenné remíze 1:1.

Diviš, jehož týmu patří v tabulce slovenské ligy poslední místo, zaujal výkonem a pak i svými výroky.

"Cítil jsem obrovskou křivdu"

V 70. minutě chytil pokutový kop Stanislavu Lobotkovi, ale hlavní rozhodčí nechal penaltu opakovat po intervenci asistenta, který upozornil, že Diviš nestál na brankové čáře. To gólmana rozzuřilo.

"Cítil jsem obrovskou křivdu. Člověk v tak důležitém okamžiku čapne penaltu a sudí ji nařídí ještě jednou. Nemůžu sice říct, že jsem stál úplně na lajně, ale to přece nedělá žádný gólman. Kdyby se to tak posuzovalo pořád, musela by se opakovat každá penalta," uvedl Diviš v nedělním rozhovoru s ČTK.

Když vehementně protestoval proti opakování penalty, vysloužil si za svůj výlev proti asistentovi rozhodčího i žlutou kartu.

"Byl jsem v transu, musel jsem to chytit"

"Byl jsem strašně naštvanej a bouchlo to ve mně. Asi jsem použil i peprnější výraz a nějaké slovo mi ujelo. Stalo se, už to nevrátím. Když se na to dívám teď, příště bych to už řešil jinak," řekl Diviš.

I když v něm plály emoce, vychytal i druhého trenčínského exekutora Wiliama.

"Byl jsem v absolutním transu, vůbec jsem nebyl schopen vnímat okolí. Soustředil jsem se jen na balón a strašně si věřil, že to chytnu i napodruhé. A vyšlo to," radoval se šestadvacetiletý gólman.

Dvě zneškodněné penalty v jednom utkání se rodákovi z Lomnice nad Popelkou vryjí do paměti.

"Takové nervy mě stojí roky života"

"Samozřejmě se mi to ještě nikdy nepovedlo. Pokud si vzpomínám, nevybavuju si nikoho, kdo by takhle po sobě dvě penalty zlikvidoval. Hlavně jsem rád, že jsem pomohl k remíze. Pro nás to je z Trenčína zlatý bod," pochvaloval si někdejší juniorský reprezentant, který prošel i pražskou Slavií a skotským klubem Hibernian.

Těsně po utkání se Diviš tvrdě vyjádřil na adresu rozhodčích. Prohlásil, že Prešov musel bojovat proti čtrnácti protihráčům.

"Popravdě ani nemám chuť se k penaltám, rozhodčím a celkově ke slovenské lize vyjadřovat. Každý týden je to to samé. Takové nervy mě stojí roky života. Nechápu, co tím rozhodčí sledují," citoval Diviše server profutbal.sk.

"Rozhodčí dělají chyby vždy proti nám"

S mírným odstupem dnes své příkré soudy korigoval. Tušil, že "přestřelil". "Mluvil jsem ve velkých emocích, ale muselo to ze mě ven. Za poslední čtyři zápasy rozhodčí udělali chyby, které šly pokaždé proti nám," prohlásil Diviš.

"Dobře také vím, že takovými výroky klubu ani sobě nepomůžu. Když se na to dívám zpětně, tak penalta proti nám byla jasná a rozhodčí si asi obhájí i to, že jsem při té první nestál na čáře. Sobota pro mě prostě byla velká škola se vším všudy. Až budu příště naštvaný, radši to spolknu v sobě a nebudu nic ventilovat," přemítal Diviš.

Teď myslí jen na to, jak pomoci Prešovu k záchraně. Tým je poslední, ale pouze čtyři body jej dělí od osmé příčky. "Spodek ligy je hodně našlapaný, každý bod může na konci sezony rozhodovat. Nebudeme to mít jednoduché, ale my to zvládneme," řekl Diviš.

reklama